Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Folyamatosan kritizál, minden...

Folyamatosan kritizál, minden rossz amit csinálok, már a depresszió kerülget emiatt Hogyan vészeljem át ezt az időszakot?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok. Még otthon lakom suli és diákmunka mellett, egyelőre sajnos nincs lehetőségem különköltözni. De attól félek, hogy már az idegeim mennek rá a folyamatos vitákra, súrlódásokra. Szóval arról van szó, hogy anyu hihetetlen módon, már túlzó mértékben kritikus velem szemben, mindenben képes megtalálni a hibát. Az egyik legsarkalatosabb pont az alakom, illetve a stílusom. Mivel ő mindig túlsúlyos volt, tele volt gátlással, ezt kivetíti rám is. Jó, nem vagyok éppen egy vékonyság, de azért qrvára nem voltam sose vészes. Egészségesen étkezek, és igyekszem mindennap mozogni is. Ehhez képest ő már 10 éves koromtól kezdve piszkál (pedig akkor még tényleg nagyon vékony voltam) hogy ne egyek annyit, ne vacsorázzak, meg hogy sajnos mi olyanok vagyunk, hogy mindentől hízunk, stb. Állandóan ezt hangoztatja, ebbe nőttem fel, hogy én kövér és vesztes vagyok. Nekem ebből már nagyon elegem van, szeretném végre elfogadni magam, lelkiismeretfurdalás nélkül élvezni az életet és megélni a nőiességemet. A szép az egészben, hogy ha nem vele vagyok, hanem barátokkal, pároméknál, stb. akkor ez már egész jól megy, csupa pozitív visszajelzést kapok, hogy nőies vagyok, csinos, virulok, szuper a kisugárzásom, ilyesmi, én már el is hiszem hogy így van, ám anyu képes egy félmondattal belerondítani az önbizalmamba, amit kemény melóval felépítettem. De most miért jó az neki hogyha utálom magam? Főleg a ruháimat imádja kritizálni, az a meglátása, hogy csakis ő lát engem reálisan. Nade könyörgöm, millió cuccom van ami csak neki nem tetszik mások szerint viszont szuperül áll és én is jól érzem magam benne.De ő addig képes dumálni, győzködni,hogy ne hordjam azt, ami neki nem tetszik rajtam amíg le nem veszem. Csak ár elegem van, hogy sosem lehet saját véleményem. Pl. szerinte nekem csak a nagyon hosszú szoknya áll jól, meg az egyrészes fürdőruha... no comment! Ha felvennék valami merészebbet, mindjárt kijelenti hogy kövérít, meg h ne csináljak magamból hülyét az utcán, ilyenek...Félre ne értsétek, egyáltalán nem r.bancos a stílusom, inkább olyan alteros, hippis, westernes. De most 4-5 plusszkiló miatt nem akarom teljesen elfedni magam, és szigorú, konzervatív cuccokat magamra aggatni, mert az baromira nem én vagyok, és sztem fontos az egyéniség kifejezése. Nem akarom a fiatal éveimet elvesztegetni arra hogy sz@rul érezzem magam a bőrömben, amikor boldog, mosolygós, "jó csaj" is lehetek. De ez engem már teljesen felemészt. Másokkal szemben bezzeg jóval toleránsabb, olyanokkal s, akik nálam is kövérebbek, nem igaz hogy pont velem nem tud elégedettebb lenni. Most is hoztam haza néhány baromi jó cuccot a turkálóból, és azontúl h lefikázta őket, hogy milyen kövér, nagys.ggű, slampos, stb. vagyok bennük, azzal is elkezdett csesztetni, hogy egy csomó pénzt kiadtam értük (noha összesen nem volt 3000 ft 8 ruhadarab, máshol 1 r.hadt pólót nem kapok ennyiért). Szte csak szórom a pénzt és nincs önuralmam (ezt tartja egyébként az állítólagos "kövérségem" okának is, pedig ő jóval súlyosabb nálam, és egészségtelenül is él). T.köm kivan már ezzel az önuralom-témával, amúgy is, teljesen tönkretesz vele, hogy ilyeneket állít rólam. És miért is kéne állandóan önmegtartóztatnom, miért nem lehetek már egy kicsit énis vidám, veszett, szabadlelkű, mint a többi fiatal? a és nem ész nélkül szórom a pénzt, sőt itthon is sokat segítek belőle, bevásárolok, megfőzök, stb. ez mind az én pénzemből van. Ma is vittem neki cigit meg süteményt, mert kérte. De az ilyeneket észre se veszi, csak azt jegyzi meg, ha magamra költök. Én igazán szívesen besegítek, de akkor ezek után ne csodálkozzon hogy fogy a pénzem, különösen ne minősítgessen hogy azért, mert én könnyelmű vagyok! Olyan elegem van, a sírás kerülget már nap mint nap! Közben meg tiszta lelkiismeretfurdalásom van, hogy itt szapulom őt, hiszem szeretem, de egyszerűen képtelenek vagyunk megegyezni pár dologban, mert csak fújja a magáét. Bocsi a veszett hosszú siránkozásért, de egyszerűen ma már annyira betelt a pohár, hogy muszáj volt valahol kiönteni a lelkem, évek óta nő bennem a feszkó. Kérlek, ne oltogassatok, hanem írjatok valami vigasztalót amitől végre talpra állok! Köszi!
2015. júl. 10. 02:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
19%
küldj egy képet, elmondom a frankót!
2015. júl. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Béna vagyok, bocsi, egyelőre nem tudom elküldeni a képet, de holnapig még kísérletezek (155/60 amúgy de dolgozom rajta h lemenjen még egy 10es)
2015. júl. 10. 02:34
 3/30 anonim ***** válasza:
96%

Első vagyok. Sokkal másabb arányra számítottam az írásod alapján.

Reggel amikor fölkelsz, állj a tükör elé és mondd:

"tudom ki vagyok, tudom mit akarok, és el fogom tudni érni!"


vagy valami ilyesmit.

2015. júl. 10. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
2%

Szerintem 24 évesen épp itt az ideje felnőni az "alteros" stílusból. Én már 20 évesen sem vettem tömegesen tini ruhákat, csak jellemzően olyat amivel ha elmegyek egy céghez dolgozni, akkor meglegyen a jó vélemény, és ha valahol dolgozom, akkor az utca embereként is ezt kell, hogy képviseljem. Túlsúlyosan is lehet slamposan és előnyösen is öltözködni. Ezt kép nélkül én sem tudom megmondani.


Anyád már öreg, és van egy határozott véleménye, hogy hol ronthatta el az életét (amit egyébként csak a sírban lehet kijelenteni), és azt akarja, hogy te ne járj így. Gondolom neki is voltak álmai.

2015. júl. 10. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
22%

155/60 Valóban nem egy karcsú alkat, de nem is vészes.


Arra ügyelj, hogy nem menjenek tovább a kilók, mert az írásod alapján örökölted a testalkatod.


Nehogy leplekbe burkolózz pár kiló + miatt. A lényeget leírtad, a legfontosabb, hogy mosolygós, vidám csaj legyél.


Anyukád csak aggódik, mert félt, hogy te ne legyél olyan kövér, mint ő.


"Ma is vittem neki cigit meg süteményt, mert kérte"

Na pont ezekre nem lenne szükdsége :)

2015. júl. 10. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
32%

#4: "Anyád már öreg"


50 körül lehet, amit azért ne nevezzünk már öregnek :)

Öreg akkor lesz valaki, ha nincsenek tervei, céljai, nem úgy kel fel reggel, hogy aznap mit tervez, hanem csak a napokat akarja átvészelni.

2015. júl. 10. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
83%

Hú, nagyon ügyesen vásároltál, hol vetted azt a 8 dolgot?


Az én anyám is ilyen, nincs egy hét, hogy ne kéne beleolvasnom a Mérgező szülők c. könyvbe, hogy értelmezzem, mit csinál!

Még a Szavakkal verve c. könyv is erről szól!

Pesti vagy?

2015. júl. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
32%

Anyukád hozzáállását és viselkedését nem fogod tudni megváltoztatni, jobb, ha ez elfogadod.


Nyilván beszéltél már vele őszintén arról, hogy hogy hat rád mindaz, amit mond. Ha ő ezt - bocsánat a vulgáris fogalmazásért - lesz@rja, ráadásul úgy, hogy rajta nálad nagyobb túlsúly van és cigizik is, csak ahhoz ugye akaraterő kéne, hogy a saját életmódján változtatni tudjon, a te önbizalmadat meg lehet rombolni a szeretet és törődés jelszava alatt, neked mindössze annyi mozgástered van, hogy megtanulod nem a szívedre venni, amiket mondd.


Hidd el, hogy meg lehet csinálni. Nekem is sikerült.


Ezt tényleg neked kell a saját fejedben helyre tenni, 24 évesen ilyen értelemben is "leválni anyukádról", és nem az ő véleményétől függővé tenni az egészséges önértékelésedet, és nem úgy élni, úgy öltözködni stb., hogy az ő elvárásainak megfelelj, különben még akkor is az ő érzelmi játszmájának leszel az áldozata, amikor már rég külön fogsz élni, önálló háztartást vezetsz, esetleg akár saját családod is lesz.

2015. júl. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
44%

# 8 vagyok, utólag olvastam a 7. hozzászóló válaszát.


Nagyon jó az a könyv, amit ajánlott neked (Susan Forward: Mérgező szülők), tényleg érdemes lenne elolvasnod!


(Biztos a másik is jó könyv, de én csak az előbbit ismerem.)

2015. júl. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
46%

24 évesen ahhoz legyél már legalább felnőtt, hogy megmondd jóanyádnak, ebbe ő már lesszíves nem beleszólni, te sem mondod meg neki, hogy mit vegyen fel.

A plusz kilóidat majd leadod, bár mondhatnám, hogy annyi azért kicsit sok a 155 cm-he,z mert a 170 cm-hez vagyok 61 kiló, de nem mindegy, hogy oszlik meg rajtad, szóval neked kell reálisan látni magad, hogy kövér vagy-e vagy sem és ahhoz a testhez öltözködj, amid épp van, nem amit hiszel, hogy van. És igenis állj ki magadért.

2015. júl. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!