Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kevesebbet ér a szellemi...

Kevesebbet ér a szellemi munka mint a fizikai?

Figyelt kérdés

Szüleim nem értékelik a szellemi munkát, piszkálnak hogy nem megyek a földekre napszámba, mert az hogy egész nap ülök és tanulok az semmi. Sose kaptam 3-ast bizonyítványba, sőt, 4,2 alatt soha nem volt az átlagom semmiből. 2 nyelven tanulok. Takarítok mikor van időm, mondjuk 2 óra tanulás után a szünetkékben, miket tartok. Ők nem tanultak soha, bukdácsoltak egy szakmunkásért.

Nem tudják ez is mennyi munka. Miért kell lenézni?

És csodálkoznak hogy nyugtatót ír fel az orvos, annyira ki vagyok már ettől. Komolyan én gondolom ennyire rosszul a dolgokat?



2015. júl. 29. 20:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Sajnos nem te gondolod rosszul. Ahelyett,hogy örülnének neki,hogy van eszed,és sokra fogod vinni az életben,és idős korukra simán fogod tudni támogatni őket,cseszegetnek. Kár,hogy nem látnak előrébb az óruknál.
2015. júl. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Kamu
2015. júl. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm első válaszoló.

Második, miért lenne kamu?

2015. júl. 29. 20:44
 4/15 anonim ***** válasza:
45%
Hány éves vagy? És mit tanulsz?
2015. júl. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, és két tannyelvű gimnáziumba járok.
2015. júl. 29. 20:49
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Két tannyelvű gimnáziumba tanulsz miközben a szüleid a napszámosságot erőltetik?
2015. júl. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%

Rengetegen gondolkoznak így még ma is. Sajnos emiatt neked nehezebb dolgod lesz, mint annak, aki "könyvtárba született". De ne add fel, és lásd a célokat magad előtt, az a lényeg.

Egyébként jó eséllyel ők is elismernek számos szellemi foglalkozást, tipikusan például az orvosokat, ügyvédeket az is megbecsüli, aki egyébként aktatologató naplopónak tart mindenkit, aki nem koszolja össze magát a munkája során.

2015. júl. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, erőltetik, de itthon megcsinálom a földünkön amit tudok, sőt, mellette szórólapot is hordok szombatonként, azt mondják az a pihenés.
2015. júl. 29. 21:00
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
Jaja, és a gimnáziumot saját magadnak intézted el?
2015. júl. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
hát, azt ők, csak szerintük kitűnőnek lenni nem megerőltető, meg hogy, csak oda kell figyelni órán, mert mire hazaérnek a munkából, csak azt látják hogy ki van takarítva, már a tanulást is befejeztem, és leülök enni.
2015. júl. 29. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!