Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy merek...

Miért van az, hogy merek igazat mondani ezen szituációkban és tönkre teszem az egészet?

Figyelt kérdés

Miért van az,hogy van alapból egy jó kapcsolatom szüleimmel, majd egyszer csak megismerkedek valakivel és az első megérzés szerint nem vagyok biztos a dologban, elmondom szüleimnek , kitárgyaljuk a témát, a pasit.


ELmondják a véleményeiket. Meghallgatom és helyeslek...

Aztán eldöntöm, hogy még sem érdekel a pasi , mert nem megbízható, nem fog hosszú távra tervezni, ergo csak egy nyári kaland lennék neki. Szakítok.

DE aztán a pasi nem adja fel, keres, érdeklődik irántam ... én meg végül válaszolok. S végül naná, hogy találkozom vele. AMit nem merek elmondani a szüleimnek! Mert meggondoltam magam és el kezdem hinni, hogy mi van ha mégse csak egy nyári kaland, ha továbbra is itt maradna. Szóval össze jövök vele megint. Ő örül nekem.

Csak hétvégente tudunk találkozni a melója miatt.

Hétköznap elég gyakran sms-ezünk minden nap.


Aztán szüleim rájönnek, veszekedünk és minden rossz .

Mekkora hülye vagyok , hogy összejöttem vele újból. Hazudsz össze-vissza. Stb. De egyszerűen nem jön ki egy retkes szó se belőlem, amikor beszélhettem volna róla. Nem mertem, így lehazudtam, hogy találkozok vele. Azt mondja apám, hogy szégyelljem magam. Milyen nő vagyok? Nincs se tartásom, se becsületem, se semmi.


Én tényleg nem tudom, miért kell folyton hazudjak a pasikkal kapcsolatban? Mindig ez volt eddig.


Hogy tegyem jóvá,hogy apám újra emberszámba vegyen? és hogy bizalmát valahogy visszanyerjem? kérlek írjatok .



2015. júl. 19. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Leírom, hogy az én szemszögemből, hogy mit csináltál. Adott egy fiú, akit felületesen ismersz nemrég óta. Megosztod a rossz tulajdonságait a szüleiddel, úgy, hogy ők még nem találkoztak vele, tehát konkrétan csak a te szavaidra tudnak hagyatkozni, mert saját benyomásukra nem tudnak hagyatkozni, mivel nincs. Kérdem én: miért jöttél össze egy olyan emberrel, akit már a kapcsolat elején rossz színben tüntetsz fel?
2015. júl. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Miért tüntetem fel rossz színben? kishitű vagyok vagy csak félek , hogy úgy is ez lesz megint, mint akkoriban és el kezdek olyan lenni, mint a nyuszi a fűnyíróval.

Mindenben kételkedem. Ő egy Erdélyről származó srác. Apumék azonnal rávágták, na jóval kezdesz ki, románnal.. utálják a magyarokat az összes. De én nem így érzem és ő vele is beszélgettünk erről, hogy sokan utálkoznak , de ő ezt elítéli.

De közben gyűltek a fejemben a hangyák és a másik felem azt mondta, hogy ő pedig csak nyárra jön ide, lóvét keresni, aztán elhúz innen.


Aztán az elején, annyira véletlen találkozásnak tűnt az egész és én szeretem a véletleneket.


Utána sokszor megéreztük egymás gondolatát, de ezt 2 hét után.

2015. júl. 19. 12:53
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm , hogy válaszoltál.

És igen igazad van.


De eddig mindig elrontottam. Szakítok, összejövök, szakítok, összejövök... És nem akarom újra ezt tenni, de fogalmam sincs mit tegyek, hogy végre változtathassak magamon, mert valamit mindig rosszul csinálok és folyamatosan elbizonytalanítom magam.

2015. júl. 19. 13:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Amit írsz, abból nekem az jön le, hogy önbizalomhiányod van, még kapcsolatfüggőséget is látok abban, hogy ennyire a szüleidre hagyatkozol, hogy nem mersz bevállalni teljesen egy olyan kapcsolatot, ami valószínűleg nem lesz tartós, de lemondani sem tudsz róla.

A kulcs szerintem az, hogy magadat tedd rendbe. Amíg nem állsz pszichésen biztos lábakon, addig nem leszel képes jól funkcionáló kapcsolatot kialakítani. Lehet, hogy ehhez kéne pszichológus, vagy legalább valamilyen önismereti csoport, aki segít.

2015. júl. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Rákérdeztem a pasinál, hogy milyen terveket szövöget magában, (hogy kb. mire számítsak a nyár utáni időszakkal kapcsolatban) . Az első 2 hétben a válasza: Angliába szeretne menni, arra gyűjt.

2.hét vége felé és 3.hétben: ne gondolj arra, hogy elmegyek és nem így lesz. Ahogy gondolkozol, olyan dolgokat vonzol be és teremtesz magad körül. ha itt kapok lehetőséget, akkor lehet, hogy itt maradok. Nem tudjuk biztosan.

Én meg el kezdtem hitegetni magam, hogy mi van ha igaz... mi van ha mégis. Mi van ha vele boldog párkapcsolatom lenne? És maradok. Pedig egy részem érzi, hogy nem kóser a dolog.


És saját magamat megzavarom, vagy hogy is mondjam, saját magamnak hazudok.


Tehát valószínűleg, amikor először szakítottam, gondoltam jól, voltam magabiztos. AZtán önbizalomhiány miatt: megkérdőjeleztem mindent és teljesen ellentétes tevékenységek születtek belőle. Ugye?


Kapcsolatfüggőség: lehet.. mert amikor valakivel szakítottam, utána szükségem volt rögtön egy másik kapcsolatra. És így nem csak az előzőt "meggyászolni" nem tudtam,de hordoztam magamban tovább annak rossz emlékeit.


Mit tanácsolnál? Miképp viszonyuljak ehhez a sráchoz?

2015. júl. 19. 13:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha jól érzed magad vele, akkor légy vele, és ne agyalj azon, hogy mi lesz két hónap múlva, egyszerűen csak élvezd a vele töltött időt. Lehet, hogy csak egy nyári szerelem, na és? Ha jól érzékelem, még nagyon fiatal vagy, megengedheted magadnak, hogy ne férjjelöltet láss minden szembejövő pasiban. aztán majd alakul, ahogy alakul. Lehet, hogy nagy szerelem lesz, és mész vele Angliába, lehet, hogy 3 hét múlva már uncsi lesz, a lényeg, hogy magaddal légy tisztában, és bízz annyira önmagadban, hogy ha ennek netán vége, fogsz találkozni olyannal, akivel akár leélheted az életet. Senki nem szereti azt érezni, hogy görcsösen kapaszkodnak belé.
2015. júl. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm szépen az őszinte véleményedet! Sokat segített. :)
2015. júl. 19. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!