Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy végre...

Mit csináljak, hogy végre megértsék, nem vagyok sem robot sem pedig rabszolga!?

Figyelt kérdés
Még gyerekkoromban kezdődött, már akkor sem bántak velem jól. 1 osztályos voltam, és az ovodát otthagyva nem igazán tetszett a "tanulosdi". Persze, mi volt anyám modszere? Ahányszor elszöktem az iroasztal mellől, utánnam jött, adott két taslit, és a hajamnál fogvást húzott vissza, néha amikor nyavajogtam, hogy mennyire nem szeretem a tanulást beleverte a fejem a füzetbe. Olyan is volt, hogy lementem a fürdöbe, és a huzat bevágta utánnam az ajtót, erre utánnam jött és ütött ahol ért, néha kujakkal. Olyan is volt, hogy megcsapott a gyürüs kezével és az felhasitotta az arcomat. Sohasem szeretett, még ez becenevet sem kaptam, az az azt adott, de ilyeneket, hogy: Nagy szamár, Nagy lány (fenyegető hangsúlyban). Még a sértéseim is személyreszólóak voltak: "Beverem a kapafogaid!" Most 14 éves vagyok, és lett egy testvérem ő 6 éves. Azt hittem, ha majd megszületeik, a sok rossz dolgon együtt osztozunk. De nem! Most már ő a következő bántalmazom. Amióta megvan a rabszólgája vagyok, amit kér azt meg kell tennnem. Anyám "dolgozik" addig enyém a ház, és még őt is etetnem kell (annyi ha én nem is eszek). Nagyon szemtelen, folyton rendetlenit, ő is Nagy Szamárnak hiv, néha mást is talál ki. Anyámék sohasem ütnek hozzá, inkább hozám, ha ő ront el valamit. Erőszeretettel verekedik, mert fiúcska, és birkozik is, ezért mindig rajtam gyakorol és sohasem üthetek vissza. Nagyon beképzelt és lekezelő, még az utcán is a " becenevemet" hasznája. Másképp alulmüvelt, beszédhiányos valaki, mert csak a TV-t bámulja, és várja, hogy kiszolgáljam, még a vizet is én kell odavigyem neki. Éjjel meg nem hagy aludni. Amióta megvan csak a bajt hozza a fejemre.

2015. aug. 4. 08:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Testvérednek van 2 szép kezecskéje, és oldja meg egyedül.


Ha birkózni akar, kulcsold hátra a kezeit, és tartsd úgy amíg le nem higgad.


Anyádat meg szard le.

2015. aug. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem keress fel egy csaladsegitot, o elmondja hova fordulj. egyébként tesod más apatol van? mi oka lehet, hogy vele maskepp bannak? probalj ellen állni, mondd meg neki, hogy nem a te gyereked, nem kotelesseged asszisztalni mellette és elvegezni ami az anyja dolga lenne... tanulj es toltsd hasznosan az idod. ha megint megut akkor menj a rendorsegre latlelezet venni... én ezt tenném, ne tűrd tovább!! koliba nem mehetnél?
2015. aug. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a testvéreddel bánnak, az valamilyen szinten "normális", nekem is van egy húgom, akármit csinál én vagyok érte a hibás, ha ő belémköt és én "visszatámadok" én vagyok a hibás,ha eltör valamit én vagyok a hibás mert nem törődtem vele.És ezt mindd azzal magyarázzág hogy mert ő a kisebb.De ez a barátnőimnél is így van, a kistesókkal minden családban kivételeznek.

Viszon az hogy így kiszolgálod! Szerintem 6 évesen már elég idős hogy magábak hozzon egy pohár vizet vagy akármit, max ha nem ér el valamit akkor hívjon segítséget.Abból amit leírtál nekem nagyon az jött le, hogy el van kényeztetve.Nem szabadna így nevelnie anyukádnak sem, meg kell tanulnia tisztelni az idősebbeket és magáról gondoskodni.De ő csak azért ilyen, mert ezt látta az anyukádtól, szóval annyira még hibáztatni sem lehet. Az anyukádat annál inkább! Amit csinál azt egyáltalán nem lehet normálisnak nevezni.Szerintem ezzel nem sok mindent tudsz tenni, kevés az esélye hogy meg tudod változtatni.Amit tehetsz:tanulsz szorgalmasan, szabadidődben a barátaiddal vagy, ha nem kell a tesódra vigyáznod és szabad vagy.Aztán mikor 18 leszel szerintem próbálj meg minél hamarabb elszabadulni ebből a "családból", itt úgy bánnak veled mint veled bármit meg lehetne tenni, a legrosszabb amit egy gyerek kaphat a lelki sérelmek, a gúnynevek meg hasonlók.Tudom hogy mondani könnyű, de ne is törődj velük.Amíg ott laksz, próbálj mindent úgy csinálni mint ahogy idáig, a sértéseket meg se halld, aztán mikor elköltözöl majd meglátjuk anyukát hogy fog bírni az elkényztetett fiával.

Apukáddal mi a helyzet? Mintha őt nem említetted volna.

2015. aug. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne a testvéredre legyél mérges, ő csak egy kisgyerek.

Persze, hogy verekszik, 'beceneveken' szólít, mert ezt látja a szüleidtől. azt hiszi, hogy ez a normális. Elvárja, hogy kiszolgáld, mert anyukád is ezt várja el tőled...


Nem a testvéred a legnagyobb probléma, az ő viselkedése csak a szüleid következménye.


Nincs olyan rokon, akivel jóban vagy, és beszélhetnél vele? Ezt egyedül nem fogod tudni megoldani...


Esetleg kollégiumon nem gondolkodsz? Valami távolabbi városban, hogy ne kelljen haza járnod minden hétvégén?


A testvéreddel meg légy következetes. Ne szolgáld ki. Mond, hogy menjen el vízért.. Hagyjad, had hisztizzen, mond, hogy kinn van a konyhában, menjen el érte.

Ha meg akar ütni, fogd le a kezét, és mond, hogy nem szabad... Ha az utcán a beceneved használja egyszerűen ne reagálj rá.. Várd meg, hogy a rendes neveden hívjon.

2015. aug. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
banyek ő a kistesód, adsz neki egy taslit és neki is kitalálsz egy szép becenevet(persze azzal a kijelentéssel, hogy ha nem hagyja abba a te becézésedet), szüleid mérgesek lesznek? na és eddig is azok voltak...Nem adnék ilyen szülők véleményére, de a helyedben szorgalmasan tanulnék, hogy 18 évesen külföldre elmehessél egyetemre vagy ilyesmi. Tesódat meg igenis tedd a helyére
2015. aug. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Még azzal is beárul, ha 9 elött nincs megvetve az ágy, vagy kések a reggelivel :( Tejhatalma van, uralkodik felettem. A szüleim meg vernek, még ha csak szavakkal szidnának...
2015. aug. 4. 12:23
 7/10 anonim ***** válasza:
akkor szépen látleletet vetetsz és szólsz hogy jó helyre van rakva és többet ne verjenek vagy azt és a videó felvételeket(jó helyen kell kamerát vagy telefont elrejteni) beadod a rendőrségre és akkor még az öcsikédtől is elbúcsúzhatnak(ugyanis érted még nem hiszem hogy aggódnának)
2015. aug. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Menjen anyád el a jó büdös........ Te meg ne hagyd hogy verjenek zárkozz el tőlűk.jelentsd az ugyet 12/l
2015. aug. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A rejtett kamera tényleg jó ötlet.Ha már nincs más megoldás, zsarold meg őket a felvétellel, ne érezz miatta bűntudatot, szerintem bőven megérdemlik.
2015. aug. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

6éves zuzdele a pic-sàba ha kérdezik mivolt akkor a suliba kapott(,mert ha köp többet kap) .

Anyádtól pedig hidegülj el.csak csináld amit mond és csönd,aztán amint lehet huzz el...köszönés nélkül.

2015. aug. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!