Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom állandóan veszekszi...

A családom állandóan veszekszik, ordibál egymással. Már Karácsonyozni sincs kedvem, álszentség az egész. Van még valaki így?

Figyelt kérdés

Ez főleg apám miatt van, aki lelki terrorban tartja az egész családot...


21L


2011. dec. 17. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én is.csak én nem 21 éves vagyok.de nekem sincs sok kedvem,de remélem hogy félig-meddig,ahogy csak lehet megoldódik.eddig mindg jobb karácsonyom volt.voltak kisebb veszekedések talán de nem mindig.és nem olyan vészes.te hogy vészeled át ezt a kedvetlenséget?
2011. dec. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
első vagyok:ha szabad kérdeznem,miért van lelki terrorban?
2011. dec. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én.

Minden évben nagy családi jópofizás,aztán ugyis veszekedés a vége,egymá kibeszélése,és a nem egyensulyban levő ajándékok.

Idén ugy döntöttem ,közelükbe se megyek.

2011. dec. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Utálom a karácsonyt, képmutatás, családi nagy zabálás az egész.

Karácsonyozzunk együtt.

2011. dec. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tavaly olvastam Karácsony este a fórumokat. Ledöbbentem, mennyien írták, hogy egész nap veszekedett a család.

Szóval nem vagy egyedül. Szerintem ünnepek alatt, mikor nem kell menni dolgozni és össze van zárva a család, nem tudnak egymással mit kezdeni.Közben látják, hogy mindenki úgy kajtat az üzletekben, mint ha egy ilyen ünnep a nagy összeborulások, béke -barátság alkalmai volnának. Az sem véletlen, hogy a legtöbb válási keresetet ünnepek után nyújtják be - állítólag.

2011. dec. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Nálunk anyám és a nagymuter ölik egymást minden karácsonykor. -.-" 24-én MUSZÁJ a nagyihoz menni, mert "nem lehet" egyedül hagyni, egyedül él egy bazinagy kertes házban, egy kis faluban.. A karácsonyi vacsora mindig egy katasztrófa...anyám főz, a nagymuter meg 10 percenként beleköt valamibe.


Én vagyok a sütifelelős, szal 3 napig sütök otthon 24.-e előtt, aztán mindent viszünk a nagyihoz. Az általános, hogy a 4 féle sütit 6 féleképpen kritizálja, mondom "nem kötelező megenni, vagy akkor sütheted te megint a 3 féle bejglit meg a csokis-mákos kockát, csak érdekelne hogy hogy fogja bírni a reumás kezed". Na erre azért észbe szokott kapni. De már most sincs semennyi karácsonyi hangulatom.


22N

2011. dec. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is ordibálás, nálam mostohaanyám a lelki terroros, meg minden baj neki.

Másoknak meg nagy bájolgás, karácsonykor, eljátssza a hűdefontos neki mindenki-t, egyébként meg sz.rik mindenkire, egoista lotyó. Végig azt hallgatjuk, h mennyire sz.r, h ő mennyit sütött, már hulla fáradt, de mindig kérdezzük, kell-e segíteni, "á, neeem!". Akkor minek pofázik?

2011. dec. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


első: még nem tudom,hogy hogyan vészelem majd át, jelenleg nagyon el vagyok keseredve. Amúgy imádom a Karácsonyt, a kedvenc ünnepem, és ezért annyira szomorú vagyok,hogy ilyen sz.r családi légkörben kell eltöltenem. Az előbb ráakadtam a Coca-Colás karácsonyi reklámra hát végig bőgtem...

Apámról csak annyit,hogy kijelentette, ne legyen karácsonyfák mert a számlákat kell kifizetni. Tegnap összetörte az egyik igen drágán vett karácsonyi díszemet, mert a nappaliban bedugtuk a konnektorba, és emiatt az ő szobájában mákos lett a tv. Szerintem nem én tehetek róla,hogy ilyen szar otthon a berendezés,hogy az egyik szobában nem lehet semmit a konnektorba dugni mert attól a másik szobában mákos lesz a tv...

Idegbetegen kihúzta a konnektorból, meg az ablakdíszt is elkezdte letépni az ablakról. Erre elkiáltottam magam,hogy Ezért van az,hogy utállak, mint a szart. Erre földhözvágta...

Ez lehet,hogy semmiség így leírva, de ez már az utolsó csepp volt nálam. Állandóan ordibál minden hülyeségért, kb. azért képes rámkiabálni ha leejtek valamit, vagy eléállok véletlenül. Mindenért belénkköt, állandóan megaláz, egyszerűen elviselhetetlen. A második otthonunkat kell már elhagynunk azért mert kölcsönt vett fel a banktól. Ezen kívül bármikor jöhet a behajtó elvinni a cuccainkat, folyamatosan küldözgetik a figyelmeztetéseket, de a leveleket ki se bontja, azt mondja,hogy nem érdekli.

Én ilyen emberrel nem kívánok egy asztalhoz ülni a Szeretet ünnepén.

2011. dec. 17. 13:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálam kicsit más a helyzet. Én 17 (lassan 18) éves leszek, de én is ki nem állhatom az apámat. Leginkább azért, mert egy rendmániás idióta. Szabályosan kikel magából, ha hétvégén például 9 után még ágyban vagyok, merthogy majd jönnek lakást ellenőrizni, és az utcára raknak, ha látja, hogy rendetlenség van. Mániájává vált, hogy ő mindig csak takarítgasson, és nem hagy a családból senkit békén, utálom, mint a sz*rt.

Ez az általánosság, karácsonykor sem számítok nagyon másra. Általában az szokott lenni, hogy anyunak besegítek a sütésben (hiába vagyok fiú, szoktam neki segíteni), és átmegy az egész rokonság (15-16 fő) a mamámhoz, és ott elfogyasztjuk az ünnepi menüt, 26.-án. Itt az egész család jópofizik a másikkal, mondogatják hogy "ha bármi kell szólj csak nyugodtan, mert majd mi segítünk". Aha, persze. Undorító képmutatás, semmi több. És általában én szoktam a búvalb*szott hülyegyerek lenni, aki se karácsonykor, se szilveszterkor nincs a családjával, számukra érthetetlen okokból.

2011. dec. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én is így vagyok vele. tökre szeretném a karácsonyt, de mindig megy a balhé. máskor is, de karácsonykor mindig. abból is probléma van, amikor a karácsonyfát kell feldísziteni. persze este amikor jönnek a közelebbi rokonok, akkor meg mindenki vágja a jópofát... na nekem semmi kedvem nincs hozzá..
2011. dec. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!