Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy lassan 18...

Normális, hogy lassan 18 évesen csak 10-ig mehetek el egyedül?

Figyelt kérdés

Pár hónap múlva leszek 18, suliban pedig végzős.


A szüleim gyakorlatilag mindent megengednek, persze ésszerű keretek közt. Járhatok kocsmázni, szórakozóhelyekre (nem szeretem őket, szóval ez évi 2-3 alkalomra kb.), koncertekre, barátnőimnél aludhatok bármikor, fesztiválra is elengednek, szóval tényleg bármi.


Megyeszékhelyen lakunk, de kinn a város szélén, kb. 25-30 perc busszal a belvárostól. Egyáltalán nem rossz környék..


A legtöbbször apukám haza szokott vinni. Ha csak így kocsmázni megyek, akkor 11-12 fele, de ha valami konkrét programra, akkor maradhatok akár 3-ig is.


Viszont apukám nem mindig van itthon, pl. szombaton soha nincsen, de hétköznap se minden nap. Olyankor elvárja, hogy érjek haza 10 órára..

Anyukámnak mondhatom hogy tovább maradok de mindig az a válasz, hogy apámmal beszéljem meg...


Tudom, hogy csak féltenek, de szerintem ez akkor is kicsit túlzás. Próbálom neki mondani, de mindig kiakad, és nem akarom, hogy a végén az legyen, hogy akkor nem mehetek sehova :D

Tegnap is ideges lett, és azt mondta, hogy felőle lehetek 18, de amíg gimis vagyok és itt lakok, addig 10-re hazaérek.


Szerintetek jogos?



2015. júl. 22. 07:17
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Amúgy mielőtt támadnátok, nem vagyok hálátlan, mert tényleg elég sok mindent megengednek.


És nem ez életem legnagyobb problémája természetesen, csak a véleményetek érdekel, hogy szerintetek ez 'normális'-e.

2015. júl. 22. 07:21
 2/17 anonim ***** válasza:
32%
Jól értem? Akkor kell 10-re hazaérned, ha apukád nincs otthon?
2015. júl. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen:)

Ha itthon van, akkor ugye hazahoz, és megbeszélem előre vele, de maradhatok tovább.

2015. júl. 22. 07:26
 4/17 Andizsuzsi ***** válasza:
36%
Nem akarja, hogy éjjel/hajnalban egyedül császkálj haza. Megértem.
2015. júl. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
27%
Biztos latta a hirekben mik tortennek ezert felt teged. Peldaul ejjel 1 orakor megtamad egy reszeg banda mit csinalsz?
2015. júl. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Trafó1 ***** válasza:
41%
Féltenek , és hozzá kell szokniuk, hogy felnősz és egyre önállón leszel, kezd el leszoktatni édesapádat is arról, hogy hoz-visz mindenhová, finoman érzékeltesd vele, hogy felnőttél, de ne bántsd meg ha jónak látod az időpontot beszélgess el vele.
2015. júl. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Jó, persze, értem, hogy félt, de jövőre más városba fogok egyetemre járni, akkor se lesz már ott, hogy 'felügyelje', hogy mikor hova megyek.


Azért nem mindenhova hoz-visz. Ha alapból 10 előtt jönnék haza, akkor nem jön értem, meg el se visz. Csak akkor hoz haza, ha 10 után jönnék...

2015. júl. 22. 07:40
 8/17 anonim ***** válasza:
35%

A finomság itt nem segít. Légy kemény és határozott, mert ellenkező esetben még 30 éves korodban is majd ők akarják megmondani, hogy mit csinálhatsz.

Az és megáll!

2015. júl. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
14%
Bocs, de azért teljesen más egy város szélén lakni fél órára, mint pl. Pesten átbuszozni a fél várost, ahol mindig tömeg van a buszokon éjjel is. Mivel nem vagy még 18, a szüleidé a felelősség, hogy az éjjeli mulatás után egyben hazaérj egyrészt, másrészt ezek szerint anyukád nem tud sokkal többet tenni, mint halálra ggódnia magát, ha veled valami történne. Harmadrészt meg szerintem apukád annak sem örül, hogy anyud egyedül van otthon olyankor. Nem mellesleg meg jövőre mész továbbtanulni, ott aztán már csinálsz, amit akarsz, addig meg az ő háza, az ő szabályai, mert az ő felelőssége. ha vagy hajlandó ezt megérteni, tényleg ne akarj inkább kimaradni egyedül, mert gyerek vagy még ehhez.
2015. júl. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
Éjjel is haza tudnál menni busszal? Egyébként meg - hiába szerintem is kicsit túlzás - ha jó a viszony a szüleiddel, és általánosságban elengednek, kár lenne ezért összeveszni velük. Esetleg próbáld meg először azt megbeszélni, hogy nem apukád megy érted, hanem hazamész taxival vagy hazakísérnek.
2015. júl. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!