Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedik a szüleim...

Miért nem engedik a szüleim hogy kolis legyek?

Figyelt kérdés

2015. júl. 30. 15:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
12 évesen nem ott van a helyed
2015. júl. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
Mert állandó a felfordulás, nincs nyugalom, éjjel-nappal bulizhatnékja van mindenkinek, megy a piálás, dorbézolás, hangzavar. De valakinek ez jön be. Eszem ágában sem lenne, hogy én kolis legyek, inkább albérlet, vagy más.
2015. júl. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
13%

Én még nem hallottam olyan emberről, aki kolis akar lenni. Koleszba kizárólag kényszerből mennek az emberek, mert nincs pénzük albérletre.


Egyébként meg baromi fos lehet az biztos. Jártam már pár koleszban, barátoknál, csajoknál, hát rakás szar, én nem bírnám. Közös fürdő, konyha, minden. Csomóan lakják, a szobákban is egyszerre több ember van. Nincs semmi magánélet. Undorító kibirhatatlan szar lehet az biztos. Meg megszabják hányra kell visszamenni meg stb. Lenne koleszos a f@.szom, az!

2015. júl. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Hány éves vagy? Gimis koleszról van szó, vagy egyetemiről?
2015. júl. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15%
Szörnyű egy hely. Közösködni mindenkivel, mindenen, mások önző rigolyáit eltűrni stb. Esetleg mások piszkálódásait kell tűrnöd, vagy épp kifognak, s rendszeresen veled szúrnak ki.
2015. júl. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
11%
Közös zuhany,fertőző,gombás lábú emberekkel,közös,langyi maszturbálás,lopások,drogok,piák,tanulás semmi...nem is értem,hogy ettől miért akarnak megóvni a szüleid.
2015. júl. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Na itt se sok koleszos van. =D Igazatok van abban, hogy egy gimis kolesznál ótvarabb hely nem nagyon van. De azért minden évben van néhány ezer túlélő. Négy évig voltam koleszos, és igen voltak szar dolgok, s_eggfej emberek, és néha lenyúlták a makarónimat meg a tusfürdőmet, de ezek mellett rengeteg barátom lett, szuper élményeim (nem, nem részegen hányásban fetrengés), önálló lettem, a kreativitást is nagy mértékben fejleszti és tanulni is simán tud aki akar.

Kérdező, azért nem engednek a szüleid, mert olyanok mint az itt válaszolók. Fingjuk nincs az egészről, csak hallották a rémtörténeteket és csont nélkül be is nyelték... Sajnálom, próbálj hatni rájuk, esetleg beszélj az ofőddel, hogy segítsen meggyőzni őket.

2015. júl. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Off:

Már ne is haragudjatok, három éve lakok kollégiumban állandó jelleggel (értsd: nyáron is, szünetekben is.) és ennyire erősen eltúlozva, kisarkítva sosem láttam még véleményeket. Ez ebben a formában NEM IGAZ.


On:

Kedves Kérdező!


Arra tippelek, hogy féltenek a szüleid hogy esetleg rossz társaságba kerülsz, rossz hatással lesznek rád és a tanulmányaidra a szobatársaid vagy a közösség.


De fontos tudnod, hogy kollégium és kollégium között hatalmas különbségek lehetnek, sőt még egy adott kollégiumban szintenként / szobánként is teljesen más társaságot találhatsz.

Szintén fontos lenne tudni, hogy egyetemi vagy közoktatási kollégiumról van szó. Utóbbiban nevelőtanárok felügyelnek, és kül. szabályok is lehetnek. (Ez intézményfüggő dolog ugye.)


Előbbiben sokkal szabadabb a felfogás, kimondottan nevelőtanárok sincsenek. Egy dolog van amire harapnak, az pedig a rongálás. (De ez így van mindenhol máshol is.)



Alkalmazkodni valóban tudni kell, illetve megtanulni tolerálni más embereket de ezek olyan dolgok, amikre később nagy eséllyel munkahelyen is támaszkodhatsz.

(Ott is tudni kell alkalmazkodni, és rugalmasnak lenni, szóval tanulópénznek első osztályú.)


Ne hallgass azokra akik csupán az állandó piálást,bulit hozták fel. Valóban vannak ilyen helyek is, de speciel most többnyire egy tanárképzős kollégiumban vagyok, ahol ennek ilyen mértékben nyoma sincs, sőt! Itt egy élhető motivált baráti közösség jött össze, akik speciel most a nyáron melóznak, és segítik egymást:).


Itt a másik oldal is kérem, lehet lepontozni!

2015. júl. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

Na itt is keves kolesuos van...


Alkalmazkodni kell es meg kell szokni, hogy nem mindig nyaljak ki a valagadat.

Nincsenek lopasok az en kolimban, mert kicsapjak az illetot.

Szilo idoben kuss van mindenhol, mert eleg eros a kozepsuli.

Azert vannak a nevelok, hogy felugyeljenek

A koleszban megtanulsz nelkulozni dolgokat es a tarsasagot kezelni.

A konfliktusokat is meg lehet oldani es egymas rigolyait is el lehet turni, ha kompromisdzumot kotunk.


Egy normalis gimi kolesza nempokol.

A kolesz felelosseget vallal erted, ezert nem engedhet ki barmikor.


Valazeg azert nem engednek, mert nincs ra penz,vwgy feltenek teged.

2015. júl. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
A kollégiumi élet arról szól hogy a lakók jól érezzék magukat. Akik szerint rossz az nem sokat volt kollégiumban. Reggel 5ször ordított a nevelő mire hajlandóak voltunk felkelni. Este mindig egyórás késéssel mentem vissza. Akikor emiatt problémáztak mosolyogva közöltem hogy nyugodtan hívják fel a szüleimet. Este 10ig zenét hallgattunk, utána éjfélig pókereztünk. Akkor felmentünk a legfelső emeletre zuhanyozni. Néhányszor lebuktunk de az sem zavart. Ilyen volt egy átlagos nap. Aki szerint ez rossz annak nem tudom mi a jó.
2015. júl. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!