Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám sokat iszik és ilyenkor...

Apám sokat iszik és ilyenkor mindig piszkál, kiabál és eltilt dolgoktól. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Egy 17 éves középiskolás fiú vagyok, elég jó iskolába járok. Most nyáron két hétig, elég kemény fizikai munkát is vállaltam, plusz zsebpénz szerzéséért. Neki mégis az a baja hogy egy '0' ember vagyok és semmit sem csinálok itthon és annak érdekében hogy pénzem legyen. Józanul amúgy teljesen más ember, de sajnos az csak munkanapokon van általában. Olyankor ki se nézné belőle az ember hogy mikre képes részegen. Holnap mennék barátnőmhöz, és hát ugye fizetésem még nem jött meg, szóltam apának adjon legyenszíves 2000 Ft-ot. A válasza az volt hogy dolgozzak meg érte ( pedig itthon is segítek, tegnap például munka után lenyírtam füvet kertbe, elég nagy kertünk van, szóval ez nem 1-2 órás meló) ... Egyébként átlagos keresete van, szóval egyáltalán nem jelentene problémát neki.

Anyával már sokszor próbáltunk leülni és beszélni vele, sikertelenül.

Szóval a kérdésem az lenne hogy mit lehetne tenni állandó ivászatai ellen ? Vagy csak az ellen hogy ne csak egyfolytában szidjon és üssön?


2015. júl. 10. 17:02
 1/5 anonim válasza:
77%
szedj össze pár kajak havert és csapjátok széjjel
2015. júl. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbálj meg barátaidtól vagy anyádtól kölcsönkérni. Apáddal ne foglalkozz, különösen akkor ne, amikor tudod,hogy neked van igazad. Te csak alakitsd az életed a tanulás és a munka legyen előtted mindig. Ha ügyes leszel,akkor hamarosan el tudsz költözni otthonról és élheted a saját életedet. Apádat megváltoztatni nem tudod, az italról leszoktatni nem tudod, ez csak egyre rosszabb lesz. Ne pazarold rá a fiatal éveidet. Sajnos én éveket áldoztam ugyanerre a dologra és nem sikerült, már megbántam. Ott van anyám és foglalkozzon vele, ő ment hozzá feleségül, ha nem tetszik, akkor váljanak el. Ha most lennék 17 éves, biztosan másképpen csinálnám.
2015. júl. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. 2 évem van hátra középiskolából, aztán meg mennék tovább főiskolára, szóval még sokáig rájuk vagyok szorulva :/
2015. júl. 11. 09:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, értem én, hogy a diplomaszerzásig szeretnél náluk maradni. De gondolj bele, hogy megéri? Idegroncs és életunt leszel mire megszerzed a diplomádat és megutálod a szüleidet. 18 évesen már elköltözhetsz, nem tilthatják meg neked. Inkább vegyél fel diákhitelt, vagy kérj kölcsön valamelyik ismerősödtől és menj külön. Majd visszafizeted ha lesz jó állásod a diplomával.
2015. júl. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez így elég bizonytalan lenne. Mi van ha nem jön össze egy jó állás?
2015. júl. 14. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!