Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Félek az anyámtól! Mit tegyek?

Félek az anyámtól! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy 17 éves srác vagyok és félek az anyámtól.

Azt kell tudni róla, hogy varrónő és eléggé stresszes a munkahelyén, nem ismerik el, nem tudta felküzdeni magát a ranglétrán. Ez az itthoni viselkedésére is rányomja a bélyeget.

Itthon parancsolgat, mindent elvár, hogy azonnal megcsinálják, ugráljak neki, ha meg tudná oldani, kb én rágnám meg helyette az ételt is. Fél éve keres egy másik munkahelyet, de semmi még.

Ha pedig nem ugrok azonnal, zsarol, hogy de ő az édesanyám és muszáj megtennem.

De vannak még használatos dolgok a lelki terrorjának fegyvertárában.

Én olyan ember vagyok, aki szereti a békét, de egyszerűen lelki terror alatt élek. Ugrálok neki, persze mindent ,,rosszul csinálok". Semmi sem elég jó neki és emiatt ordibál és feszültséget generál.

Nagyon hangulatember és egyenesen rettegek a kitöréseitől

Van egy bátyám aki már elköltözött vagyok én, a legnagyobb, aki otthon lakik, meg egy 13 éves kishugom de őt nem egrecíroztatja. Apu is velünk él, de ritkán van otthon mert olyan munkája van..

Próbáltam összefogni a családdal, de kihátráltak mögüllem, arra hivatkozva, hogy nem sikerül megváltoztatni anyádat, ő ilyen. Mindig neki kell, hogy igaza legyen, türelmetlen, hataloméhes és nem érzem, hogy szeretne, hiába mondja.

Szerintem aki szeret, nem akarna uralkodni rajtam.

Próbáltam vele megbeszélni kettőnk viszonyát, de hierarchiát épített föl, ahol a szülő áll a tápláléklánc csúcsán, a gyerek meg csak gyerek, nincs szava.


Túl sok a munkahelyi stressz vagy én vagyok a tizenéves akt ,,piszkálni kell" pusztán azért mert tizenéves?


Válaszotokat előre is köszönöm! :)



2015. jún. 20. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Ha házimunkát kell megcsinálnod,akkor próbáld meg minél jobban elvégezni a feladatod!


Egyébként itt az ideje, hogy bemenj a diákszövetkezetbe és jelentkezz diákmunkára.Egyrészt jól fog jönni a pénz,másrészt addig se kell otthon anyád hallgatnod!

2015. jún. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 CS goodlike válasza:
33%
Szerintem probáld megnyugtattni , hogy nem lesz semmi baj és mond el apukádnak is hogy ilyen sztresszes. keresettek munkát interneten újságban stb. Mond neki .. jól van anya és hogy ne legyél ilyen feszűlt
2015. jún. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell ahhoz semmilyen stressz, hogy valaki uralkodó típusú legyen.Peched van. Neked ilyen anya jutott.
2015. jún. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apám ilyen, dettó ugyanez. Nincsenek sikerélményei, és ezt folyton rajtunk vezeti le. Én tudomást se veszek róla, mert annyiszor bántott már, hogy számomra ő halott. És nem is tud rólam semmit, mert nem is rólam szól ez az egész, hanem róla, úgyhogy ezek után már tényleg nem értem, hogy minek kellett nekem apával felnőni, ennyi erővel apa nélkül is felnőhettem volna és akkor megúsztam volna a lelki terror részét, mert belőle csak az jutott. Szerintem menj el dolgozni, itt csak az segít, mert akkor legalább nem vagy otthon és nem kell tőle függened.
2015. jún. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és elárulom, ha anyukádnak lenne sikerélménye, akkor se lenne jobb a helyzet, mert akkor meg azért lesz ilyen, mert nyeregben érzi magát. Az ilyen emberekkel az a tapasztalatom, hogy csak akkor elviselhetőek, amikor nincsenek ott. Amikor padlón vannak, agresszívak, amikor sikerélményük van, agresszívak, amikor meg nem történik semmi, akkor azért agresszívak.
2015. jún. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

En 2 ilyen hanyadek termeszetu ember kozt nottem fel. Ok csaladnak neveztek. Ahogy volt lehetosegem, elkoltoztem toluk!

ProbalJ koleszt nezni vagy videki egyetemet. Addig meg tobb diakkal egyuttlakas. Diakmunkat vallalj! (Vagy ismerked meg egy egyedul elo lannyal es talan odakoltozhetsz. )

N

2015. jún. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A varrónőknek elég stresszes, mert ahol sok nőt összezárnak, az maga a bolondokháza, pláne, ha néhány IQ50-es egyed is van köztük és többnyire van..

A ranglétrán hová akar feljutni varrónőként?Sajnos nem sok eséllyel lesz belőle igazgató, tehát ezen kár görcsölni.

Valószínű, hogy fáradt és mivel te vagy az idősebb testvér, azért ugráltat, mert ő ilyen módon "kér" segítséget.Nincs türelme kedvesen kérni, mert ő ilyen.

Ha tényleg ügyesen varr, varrhatna otthon, úgy a ranglétra dolog is meg lenne oldva, a maga ura lenne és

nem hajszolnák, talán nem lenne stresszes ennyire.

2015. jún. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes lenne a másik felet is hallani.

Meg esetleg a hugot is.


Mégis mit kellene anyádnak csinálnia, hogy elégedett légy vele?

2015. júl. 12. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hívj egy segélyvonalat, tegyél panaszt. Ha te ezt lelki terrorként éled meg, foglalkozni fognak vele. 1-2 nap börtönben és megváltozik :)
2016. aug. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!