Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Osszevesztem a szuleimmel, es...

Osszevesztem a szuleimmel, es nem engednek el sehova. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mar kezdek belebetegedni a maganyba.

Egesz napokat csak a szobamban ulok es telefonozok, mert nem engednek pl setalni se a faluba.

Ahanyszor meg akarom veluk beszelni a dolgokat, vagy normalisan szolni hozzajuk, talalnak valami kivetnivalot bennem es leuvoltenek, mindenfele ocsmanysagot a fejemhez vagnak aztan elszabadulnak az indulatok es en is teszek/mondok valami olyat, ami miatt ujra haragudnak ram. Inkabb mar le se jovok a szobambol, mert ugyis ez lesz.

Nagyon nem jo ez igy.:/ de nem tudom mit csinaljak. Szerintetek?

(bocsi az ekezetek miatt, telorol irtam.)


2015. júl. 29. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
fiju vagy vagy lány?
2015. júl. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lány.
2015. júl. 29. 18:08
 3/8 anonim válasza:
100%
Sajnos ez egy ilyen kerék, nem nagyon tudsz tenni ellene. Viszont a szülők imádják ha igazuk van... szóval egy kicsit be kell hódolni nekik. Kérj bocsánatot és játszd meg a jó kislányt. Ha pedig elkezdenek üvöltözni mondd nekik azt hogy: Senki sem lehet tökéletes vagy hogy Azt hittem a hibáimmal együtt szerettek vagy Mindenkinek vannak hibái vagy valami hasonlót. Játssz rá egy kicsit hogy beletapostak a lelkedbe hátha engesztelésül kiengednek. Próbálj nem visszavágni és nem mondani semmi sértőt, mert nem mész vele semmire sem, max. annyira hogy mehetsz vissza a szobádba. Meg egyébként is ha visszaszólsz úgyis meg akarják majd mutatni hogy "Ki az úr a háznál" tehát fogd vissza magad és viselkedj felnőttesen ha már ők nem tudnak. Sok sikert! Majd írd meg mi lett a vége.
2015. júl. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

De megsajnálni semmiképpen sem fognak.

Ha elmondom a problémáimat, azzal is piszkálnak, hogy én ilyen kis dolgokon képes vagyok hisztizni stb. Holott nekem azok a dolgok lényegesek.

Vagy jön a "jajj te szegény" szöveg... ://

2015. júl. 29. 18:17
 5/8 anonim válasza:
91%
2.válaszoló vagyok. Hmm.. Mondd meg nekik hogy az hogy nem engednek ki a házból az egyáltalán nem kis dolog. Sőt, a fiatalokra még káros hatása is van. Egyébként hány éves vagy? Akkor lehet hogy jobb tanácsot tudnék adni, ha tudnám a korodat. Egyébként a "Jajj te szegényre" jó válasz ha azt mondod hogy: "Igen, szegény kislányt a flúgos szülei nem engedik sehová" mondjuk ez eléggé ellentétes azzal amit először tanácsoltam... egyébként min vesztetek össze? Eléggé be kellett rágniuk, ha nem engednek sehova...
2015. júl. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

15 vagyok.

Hát igazából nem volt az összeveszésnek konkrét kiváltó oka, csak hogy visszaszólogattam meg ilyenek

2015. júl. 29. 18:45
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Szóval visszapofáztál, tiszteletlen voltál, most büntetésben vagvagy, és eznem tetszik. Máskor nem kell visszaszólogatni.Tanulj ebből!
2015. júl. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én erre azt tettem 15 évesen,hogy kimásztam az ablakon és elmentem egy másik városba vonattal(akkor vonatoztam elsőnek). Felhívtak,hogy merre vagyok én meg megmondtam,hogy kb. 100km-el arrébb. Értem jöttek kaptam 2 nagy fülest másnap ugyanúgy elmentem hazulról.Egy idő után nem piszkáltak belátták,hogy úgy sem tehetnek semmit,akkor nagyon rossz volt a kapcsolatom a szüleimmel nem foglalkoztak velem egyáltalán csak öcsémmel és mindenért én voltam a hibás mindig. Lázadtam eleget mire emberként kezeltek és normálisan bántak velem. Most már 19 éves vagyok akárhova mehetek besegítek otthon jó a kapcsolatom a szüleimmel és az öcsémmel is nagy haverok lettünk(16éves).Amúgy most ezzel nem azt akarom mondani,hogy szökdöss el otthonról,mert valóban nem ez a megoldás,hanem a beszélgetés.Én nem tudtam velük,mert akár mikor hozzájuk szóltam leüvöltötték a fejem.Sok sikert és legyél türelmes.
2015. júl. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!