Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem kezd önkéntes rabszol...

A férjem kezd önkéntes rabszolga lenni, mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Mindig is rendes ember volt, de korábban voltak saját programjai (elment sportolni vagy a barátaival, stb), és velem szemben is állított érthető elvárásokat.

Azonban az utóbbi hónapokban, talán fél évben mintha önkéntes rabszolga lenne, minden jó neki, mindent megcsinál helyettem. Nem az a bajom, hogy segít, mert az jó tulajdonság, de amikor egyszerűen lusta vagyok megemelni a hátsómat, akkor jobb lenne, ha nemet mondana és nem helyettem csinálná meg.

Amikor megismerkedtünk, nem tudtam főzni. Mondogatta, hogy szívesen enne ezt-azt, nagy örömmel el is kezdtem főzni, láttam, hogy várja, majd örül neki. Most már ott tartunk, hogy "ne főzz, ha nincs kedved, majd rendelünk".

Pedig nem vagyok se beteg, se terhes, se leterhelt.

Próbáltam beszélni vele, hogy kicsit legyen benne tartás, mert szinte felkínálja magát, hogy kihasználjam, de nem szeretném. Legyenek ésszerű elvárásai felém.

Soha nem tartottam vissza semmitől, veszekedni is ritkán szoktunk.

Nem értem, hogy mi váltotta ki nála ezt a viselkedést.


Már azzal is próbálkoztam, hogy egy napig "tükröt tartottam" és indokolatlan marhaságokra kértem meg, nem vette a lapot.

Nem szeretném kihasználni, nem szeretném, ha elvesztené az egyéniségét és legfőképp én se szeretnék elkényelmesedni.

Mivel lehetne ebből kibillenteni?


2011. jan. 18. 21:46
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
41%
Sehogyan se billentsd ki. Én élvezném, ha az én férjem ilyen lenne. Szerencsés vagy, tedd össze a két kezed.
2011. jan. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
81%
Válj el és add meg a számát nekem :DD
2011. jan. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
71%
Hát ritkán látni ilyen nőt.A legtöbb ezt kihasználja.Szerintem kicsit határozottabban,erősebb hangnemben mondd meg neki.Én biztos venném a lapot.
2011. jan. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
90%

Hát, először is sztem ne benne keresd a hibát, hanem magadban. Ne azért végezd el a teendőidet, mert ő elvárja tőled, hanem te várd el magadtól. Neked legyenek elsősorban igényeid magaddal szemben ilyen téren. És mindig próbáld kicsit jobban végezni, mint előtte. Ez ad inspirációt erőt, kedvet is. Hogy vajon menni fog-e jobban, gyorsabban, szebben, mire is vagyok képes...

Van olyan, hogy nincs kedvünk. De hosszabb ideig ezt sztem egy nő nem engedheti meg magának, már ha van benne egy kis női tartás. A férjed nyilván megunta, hogy mindig neki kelljen noszogatnia.

2011. jan. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
70%
A házimunkán kívül rá tudnád venni még valamire? Pl: valami sport, kirándulás, szinház, szóval valami izgalmasat az életbe!
2011. jan. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
84%
Hát igen... Ilyenek vagyunk, nem tudjuk értékelni, amink van. Becsüld meg, hidd el, megfogtad az Isten lábát!!!:)
2011. jan. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre az jutott eszembe: anyám, te most panaszkodsz, vagy dicskedsz?!


Olyan jól összefoglaltad a problémádat, hogy én a helyedben ugyanígy elmondanám a férjemnek is:)

2011. jan. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Sajnos hajlamos vagyok a lustaságra, amit kreativitással jól tudok sokszor ellensúlyozni. De jó lenne egy kis ösztökélés, ha már nagyon elkényelmesedek.

Ő viszont nagyon szorgalmas ember, én már a felének is örülnék, mint ami neki jutott.

Most vizsgaidőszaka van mindkettőnknek, ő napi 14-16 órát tanul, én az utolsó napokban állok neki, ha nem sikerül, megyek újra, akkor már nem szokott gond lenni. Mégis jobban sikerülnek vizsgáim, mert jobban ki merem nyitni a számat szóbeli vizsgán, vissza merek kérdezni a tanárnak, ha a helyzet engedi, még a jegyen is alkudozok - megfelelő diplomáciával.

Őt sokkal jobban földhöz vágja, ha nem sikerül egy vizsga.

Emiatt is jóval több szabadidőm van, mint neki. Kezdünk ott tartani, hogy én "biztos sokkal okosabb vagyok", pedig lópikulát, csak bátrabb.

Csak annyit szeretnék, hogy várja el, hogy aktívabb legyek, legyen meg rá az igénye, ne hagyjon rám mindent, ne csináljon meg helyettem még bagatell dolgokat is. Pl. lemenni a boltba. Természetesen, ha hat karton ásványvizet is haza kell hozni, akkor örülök, ha segít, mert egyedül nem bírnám.

De egy doboz rizsért, két cigiért meg néhány konzervért én is le tudnék menni. De ha éppen "nehéz felemelni a fenekemet", akkor szó nélkül lemegy helyettem. Ilyen apróságokra gondolok, ami nem segítség, mert nem szorulok rá.

Az egyensúlyt szeretném közös erővel megtalálni. Hogy segítsen és ne kiszolgáljon.

2011. jan. 18. 22:04
 9/34 anonim ***** válasza:
96%

Ez szerintem is elsősorban rajtad múlik!

Mert pl. mondtad a boltot. Nem kell tudnia, hogy kell egy cigi meg egy rizs. Egyszerűen fogd a kabátod és mondd neki, leugrom a boltba, neked kell valami?

És pl. ne azt kérdezd mit ennél, hanem azt, hogy mondjuk spagetti jó lesz ma vacsira? Én szívesen ennék...

Mondjuk.

Szerintem nem azzal van a baj, hogy ő olyan, amilyen, hanem azzal, amit te is nagyon jól látsz, már bocsánat, de nagyon lusta vagy!

2011. jan. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
87%
Hol a jó égbe lehet ilyen férfiakkal megismerkedni????????
2011. jan. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!