Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan érhetném el, hogy ne...

Hogyan érhetném el, hogy ne tegye pokollá az életemet? 16/L

Figyelt kérdés

Anyával a kapcsolatom mindig nagyon szoros volt. Mióta elváltak(kb.7 éve) csak még jobb lett, mert ketten éltünk és teljesen jól, barátnők módjára meg tudtuk beszélni a dolgokat. Na ez tartott kb. 12 éves koromig, amikoris az első "fiúügyem" volt, tehát megtetszett egy osztálytársam.(Persze teljesen plátói jellegű volt, ne képzeljetek bele semmi rosszat!) Totálisan oda meg vissza voltam a fiú iránt, és emlékszem, hogy gyakran emaileztünk, de sosem mondtam meg, hogy többet éreznék, mint barátság. Anyával sokat beszéltem erről, azt hittem, megérti, hogy amit érzek, csupán kislányos rajongás, ennyi idősen nem akartam még kapcsolatot. Na most, egy idő után a fiú nem válaszolt a leveleimre, és nem értettem, miért... Több hónapig csak sírtam emiatt, amikor is egyszer a "kuka" mappában szörföltem, és megtaláltam egy szerelmes levelet, amit anya írt a nevemben a fiúnak... Azt hiszem, sosem voltam még olyan csalódott, mint akkor.. Sosem gondoltam volna, hogy anyu így belekontárkodik az életembe, és még el is hallgatja.. Nem mondtam el neki, hogy megtaláltam..Aztán a következő fiú 13 évesen került a képbe, vele együtt is voltam 1-2 évet. Amikor szakítottunk, nagyon kiborultam..És 1-2 héttel a break up után kaptam egy üzenetet a sráctól, hogy "Azt hiszed kemény vagy, amiért rámküldted anyudat?".. Megkérdeztem, miről beszél, felhívott, és elmondta, hogy anyu írt neki egy több oldalas levelet arról, hogy milyen rosszul vagyok...

Ezt már nem hagytam szó nélkül, ordítottam vele és minden efféle. Azt hittem, megértette...

A következő ilyen akkor volt, amikor egy barátnőm nagyon megbántott..Anya kiosztotta egy levélben... Amikor megtudtam, már öngyilkossággal fenyegettem őt, annyira kikészített...

Utána most (16 évesen) volt egy fiú,akivel csak beszélgettünk, semmi több, és nem is igazán akartam többet..Megkérdezte, hogy van e programom Valentin-napra, én pedig határozott igennel feleltem. Elmeséltem anyának..Másnap kaptam a fiútól a screenshotot, hogy milyen levelet kapott anyától azzal kapcsolatban, hogy igazából ráérnék..

Folyamatosan beleszól az életembe, rendezkedik, uralkodni akar felettem...

Mit tegyek?? Lassan az őrület határán vagyok, pedig stabil, normális lány vagyok egyébként...



2015. júl. 12. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene a saját dolgaidhoz hozzáengedni, email, fész stb. Egyébként kiábrándító anyád amit csinál.
2015. júl. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell neki beszámolni a dolgaidról, jelszavaidat nem kell tudnia, vagy nem kell úgy hagyni a gépet, hogy böngésző megnyitásakor automatikusan a mailfiók jön elő, mert be lett pipálva, hogy "bejelentkezve marad".

Nem értem, miért szeretné (és ilyen módszerekkel) irányítani az életedet.

2015. júl. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Ott kezdődik hogy nálunk anya egyáltalán be sem lépne az én dolgaimba, még akkor sem ha tudná a jelszavamat. Mivel én segítettem anyának email fiókot csinálni így tudom a jelszavát, de sosem lépek be hozzá. Plusz a családomban mindenki tudja a kódomat a mobilomhoz de mégsem nyúl hozzá senki. Szerintem próbálj meg vele beszélni hogy ne turkáljon a magánéletetbe, mert te sem szoktál az övébe.

Erről jut eszembe. Egyik ismerősöm megismerkedett egy lánnyal aki eléggé anyuci pici lánya volt 18 éves létére és egyszer az anyja ráírt az ismerősömre hogy ne merje átverni a lányát mert megveri stb. Azóta nem beszéltek.

2015. júl. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem is értem, hogy egy anyuka miért akarja 'beégetni' a saját gyermekét. Ez nagyon gáz amit ő csinált. Nekem is volt hasonló anyámmal. Csak nekem nem ilyen durva.

Amikor fiúztam (13 évesen fiúkkal beszélgettem) akkor odajött, hogy : na mi van pasizol?

Persze , hogy égett a fejem...

Amikor megjött elmondtam neki és kértem, hogy még ne mondja el apámnak...hát gondolhatod mi lett a vége :D Persze, hogy elmondta, de még a munkatársainak is...

Én is beszámoltam neki a fiúkról, de mikor csinált pár ilyet (megkértem, hogy ne mondjon el dolgokat és visszahallottam) elhidegültem mellőle.

Visszagondolva nagyon jól tettem. Neki is meg kellett érteni, hogy már nem vagyok kislány és azt akarom csinálni amit én akarok.

Én a helyedben jelszót cserélnék mindenhol, amit tud persze. De a biztonság kedvéért mindenhol. Mikor csak egy percre szaladsz el lépj ki az emailből, facebookból stb. Én mondjuk szoktam olyat csinálni, hogy ha fiúkat nézegetek akkor inkább inkognító ablakot nyitok meg :D

Ne mondj el neki semmit még akkor se ha könyörög. Randira mész csak mond meg a fiú nevét, korát meg azt hogy hova valósi meg max honnan ismeritek egymást. Semmi többet. Ne ábrándozz senkiről se neki egy olyannak aki belepiszkál a dolgaidba. Már bocsi, de ez nagyon gáz. Ha hazamész randiról elmondod, hogy jó volt sétáltatok stb.

Ne sokat mesélj magadról, az érzéseidről, fiúkról. Helyedbe ki se mutatnám. Sokszor ezt csináltam.

Sajnálom, hogy ilyet csinált anyukád, de remélem, hogy most megtanulja a leckét.

Magy lány vagy! Hajrá :)

2015. júl. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Legyen külön géped vagy mobil, ez sokat segítene.
2015. júl. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs külön géped: böngészőben privát ablakot használj (Firefox, többinél nem tudom hogy hívják mikor nem jegyzi meg az előzményeket), ha Gmail címed van, állíts be kétlépcsős azonosítást és soha ne legyen bejelölve az, hogy "belépve marad" vagy "jelszó megjegyzése" meg hasonlók.

FB-on is lehet kétlépcsős azonosítást beállítani.

Ha nem használsz privát ablak módot, böngészési előzményeket töröld rendszeresen.

2015. júl. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jaa, FB-on pedig állítsd be hogy ne láthassa az ismerőseidet, így majd nem tud írni annak az ismerősödnek, akinek akar.
2015. júl. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Cserélde az összes jelszót.
2015. júl. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
miért kell benne minden egyes alkalommal újra megbízni?
2015. júl. 14. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezt így nem csinálhatja tovább. Remélem már lecserelted a jelszavakat.
2015. júl. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!