Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy lassan 18...

Normális, hogy lassan 18 évesen csak 10-ig mehetek el egyedül?

Figyelt kérdés

Pár hónap múlva leszek 18, suliban pedig végzős.


A szüleim gyakorlatilag mindent megengednek, persze ésszerű keretek közt. Járhatok kocsmázni, szórakozóhelyekre (nem szeretem őket, szóval ez évi 2-3 alkalomra kb.), koncertekre, barátnőimnél aludhatok bármikor, fesztiválra is elengednek, szóval tényleg bármi.


Megyeszékhelyen lakunk, de kinn a város szélén, kb. 25-30 perc busszal a belvárostól. Egyáltalán nem rossz környék..


A legtöbbször apukám haza szokott vinni. Ha csak így kocsmázni megyek, akkor 11-12 fele, de ha valami konkrét programra, akkor maradhatok akár 3-ig is.


Viszont apukám nem mindig van itthon, pl. szombaton soha nincsen, de hétköznap se minden nap. Olyankor elvárja, hogy érjek haza 10 órára..

Anyukámnak mondhatom hogy tovább maradok de mindig az a válasz, hogy apámmal beszéljem meg...


Tudom, hogy csak féltenek, de szerintem ez akkor is kicsit túlzás. Próbálom neki mondani, de mindig kiakad, és nem akarom, hogy a végén az legyen, hogy akkor nem mehetek sehova :D

Tegnap is ideges lett, és azt mondta, hogy felőle lehetek 18, de amíg gimis vagyok és itt lakok, addig 10-re hazaérek.


Szerintetek jogos?



2015. júl. 22. 07:17
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Járnak buszok, csak ritkábban.

A taxi majdnem 2000 forint, az nagyon drága (nekem legalábbis)..

2015. júl. 22. 08:05
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontozgat le, én mindenkit felpontoztam!
2015. júl. 22. 08:06
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
örülj, hogy addig is elengednek, engem 19 évesen nem akarnak elengedni még eddig sem.
2015. júl. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
12%
Ha van jogsid és anyagilag jól áltok kérj egy kisebb néhány éves jó állapotú autót amivel haza tudsz menni és késöbb a suliba is hasznát fogod venni.
2015. júl. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az különösen jó, amikor kocsmázni megy kocsival, ugye, uccsó?
2015. júl. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem vettek fel egyetemre, nekem 8-ra kellett hazaérnem, 9-ig maradhattam úgy, hogy apu értem jött. Szóval neked még jobb a helyzeted, mert magadtól 10-ig, édesapáddal akármeddig maradhatsz. Amint felvettek egyetemre átbeszéltük a szabályokat, onnantól akármeddig mehettem, amikor akartam, csak szólnom kellett, hogy elmentem xy helyre, kb mikor érkezek, hogy ne aggódjanak értem vagy ha nem kerülök elő tudják merre keressenek. (sose volt baj így erre nem volt szükség) Plusz 19 évesen lett egy komoly barátom, megismerték, onnantól miatta sose jött az aggódás, hogy bajom esik.


Meg ahogy mondta apukád, amíg gimis vagy, addig ez a szabály. Ha továbbtanulsz valószínűleg lazítanak a szabályokon, de gimis is vagy, még 18 se igazság szerint, így szerintem fogadd el, mert végül is elengednek, sokaknak még ennyi szabadsága sincs.

2015. júl. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem kínos ez neked a baráti körödben?

Szerintem amint betöltötted a 18-at mond meg nekik , hogy képes vagy egyedül is boldogulni köszönöd szépen nem vagy már gyerek.

2015. aug. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!