Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennetek ha azt latnatok...

Mit tennetek ha azt latnatok hogy a lanyotok mindenkinek a szemebe hazudik?

Figyelt kérdés

Kulfoldi billentyuzeten csak ekezet nelkul tudok irni, elnezest.


Tehat a lany az unokatesom, 19 eves. Az apja eroltette, hogy jogra menjen, viszont ahhoz 464 pont kell most ha jol tudom, es a lanynak olyan 440 korul lett. Nekem panaszkodott, hogy nem birja ki egy evig otthon, most mit csinaljon, stb., aztan irta, hogy kitalalta, fel lehet meg venni o.koltsegest is, es megoldja diakhitellel, igaz elso ev vegen van egy nehezebb vizsga de meg arra is lat eselyt hogy egy vagy ket ev utan atveszik, addig meg megoldja diakhitellel.

Eddig minden rendben, de az apja ebbe soha nem menne bele, ugyhogy a lany megkerte az anyjat, hogy falazzon neki, es hazudjak azt, hogy tobb pontja lett, felvettek, stb. Az anyja bele is ment.

De tegnap este az unokatesom anyja felhivott Skypeon, hogy igazabol apukamma szeretne beszelni, de o nem volt otthon, es lehet, hogy en meg jobb is vagyok, mert jobban ismerem az unokatesomat.

Elpanaszolta, hogy azt gondolta, az uncsitesom mindent elmondott neki, es eloszor megtisztelonek erezte, hogy csak o tudja ezt a titkot meg en, de aztan latta, hogy a lanya szemrebbenes nelkul a kepebe hazudott az apjanak, es valoszinuleg neki is ugyanigy szokott hazudni, ezt csak azert mondta el, mert nelkule nem tudta volna kivitelezni, szukseg volt egy szovetsegesre. Es hogy o most nem tudja, mit csinaljon, mert o nem ilyenre akrta nevelni, es szerinte az apja tehet rola, hogy ilyen lett, mert nagyon fel tole a lany. Es most nem tudja, kire haragudjon, a ferjere vagy a lanyara, vagy hogy mit csinaljon.

Tudom, hogy nem nagyon tudok semmit tenni a tortenetben, de kivancsi vagyok a velemenyekre, tapasztalatokra, es arra, hogy ti mit tennetek. Aggodok az unokatesomert, mert szeretem attol fuggetlenul, hogy mekkora bajt tud keverni neha.

20/L


2015. júl. 20. 13:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Es bocsi az elutesekert is.
2015. júl. 20. 13:10
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Neked semmi teendőd nincs. A felelősség a szüleié. Én soha az életben nem titkolnék el ilyet a gyerekem apja előtt, és ha a kislány elég nagy a jogi egyetemhez, akkor ahhoz is, hogy az apja szemébe megmondja, hogy kevés a pontja, vagy fizet, vagy dolgozik egy évig. Én tuti nem falaznék ilyen ügyben, teljesen kizártnak tartom. A felelős pedig nem az apa, hanem a lány, aki 19 évesen inkább keveri a xart maga körül, semhogy őszintén kiálljon és vállalja a tettei következményeit. Szánalmas. Jobb szó nincs rá. N31
2015. júl. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nezd lehet (biztos) hogy elfogult vagyok az unokatesommal szemben, de en ismerem az apjat is.

Nem is megyek hozzajuk, ha o otthon van. En oszinten elmondtam apukamnak, hogy lehet, hogy nem vesznek fel (szerencsere megis felvettek), de ha apukat cserelnenk, na neki en se biztosan mernem elmondani. Mondjuk en inkabb elszoknek onnan, de ehhez az is hozzatartozik, hogy nekem van hova.

2015. júl. 20. 13:23
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak attol felek, mi lesz az unokatesommal, ha ez kiderul, vagy ha nem derul ki, es azt latja, hogy hazugsagokkal is el tudja erni a celjat?
2015. júl. 20. 13:25
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Mert? Mit tesz az apja, kinyírja? Bocs, de ez a fééééélek az apukámtól szöveg elég gáz. Ad két pofont? El lehet költözni, lehet melózni és albiban élni egy évig, aztán azt tanulni, amihez neki van kedve, felnőtt már, nem gyerek. Ilyen beszari hazudósként akarja leélni az életét, mert jaj, mit fog szólni az apukám??? Nem érzed, hogy ez mennyire nevetséges? Igen, érzelmileg elfogult vagy és befolyásolt. A realitás az, hogy 19 évesen _akárkinek_ illik tudni a szemébe nézni és igazat mondani.
2015. júl. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem látok problémát. A kiscsaj diákhitelt vesz fel, ez őt fogja terhelni, ehhez apucinak semmi köze nem lesz.
2015. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

Őszintén?

Én is szemrebbenés nélkül hazudok édesanyámnak.

Ugyanis az egész gyermekkorom azzal telt, hogy bármit mondtam, kiforgatta, ellenem fordította, hátbatámadt.

Már van két gyerekem, de most is csesztet (mielőtt bárki belémköt, külön család, ház, háztartás)

Az utolsó húzásai: azért estem teherbe a második gyerekkel, mert el akart hagyni a férjem. (fasírt volt, de megoldottuk előbb mint jött volna a pici)

A kicsinek van egy kis torzulása. Nem komoly, benne volt a genetikai lottóban. Erre is voltak külön elméletei, természetesen mind-mind az én hibám.

Eljutottunk odáig hogy van, hogy arról is hazudok, hogy mit főztem. nem értem mi baja velem, de nem is érdekel.

Szerintem valami hasonló van unokatestvéreddel. Ne avatkozz közbe! Az ilyen családi meccsekből jobb kimaradni.

2015. júl. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Koszi az eddigi valaszokat!


Nem azt mondom, hogy szent vagyok, de ilyen nagy dologban meg soha eszembe se jutott hazudni a szuleimnek. Pedig kulon elnek, sokkal konnyebb lenne kijatszanom oket egymas ellen.

De ehhez az is hozza tartozik, hogy apukammal elek, aki mindenben tamogat. Tolem nem keregettek el a diakmelos penzem, igy mar most el tudnek koltozni, ha akarnek, de o nem. Sehol nem talalsz albit, ha a megtakaritasaid kb. 20 000-re rugnak. Hogy mit csinalna vele az apja? Pl. kitenne, ahogy megigerte, hisz 19 eves. Ugyhogy en ertem, hogy azt latja egyetlen eselynek, ha mas varosba megy egyetemre es ott probal boldogulni, de az apja a joghoz kototte a tamogatast.

Ezzel most nem vedeni akarom, mert tisztaban vagyok vele mennyire suttyo dolgot csinal es hogy ez mennyire gyenge jellemre utal. De jelenleg az o szemszogebol en se latok megoldast. Mondjuk nem vagyok olyan "kreativ" mint o mert nekem ez a kamuzos dolog se jutott volna eszembe.

2015. júl. 20. 14:54
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor azt mondtam, hogy egész életében apuci miatt akar rinyálni, akkor pont ilyesmire gondoltam, mint itt a két gyerekes anyuka, aki felnőtt nő létére sem tudja megszakítani a kapcsolatát a lelkét romboló anyjával, ezért inkább már arról is hazudik, hogy mit főzött, ahelyett, hogy megmondaná: anyám, le vagy szarva.


Így is lehet élni, csak nem biztos, hogy érdemes. N31

2015. júl. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

a 9-essel értek egyet, valamikor meg kell vívnia ezt a meccset az apjával az unokatesódnak.

Az anyukája építsen bizalmi kapcsolatot a lányával, és ha azt gondolja, az apa az, aki miatt ilyen lett a lánya, és ezen változtatni akar, akkor védje meg a lányát az apjától, ha kell, válással. Valószínű, hogy az anya is olyan, mint a 7. hozzászóló, inkább hazudik és megalkuszik, minthogy felvállaljon egy konfliktust.

2015. júl. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!