Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennének/tennétek akkor,...

Mit tennének/tennétek akkor, ha még 27 évesen sem igen szeretnék a szülök, hogy kiröppenj/en a családi fészekből? Mivel győznétek meg őket, hogy mindenkinek így lenne a legjobb? Milyen érvekkel?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy amíg egyetemre jártam külön városba laktam, albérletben, két hetente hétvégen hazajártam. S így jó is volt, báris nekem. Az az 5 év elröppent, munkahely híján hazaköltöztem. S két éve "háziasszony" vagyok. Másra vágyom, munkahelyre, s saját, önálló életre. Mivel a környékem nem duskál szabad munkahelyekben, másik városba szeretnék költözni. A szüleim enyhén szólva nem díjazzák az ötletet.
2014. szept. 1. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

na és, ha nem díjazzák?

miért kell őket meggyőzni?

én kész helyzet elé szoktam állítani a szüleimet, és még sosem jutott eszükbe, hogy ellenkezzenek.

2014. szept. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem, miért kéne győzködni őket. Menj, csináld, amit akarsz, FELNŐTT módjára.

(Ebbe az is beletartozik, hogy csak akkor költözöl, ha találsz abban a másik városban munkát, nem pedig hónapokra odamégy, felélve a megtakarítást...)

2014. szept. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Keress munkát,meg egy társat(barátot,pasit,akárkicsodát,barátnőt,nőt),egy albérletet és menj!27 évesen ezt így kell csinálni.
2014. szept. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Fogod magad és elmész. Felnőtt vagy, nem kell az engedélyük. Annyira meg csak nem kegyetlenek, hogy zsarolnak. Ha ez utóbbi áll fent, akkor kicsit nehezebb lesz.
2014. szept. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

27 évesen már elég nagy vagy ahhoz, hogy ne kelljen mindenhez a szülők engedélyét kérned. Te döntesz, hogy maradsz az eltartott kislány szerepében, vagy önállósodsz.


Az én szüleim sem díjazták, hogy 24 évesen albérletbe költözöm a párommal, és a saját lábamra (lábunkra) állok. Én nem győzködtem őket, hanem közöltem, hogy költözünk. Anyukám egyfolytában azzal jött, hogy milyen nehéz lesz egyedül, majd visszasírom még az otthonlétet, nélküle nem boldogulok...stb. Volt még egy hét duzzogás, aztán segítettek beszerezni az alap dolgokat, ami a háztartásomba kell. És ennyi. Minden ment tovább, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga.

Szerintem minden szülő nehezen veszi tudomásul, hogy a gyereke felnőtt, és ha a gyerek nem bizonyítja az ellenkezőjét, akkor hajlamosak gyerekként kezelni.

Bizonyítsd be, hogy már nem vagy az.

2014. szept. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Először legyen biztos munkahelyed, ott, ahova költöznél!

Legyen annyi jövedelmed, hogy fenn tudj tartani egy külön háztartást! Munkahely nélkül egy rendes albérletet nem fognak neked kiadni.

Az önálló élethez ez is hozzátartozik.

2014. szept. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell győzködni őket, ha menni akarsz, menj. De tényleg ne a semmire szerencsét próbálni.
2014. szept. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kérdező, de nem értelek.

Semennyi önállóság nincs benned? Azért végeztél egyetemet, hogy anyádék szoknyája mellett háziasszonykodj 27 évesen? Már az egyetem vége felé, amíg még a városban laktál munka után kellett volna nézzél. Nem azzal kéne foglalkozz, hogy a szüleid mit díjaznak, vagy mit nem. Őket sem értem, elnézik, hogy egyetemet végzett lányuk ott gubbasszon mellettük, a semmiben? Ez kinek jó és miért?

Legyél kicsit határozottabb és önállobb. Közeledsz a 30 felé, és hiába végeztél egyetemet, majd lassan azt veszed észre, hogy tapasztalat híján sehova nem vesznek fel dolgozni.

2014. szept. 2. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kell se győzködni, se érvelni. Menni kell es kesz.
2014. szept. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!