Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi baja anyámnak azzal ha...

Mi baja anyámnak azzal ha bulizok? (Nem iszok, nem k. rváskodok, nem drogozok)

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, egyetemista, jól tanulok, othon minden hétvégn takarítok, nem vagyok bunkó a szüleimmel. Ha elmegyek bulizni nem iszok alkoholt egyáltalán mert utálom az alkohol ízét és nem a pia miatt megyek hanem a ZENE miatt. Nem szedek exet se más szintetikus szart, nem akarok gyomormosásra kerülni. Nincs sok barátom mert nem vagyok ez a selfiezős majom, inkább elfoglalom magam a hobbimal- a zenével. Van 1 pasim akivel lassan 5 éve együt vagyok, szeretjük egymást, neki is a zene a hobbija, együtt járunk rave partykra Bécsbe (nincs messze tőlünk). Nem szeretem a tömegnyomort a fesztiválokon se a pózolást, ezért járunk inkább underground bulikra ahol nincs ez a majmolás hogy ki hogy van felöltözve meg ki hány képet csinál. Valaki iszik, valaki nem, valaki drogozik valaki nem (de senki nem szed kemény drogokat). Én nem szedek semmit. Anyám ezt tudja is hogy én nem vagyok drogos se k.va és nem azért megyek hogy rázzam a seggem. Nem járok életveszélyes teletömött helyekre, és verekedést se láttam ott soha. Persze aki ránéz a kitetovált piercinges rasztás fazonokra az ilyen bulikon az mindjárt azt hiszi hogy vmi veszélyes, pedig nem az. Mégis ha othon említtem akkor megy a rinyálás. Én megértem hogy félt engem, de ennyire? Apámról meg nem is beszélek, azért mert ő egész életében othon ült azt várja hogy én is azt tegyem. A nővérem szerencsére mellettem áll és általában megmondja nekik hogy túlzásba viszik az aggódást (ő 35 éves). Csak értelmes választ várok, a moralizáló komentekkel kiméljetek. (bár nemtudom jár-e ide értelmes ember...)Helyesírási hibákért nem felelek.

#beteg #buli #féltegetés
2015. júl. 9. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem 16 vagy, hanem 21. Így a kérdést sem értem.


Mit kéne itt moralizálni? Felnőtt ember vagy.

2015. júl. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nemtudod milyen emberek irogatnak itt sokszor...biztos jönnek majd a "költözz el" válaszok...mintha az olyan egyszerű lenne...majd ha elvégzem a sulit és rendes munkahelyem lesz akkor elköltözök, hamarabb nem...amúgy én se értem, azért is írtam a kérdést, nem 16 vagyok, mégis mindenbe szeretne belebeszélni...
2015. júl. 9. 22:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid jócskán 50 felett lehetnek, ha a nővéred 35 éves. Ebben a korban már nehéz tolerálni az ifjak bulizását:-) Én még innen vagyok az ötvenen, magam is bulis csaj voltam annak idején, alternatív helyekre jártunk, mégis rossz látnom a saját huszonéves gyerekeimet, amikor a hajnali hazatérés után délig alszanak. Tudatosan kell leállítanom magam, hogy ne szóljak, azon meg már ők is vigyorognak, amikor úgy köszönök el, hogy "vigyázzatok magatokra és egymásra". Ez van, az anya élete végéig aggódni fog, ha le se sz@rna, akkor az lenne a baj.

Nálunk azért nem volt gáz, mert nem otthon jártam egyetemre, nyaranta is legalább egy hónapra elmentem a Balatonhoz diákmelóra, így aztán az "őrült" éveimből nem sokat láttak. Ugyanígy vannak az én gyerekeim is. Amíg otthon laksz, tényleg nem tudsz mást tenni, mint hogy elviseled az aggódást (az jó, ha nővéred melletted áll), teszed rendesen a dolgod (tanulás, otthoni segítség, esetleg nyári meló - nem otthon:-)), hogy lássák, megbízható vagy és nincs veled gond. A szüleiddel meg légy toleráns, még ha nehezedre is esik, 25-30 év munkaviszony és gyereknevelés, mindennapi problémákkal való hadakozás után te sem így fogsz gondolkozni, ahogy most teszed.

2015. júl. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, 60 felé járnak már, de nekik nem is volt őrült korszakuk soha. És legtöbbször nem is látnak buli után, mert a barátomnál alszom, de nem vagyok ez a hazudozós tipus hogy "nem, nem megyek bulizni" amikor megyek. Anyám mindig paranoiásan féltett engem. Nem akarok ide konkrétumokat írni, mert anyám tanul googlezni, nehogy ráakadjon erre, mert azért is leharapja a fejemet hogy ezt biztos én írtam és hogy mertem ilyet írni...
2015. júl. 9. 23:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csak rinyálsz, már bocs. Elmehetsz? El. Akkor? Az édesanyád, az a dolga, hogy aggódjon érted. És ha veszélyesnek tűnő fazonokkal lógsz, akkor pláne alaposnak érzi. Ne vedd személyes sértésnek, hogy nincs képben a mai szórakozóhelyekkel meg trendekkel, nem ismeri az összes alter fazont... És tudod egy szülő nem feltétlen azon aggódik, hogy az ő gyereke csinál hülyeséget. Lehetsz te egy tökéletes, ártatlan naiva, attól még történhetnek veled rossz dolgok. És akármennyire véded a bulikat, akkor is fokozottabb kockázat egy ilyen helyzet.

Ha bezárná az ajtót és azt mondaná, hogy "kislányom, nem mehetsz sehova" akkor azt mondom értem, mi bajod. De így? Csak azt teszi, ami a dolga.

Meg az is jó kérdés, ki pénzeli a szórakozásod. Mert lehetsz te nagykorú, de ha a szülőknek nyújtod a markod, akkor bizony nem vagy felnőtt és van beleszólásuk meg joguk morogni.

2015. júl. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5ös magadból indulsz ki? Nem b...om a szüleim pénzét. A bulik nem drágák és amúgy is a pasim fizeti őket. Amúgymeg kapok ösztöndíjat+ a zsebpénzem is mindig meg marad mert nem iszom el meg nem költöm el cigire meg más f...ságokra...
2015. júl. 13. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!