Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt anyu?...

Miért csinálja ezt anyu? Semmi bizonyítékkal és csak találgatásokkal?

Figyelt kérdés

Anyu folyton azzal gyangyanusítgatott suli időben hogy csavarok,találkozgatok valakivel meg valakivel eggyütt szoktam járkálni.Amióta elkezdődött a nyár azóta nem mert csak a a nagyszülőkhöz megyek.De még mindíg zavar az,hogy amásodik fél évben ilyenekkel vádolt ok nélkül.És persze csak azért mert karácsonyra telót kaptam tőle.És nem nem azt nyomkodom egész szabadidőmben.Délutánokon minden nap kivéve vasárnap vagyis heti 7 délutáni órám van/én választottam/


Mindíg kitünő voltam sok szakkör meg "példás" magatartás.

És anyám mégis ilyenekkel vádolt...De miért?


12/L



#anya #bűn #vádaskodás #találkozgatások.
2015. aug. 5. 13:49
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Jajj mondjuk anyum is tegnap leordított hogy letakartam a naplóm.Apámmal inkább neki kéne beszélni,én tuti nem fogok mert néha sok alkoholt iszik.Ezért nem kérdezgetem anyámat
2015. aug. 6. 13:06
 12/12 anonim válasza:

Anyád hamis vádakkal bombáz hogy meg tudja hogyan reagálsz.

Mellesleg ez egy figyelem forrás neki amit így tud megszerezni tőled. Gyakori az ilyesmi nárcisztikus szülőknél.

Jó érzést kelt benne az hogy látja hogy vergődsz és szarul érzed magad amiatt amiket mond és élvezi ahogy próbálsz tagadni és védekezni és pont azt akarja.

A te válaszodnak legalább 3 dolognak kell ilyenkor megfelelnie

1.: Az hogy te "elfogadod" azt mit ő mond.

2.: Az hogy hogy ő ezt így gondolja, tehát ez csak az ő saját "vélemény"-e rólad nem több.

3.: Az hogy nem felel meg a valóságnak, tehát nem igaz.

Tehát még egyszer elfogadod amit mond, nem igaz és hogy ez egy vélemény.

A legjobb az ha egyetlen egy mondat tartalmazza ez a 3 dologot, és nem válaszod el mondatrészekkel.

Fontos hogy nyugodtam akár nemtörődöm módon is, szimplán egyszerűen mond, és tartsd magad ahhoz amit mondtál és ne változtass rajta később,

ha újra felteszi neked a kérdést amire már válaszoltál, ne válaszolj máshogy.

Közben próbálj mosolyogni és azt tedd őszintén ahogy csak tudod, de fontos hogy ne legyél gúnyos se.

Ha sokszor teszi fel neked a kérdést akár vissza is kérdezhetsz arra hogy emlékszik e múltkori válaszodra.

Eleinte dühös lesz amiért azt látja hogy nem érzed rosszul magad a kérdése hallatán, de hosszú távon kifizetődő lesz számodra, és neked így jobb lesz, mert kevesebb ilyennel fog nálad próbálkozni.

Amúgy ezek a kérdések nem kérdések hanem állítások a részéről fogd fel úgy. Még egy fontos dolog. Ne mondj el neki ebből semmit amit én mondtam,

ne mond el neki hogy tudod hogy mit csinál,

és ne kérdezz tőle olyanokat hogy azt "miért akarod hogy rosszul érezzem magam?"

A válasz úgy is egy hazug tagadás lesz a részéről és te fogsz rosszul kijönni belőle.

Játszik veled és ha a kártyáidat megmutatod neki akkor csak veszítesz. Ennek soha nem lesz vége, egészen addig amíg egyetemre nem mész és el nem költözöl ami neked úgy kb. 6 év mostantól. Ami tök jó mert egy nap vége lesz legalább. De most viszont úgy lesz a legkevésbé szar számodra ha így teszel.

2022. máj. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!