Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anymám és nagyanyám állandóan...

Anymám és nagyanyám állandóan ordibálnak egymással. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Vgayok én, (15) a húgom (12) az anyám és a nagyanyám. Anyám azzal jött haza, hogy akar a kerbe építettni egy medencét. Erre persze nagyanyám rögtön jött azzal, hogy az rohadt drága, meg magas lesz a vízdíj, meg azt szűrni kell stb. Nem is kellett több, ment a vita teli torokból. Nem tudom mit tehetnék én nem igényleg medencét... Húgom persze örül neki de ha tényleg ilyen költséges meg ennyi vita van vele inkább ne. Ráadásul anyám és nagyanyám felesben fizetik a vízszámlát is szoval ez igazsagtalan. Folyton megy a vita most erről de sok másról is. Mit tehetnék?

2015. júl. 21. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagymamádnak adok igazat. Már, ha nem vagytok gazdagok és csak a nagyid sóher.. akkor semmi szükség egy medencére.

Nem tudom, mit tehetnél.. szerintem semmit. Ha ilyen rossz a viszonyuk, akkor ez nem valószínű, hogy változni fog.

Az viszont gáz, hogy előttetek esnek egymás torkának.

2015. júl. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kinek a nevén van a ház? Döntse el az a vitát azzal az érvvel, hogy akié a ház, az azt építtet (vagy nem építtet), amit akar. És természetesen az fizeti majd az építkezést meg a többletköltséget a vízre, aki kitalálta. Ilyen egyszerű.
2015. júl. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Menjél addig máshova, ha zavar. Az életnek velejárója a vita, nem a francia királyi udvarban vagyunk. Két ember nem ért egyet és vitatkoznak. És mivel ti is családtagok vagytok, nem pátyolgatnak titeket, mint a csecsemőt, ha nem az életet előttetek élik. Ez teljesen normális. A medence kérdést meg majd eldöntik ők, neked nem kell ebben semmit csinálnod, nem a te dolgod. Maximum megmondhatod anyukádnak, hogy részedről te nem igényled a medencét, de benne van a pakliban, hogy veled is veszekedni fog az eltérő vélemény miatt.
2015. júl. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A cca 99 medencéből, amit láttam vagy amiről tudok, csak 1 volt úgy-ahogy kihasználva, a többi csak szalmaláng lelkesedésbő keletkezett és 1-2 alkalom után vége. Az az egy is 2 év után befuccsolt.

Az okok főleg a karbantartás és a vízdíj.

2015. júl. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 szántóvető ***** válasza:
82%
örülj neki.mármint annak hogy fiatal vagy.ezek nem komoly problémák,ne foglalkozz velük.az is lehet hogy konfliktusfüggők és szükségük van napi szintű veszekedésre.szóval no para :)
2015. júl. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, viszont valamit kihagytam, hosszú történet következik:

Anyám régóta el akar innen nagyanyámtól költözni. Vlahányszor ezt felhozza, nagyanyám azzal jön hogy ő persze csak arra volt jó hogy velem és hugommal rohangáljon meg törődjön amíg anyám dolgozott vagy a barátjánál volt. Mivel nagyanyám háza elég kicsi szerettük volna nagyanyámmal hogy építtesse ki anyám a felső szintet is szobának. Anyámnak van 4milliója össz-vissz, most építetett ide teraszt 1,2m forintért. De hallani sem akart erről hogy föntre szoba. Egyértelműen azért mert ki nem álhatja az unokatesóinkat. Pedig ők az öccsének a gyerekei. Anyám majd elmegy ami lehet 2év de 10év mulva is .Nagyanyám ilyenkor azzal jön hogy ő addigra "hál Istennek" már a mennyben lesz. Ilyen az én kedves kis családom. Mit tegyek? Ne figyeljek erre az egészre?

2015. júl. 21. 20:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne is figyelj rájuk. Én inkább olyankor megfognám a húgom kezét és bevinném a szobába, hogy még véletlenül se halljuk ezt. Hátha észbe kapnak egyszer.
2015. júl. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hátha :(
2015. júl. 21. 22:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Vegyetek egy felfújható medencét. Egy 6-8 köbméteresben már lehet lubickolni.
2015. júl. 22. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!