Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez jó megoldás...

Szerintetek ez jó megoldás lenne? Szülőktől különköltözés.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Úgy alakult, hogy lett fix állásom (lekopogom azért), de a pénz nem elég arra, hogy egy albérletet fizessek és magamat is eltartsam, vadidegennel nem akarok összeköltözni, ismerős meg nincs, akivel össze lehetne bútorozni.

Lenne egy olyna lehetőség, hogy régebben építkeztünk az egyik nagyszülőm háza mellé, picike, de összkomfortos ház, ami lényegében az enyém, sőt gyakorlatilag is, mert papír van erről. Tehát teljesen saját "lakrészem" lenne.

Arra gondoltam, hogy ide költöznék át, beköttetnék internetet és vennék még 1-2 szükséges dolgot, de azon kívül mosnék, vasalnék, takarítanék magamra. Természetesen a rezsi, a kaja rám eső felét fizetném, mint ahogy eddig itthon is, illetve az internetköltséget, ha már az nekem kell. Túl sok vizet nem zavarok amúgy se hétköznap, mert reggel megyek, este jövök, ilyen a munkarendem. Egyetlen kéréssem annyi lenne, hogy heti 1-2 alkalommal legyen olyan főtt étel, amit én is szeretek, azt vinnék el ebédre, ha meg épp nem az van, akkor rendelek és probléma megoldva. Bár végre lenne lehetőségem magamnak is főzőcskézni, saját konyhában.

Abból van már elegem, hogy itthon anyám miatt állandóan áll a bál valamiért, olyan piti dolgokon képes csapkodni és üvölteni, hogy az elképesztő és már semmi türelmem lassan ezt tolerálni. Pl. én nem csinálok semmit, holott az egész lakást kitakarítom mindig hétvégente. Felháborodva közli, hogy nem fog utánam takarítani és vasalni rám, mikor hosszú évek óta magamnak csinálom. Nem tetszik, ahogy vele beszélek, közben az elmúlt 23 évben semmi baja nem volt ezzel, most már az is rossz, ha azt mondom, kék az ég.

Szóval nagyon itt van a leválás ideje, talán ez jót tesz majd a kapcsolatunknak. Szerintetek ez élhető megoldás lenne? Elvégre a saját házamba költöznék, rezsit fizetném és legalább a nagyszülőm se lenne egyedül és jól ki is jövünk.


2015. júl. 12. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy próbát mindenképp megér,és te is gyakorolhatod az teljes önellátást
2015. júl. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
És ez falun van vagy városban?
2015. júl. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Város.
2015. júl. 12. 22:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Menj csak, probald ki. A kapcsolatotokon valoszinuleg segit, mert anyukad sem fogja azt erezni, hogy meg ha kiabal is, nincsen hova menekulnod elole. Lehet, alapvetoen is jobban fogod magad ott erezni.

Arra viszont keszulj fel, hogy nem feleltetlenul fogod szeretni. Lehet pokos, vagy dohos, a futes szokatlan es sosem eleg, villanybojlerrel sokszor nincsen melegviz... Mindenkeppen sokat fogsz tanulni belole.


Ne hanyagold el a helyet, mert ha kesobb ki tudod adni, jo beveteli forras lesz. Keresd meg a papirokat, tartsd biztonsagos helyen.

2015. júl. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem pókos-dohos, egy szinte új házról beszélünk, jó a fűtés, a szigetelés, egyedül órákig nem fogod tudni fürdeni valóban, mert bojler van, de ez legyen a legnagyobb gondom.
2015. júl. 15. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!