Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A nevelt lányomat az anyja...

A nevelt lányomat az anyja rendszeresen felzaklatja és manipulálja, játszik az érzéseivel és kihasználja. Hova fordulhatok hivatalosan segítségért ez ügyben?

Figyelt kérdés

Gyakran sír a nevelt lányom,(15 éves)mert az anyja megint nem tartotta be az igéretét,utána bocsánatot kér a gyerektől aki megint hinni kezd neki.Továbbá az anyja még sajnáltatja is magát,és persze a kis naív meg sajnálja.

Többször beszéltünk az anyjával,de túl primitív és nem érti meg.Ez az "anya" már a második gyerekét hadja el.

Nem tiltjuk el az anyjától,de ez a lelki állapot kikészíti a gyereket.Ráadásul új suliba megy most lesz 9.-es és felzaklatott lelki állapotban nem tud tanulni.

Forduljak a gyámhatósághoz?

A lelki fájdalom sokkal rosszabb mint a fizikai.

Lehet kérni távolságtartási kérelmet?

Hogyan bizonyítsam hogy az anyja rossz hatással van a gyerekre?


2015. júl. 21. 07:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
gyámhatóság, psziológiai szakvélemény.
2015. júl. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Jelentsétek fel az "anyát". Különben tönkreteszi a gyerek életét.

A bíróság majd megfelelő döntést hoz, amit ha nem tart be, akkor a szállásáról és az élelmezéséről is gondoskodni fognak.

2015. júl. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%
Ha a gyerek tartani akarja vele a kapcsolatot, akkor egy feljelentessel vagy a lathatas újra szabalyozasaval egy dolgot fogtok elerni: a gyerek tőletek fog eltavolodni. Inkább uljetek le vele beszélni. El lehet mondani, hogy anyuka nem a legmegbizhatobb ember, próbálja meg ne komolyan venni az ígéreteit, akkor nem erheti csalódás.
2015. júl. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
31%
Aki nullára pontoz, az elarulja, hogy miért? Ha a gyerek ragaszkodik az anyjához, akkor bárki, aki tőle el akarja választani, az gonosz a szemében. Levezetne valamelyik lepontozo, hogy szerinte pontosan hogy is van, ha nekem nincs igazam?
2015. júl. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

Sztem se jo ötlet bíróságra adni az ügyet. Azzal hogy elszakitunk(edesanyadtol) a "gyerek"szemében csak gononszok lesztek.


De ez a "gyerek" 15 éves eleg nagy mar ahoz,ti elbeszelgesetek vele.hogy anyuka ilyen és alátámasztani olyan dolgokkal ami igazolja..hohy ekkor es ekkor ezt mondta de nem tartotta be....hogy ezek utan ne vegye komolyan az igereteit.


Ha ezzek nem latja be akkor "otthol"sem valami kerek(a csaladban)


Kérdez rá, gondolom (apukával elsz egyutt)...hogy érzi ott magat nálatok? Milyen nevelo szülőnek tart?esetleg kellene e valtoznotok hogy jobban erize magat otthol?stb....

Mert neked mint nevelő anyuka faj hogy ha kiborul anyukája miatt es sir...tudod hianyzik neked anyukád...de láthatod mi nelletes vagyunk es nem szeretnem ha a csaladasok miatt ami anya okoz neked kiborulj,es sirj.


15evesen üljetek le mint 2 felnott es beszelgesetek,mar akkor is jobb ha megnyílik feled es elmondja fájdalmait....vagy esetleg feny derül arra is hogy hogy,érzi magát veletek.


Mert ha szeret veletek elni akkor nem lenne szabad ennyire befordulni az anyukaja miatt!

2015. júl. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

"Ez az "anya" már a második gyerekét hadja el"


Ne haragudj 5-ös, nekem egész mást jelent az "édesanya" fogalma.

2015. júl. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%
Miért érzem azt, hogy a Kérdező nem a nevelt lány érdekei miatt szeretne tenni valamit, hanem az "édesanya" ellen irányulna minden és neki szeretne úgymond "keresztbe tenni" ? :D
2015. júl. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
14%

6!

Neked. De a gyereket akkor is ő szülte. Az örökbefogadott gyerekek többsége is kíváncsi a szülő anyjara. Itt pedig -feltetelezem- x ideig nevelte a gyereket és van kapcsolattartas is. Érthető, hogy a kérdező szeretné a gyereket védeni, de a lehető legrosszabb ötlet megszkitani minden kapcsolatot az anyával. A gyerekkel kell beszélni

2015. júl. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%

6os én sem azt mondtam hogy a legjobb anya...csak gyerek szempontjából irtam le ezt a véleményt hogy ne az legyen hogy a nevelo szülő távolította el anyát.


Akkor is o az annya csak eppensegen nem a legjobb!

Idő kérdése de erre a gyereknek kell rajonnie.

Mert ha nem ő jön ra akkor az lesz mert a névelő anya akarta igy. 15eves..min1-2.év es rájön magától is!


Joggilag amugy sem érnek el sokmindent ugyanis a "gyerek"ha igy is igényt tart édesanyára akkor megmarad a láthatósági jog anyukának. Nem 2.3eves a gyerek hogy a bíróság figyelmen kívül hagyja egy 15eves igényeit!!


5os voltam.

2015. júl. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

"De a gyereket akkor is ő szülte"

Ettől aztán melyik falnak is kellene nekiszaladni?

2015. júl. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!