Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vessek véget ennek?...

Hogyan vessek véget ennek? Anyu folyton arra hivatkozik hogy nem lessz így belőlem semmi! (Légysi ne kötöszködjetek! )

Figyelt kérdés

Anyu folyamatosan ordibált velem suli időszakban ha egy jegyet később mondtam meg\4est kaptam\nem akartam beavatni a titkaimba\nem akartam felmondani a házit mert a legapróbb eltérésbe is beleköt!Év végén évzáró után amikor jöttünk haza egész idő alatt azt szajkózta hogy XY mennyivel szorgalmasabb(csak vasarnap nem volt szakköröm délután) hogy kitünő lett de persze én is pedig a tesi sose ment jól.Most meg azt hajtogatta hogy PQ már olvassa a kötelező olvasmányt,de amikor az a lány kérdezte tőlem hogy miről szól a könyv első hatvan oldala rögtön azzal jött h de XY már biztos olvassa pedig ő sem!Az első akit említettem meg a csak a szülei szerint olvassa!Anyám folyton minden kis hülyeségen kiakad.Pl ha az osztályombol S anyám szerint összejött egyévvel idősebb fiúval akkor prédikal nekem hogy S îgy rontani fog a jegyein pedig a gyerek is 5ös tanuló és még nem is járnak!


Miért nem vagyok elég jó?Miért ne lennék szorgalmas?Hogyan oldjam meg a problémáim?


12\l


2015. júl. 25. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól kifogtad a jó édes anyádat egy maximalista emberként.

Ha képes vagy rá, teljesítesz úgy, ahogy a lelkiismereted diktálja. És túlélésre rendezkedsz be az elkövetkező évekre.

2015. júl. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1-esnek igaza van és semmiképp ne vedd a szívedre!
2015. júl. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jó jó az ok hogy nem veszem a szivemre mert már bizonyos szinten teszek rá de! Folytonk ki akar kérdezni minden tantárgyból mert szerinte nem tanulok magamtól!de honnan veszi?egy hétig hagyta csak úgy hogy nem mindent kérdez ki és csoda de ugyan olyan voltam órán vagyis jobb de hát magamtól nem tanulok ugyebár!Néha annyi trágárságot vágnák a fejéhez de hat ha ordibál azért ha valamiben nem értek egyet és kompromisszumot akarok kötni így hát érdekes lenne
2015. júl. 25. 22:19
 4/6 Mumusan ***** válasza:
64%
Szépen közöld vele hogy a majmok visítoznak egymással és te ember vagy. Megérted a halk beszédet, és nem vagy nagyothalló. Ha meg anyukádnak olyan fontos hogy tanulj, akkor ő is nyugodtan letehetne még egy szakmát mert Úgyis kirázza az ujjából. Tanulj jól, ebben igaza van. De ne akarja hogy az ő álmait kergesd a sajátos helyett!!!
2015. júl. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyilván fontos az alapozás is, de az ember nagyon sokáig nem is tudja mi lesz belőle. Nagyonis szorgalmas vagy ha ennyi különórára jársz csak a mai világban sajnos a szülőket is magával ragadja ez a versenyszellem. Én a Gellérthegyen voltam óvónő és volt hogy kistesóknál (2-3 hónapos) már kárdezgették a szülők tudoke ajánlani nagyon jó baba-angol órákat csakmert manapság már időben el kell kezdeni... Érthető persze, minden szülő szeretné ha nem csövesként végezné a gyereke de a túlzott maximalizmus ugyanolyan káros. A fiúval való összejevetel nyilván burkolt riogatás hogy ha összejösz pár év múlva valakivel akkor számíthatsz rá hogy leromlanak a jegyeid és romba dől az életed, ami szerintem nem kell hogy így legyen ha szorgalmas vagy. Próbálj meg egy belső értékrendet a követk években kialakítani és magadnak megfelelni. ha ez vígasztal, én már 29 éves vagyok de anyukám még az életbe nem mutatta ki hogy elégedett velem, sőt én is mindig azt hallom hogy a faluban x, y, z azok épp milyen ügyesek, okosak, bl, bl, bl.
2015. júl. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nuvolyna ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az üvöltözés sok eredményt hozna, főképp miután csak a kérdésben 3 helyesírási hibád van :-( hozzátenném engem is terrorban nevelt anyám (vagy akkor úgy éreztem) és én is maximalista lettem, amiből most próbálnak kikezelni :-) esetleg barátnő szülei, osztályfőnök, bárki felnőtt nem tudna beszélni vele?
2015. júl. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!