Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki hány évesen jött rá, mi...

Ki hány évesen jött rá, mi érdekli?

Figyelt kérdés

Főleg a szellemi pályát választó emberekre gondolok, azért írtam ebbe a témába.


Például: mikor jöttél rá, hogy vonz téged a fizika? vagy a kémia? Esetleg a művészet? Mikor döntöttél?


Sok minden érdekel engem, 17 éves vagyok, tanácstalan. Félek, hogy ilyen korban már döntenem kéne. Mindegyik érdeklődési köröm vonz, el tudom képzelni bármelyikről, hogy azt fogom csinálni a "nagybetűs életben". Félek, hogy rosszul olyat választok, amiben nem vagyok tehetséges, és elengedek olyat amiben igen.



2015. ápr. 18. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is 17 vagyok. Én már kiskorom óta szereltem mindent(már ha azt hogy valamit szétveszek de nem tudom újra összerakni. Jelenleg fizika faktot tanulok. Arra hogy a fizika érdekel úgy 2-3 éve jöttem rá. Én továbbtanulni mérnöknek szeretnék,de nyugi nekem is van jó pár ismerősöm aki még nem tudja hogy pontosan mi érdekli. Egyébként ajánlom hogy néz dokumentumfilmeket több dologgal kapcsolatban(fizika,állatok vagy valami más) hátha felkelti valamelyik az érdeklődésed.
2015. ápr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Matematikus vagyok és 15 évesen döntöttem el. De akkor se derült égből villámcsapásként.
2015. ápr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is 17 vagyok. 11 éves koromban döntöttem el, hogy animációs filmkészítő leszek. Azóta sokat foglalkozom a művészetekkel. De tényleg nincs miért agódnod, nálunk is alig akad, aki már tudja, hogy mi érdekli.
2015. ápr. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én gimi harmadik és negyedik éve közötti nyári szünetben döntöttem el hogy orvos leszek. Szerintem jól döntöttem. Azelőtt bankár akartam lenni, még sokkal azelőtt meg fizikus...
2015. ápr. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Úgy kb 8 éves korom óta biológus akartam lenni.
2015. ápr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Én 8 éves koromban döntöttem el, hogy világelnök leszek! Még dolgozok rajta...
2015. ápr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy. Kicsit a praktikum is beleszólhat a döntésedbe, hogy mivel mennyire fogsz boldogulni, de neked kell végiggondolni az egészet eddigi tapasztalataid alapján.


Mindig lesznek ilyen nehéz döntések, nehogy azt hidd, hogy nem!


Sok kutató életében vannak komoly vargabetűk amúgy, ha ez vigasztal.

2015. ápr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon is vigasztal, no meg biztat, hogy nem is annyira baj, ha még nem döntöttem. Bár már azért jó lenne.
2015. ápr. 20. 21:14
 9/10 anonim válasza:
Szerintem már azért kéne picit sietned, mert (nem tudom hogy milyen suliba jársz), de lassan már ugye amikor kijárod akkor már döntened kéne...Tehát nem azt mondom hogy hanyatt homlok siess és keresgélj könyveket, doku. filmeket hogy mi lenne jó, de szerintem ennyi idősen már kéne :)
2015. ápr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vree ***** válasza:
100%

30 éves vagyok és fogalmam sincs :p


Ha ez segít,


Érdekel-e?

(nem ugrom-e ki az ablakon már a gondolatára is?)

KÉPES vagyok-e csinálni?

(szeretem a pankrációt, de sok edzés után rájöttem, hogy az alkatommal legjobb esetben is csak gyenge átlagos lehetek. Szeretek festeni, de 10x lassabban dolgozom, mint bárki más. Szerettem a focit, de hobbiként; úgy érzem, ha munka, az kiszívja belőle az örömöt, és úg már utálom. stb.)

FIZET-e?

(mire van piaci igény? mire van egyáltalán bármilyen társadalmi igény? mennyi az alábbiakból: a sok pénz, kényelem, jó munkatársak, fejlődési lehetőség; venne rá, hogy rossz munkát is elvállalj? mi az, amit soha, bármennyit kínálnak? és milyen munkát végeznél úgy is, hogy ezek NINCSENEK meg?)

Az összes lehetséges munka közül, amit el tudnék végezni, ez a legjobb-e?


Alapvetően, amennyire én átéltem, az ember talál valamit, amiben jó és amiben lát karierrlehetőségeket (nagyon fontos: próbáld ki magad benne, ha tudod (vállalj ideiglenes munkát, kérdezősködj, menj el kapcsolodó bemutatókra, csinálj otthon, amit tudsz; és tájékozódj a piacról: milyen intézmények léteznek? merre tartanak a trendek? mennyi az átlagfizetés egy-egy szakmában? a pénzen túl milyen a kultúra: barátságos, támogató, kínál-e lehetőségeket nem pénzbeli juttatásokban, mennyi a lehetőség a szakmai tudás fejlesztésére, előléptetésre hány év alatt van esély, mekkora a mozgástér (kipróbálhatsz-e különböző munkaköröket, lehet-e könnyen váltani), mennyire 'biztos' állás (könnyen alkalmazna-e más azonnal, ha elbocsájtanának, esetleg az intézmények maguk támogatják-e a megszűnő munkakörök esetében az emberek átmozgatását máshova?)


Nem ritka egyáltalán, hogy az ember akár többször is módosítson pályát, tehát én nem rettegnék annyira.

(Persze sokan kitartanak egy munkakör mellett egész életükben, de van, aki vagy saját döntéséből, vagy mert a körülmények úgy hozzák, újat kezd.)


Az ember érdeklődése is változik. Pl. lehet, hogy a biológiát most utálod, de 30 év múlva rájösz, hogy a legjobb dolog a világon...változik az ember is. Ez nem azt jelenti, hogy eleve azt is kellett volna választani. Eltölthetsz X évet egy szakmában, majd, ha szerencsés vagy Y évet egy másikban.


Isten ments, hogy meggátoljalak, hogy megtaláld az élethivatásodat már most! :p De ne ess pánikba, ha még bizonytalan vagy.

2015. ápr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!