Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Közös felügyelet, adókedvezmén...

Közös felügyelet, adókedvezmény miatt?

Figyelt kérdés

Válunk, és a könyvelő úgy számolta, hogy a mostani 170ezer Ft-os fizetésem 120ezer Ft lesz ha a kedvezményeket megvonják.

A 3 gyerekre 3*15% lesz a gyerektartást 54,000ft (ügyvéd mondta), feleségem viszont a maximumot szeretné ami 50% vagyis 60,000ft így nekem 60,000ft-om maradna havonta.

Az ő fizetése 68,000ft és a kedvezményekkel sem lenne sokkal több.

Felajánlottak neki a közös felügyeletet amivel továbbra is járna az adókedvezmény, és így 70,000ft gyerektartást fizetnék és nekem is maradna havi 100ezer ami nem sok de meglehet élni valahogy. Nem akar belemenni, mert azt szeretné hogy az új párja igénybe tudja venni a kedvezményt, állítólag jól keres. Az ügyvédem szerint nem megoldható amit a feleségem képzel, mert nekem ahhoz le kellene mondanom a gyerekekről.

Ha minden kötél szakad, a főnököm tett egy olyan kijelentést, hogy "megoldjuk" ne aggódjak. Még nem beszéltem vele, mert nem akarok odáig süllyedni, gondolom csökkentené a bejelentett bérem és zsebbe menne a többi, így viszont jóval kevesebb lenne a tartás díj is!

Nem tudom mi lenne a jó, a helyes megoldás. 60,000ftból nem tudokmegélni.


2015. aug. 5. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy az ügyvéded ilyesmit mondott volna, hogy neked ahhoz le kellene mondanod a gyerekekről, ugyanis ez nem igaz. A szülő párja tényleg igénybeveheti az adókedvezményt a velük egy háztartásban élő gyerekekre, akkor is, ha nem a vér szerinti szerekei.


Arra egyébként nem gondoltál, hogy nálad helyezzék el a gyerekeket?

2015. aug. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

Én is azt tanácsolom, hogy helyezzék el inkább nálad a gyerekeket. Milyen anya az ilyen, aki csak úgy "átrakja" a gyerekeket az új párjára, mert az kedvezőbb, a régi férje meg haljon éhen, és fizessen 50%-ot még így is...


Nőként is néha undorodom a nőktől, komolyan mondom!

2015. aug. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazad van, pontosan a gyerekek felügyeli jogáról (vagy valami hasonló) kell lemondanom, szóval ha közös a felügyelet akkor az adókedvezményt akár én akár ő, de akar fele-fele arányba is igényelhetnénk, de ha lemondok a gyerekekről akkor én semmit csak ő.

Abba biztos nem menne bele hogy nálam legyenek a gyerekek, a kis fizetéséből semmi sem maradna, és ha a pasi lelép (viharos a kapcsolat) akkor szó szerint éhen halna...

2015. aug. 5. 17:08
 4/6 anonim ***** válasza:
43%
Nem kell belemennie, majd a bíróság dönt...
2015. aug. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
9%
a bíróságot nem érdekli, hogy a nejed belemenne-e, csak az, hogy a gyerekeknek hol lenne jobb helye. Már ha egyáltalán akarod, hogy nálad legyenek...
2015. aug. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
41%

3 gyerekre miundenkép jár az 50% ez nem alku tárgya

magyar jogban pedig nem is létezik közös felügyelet

2015. aug. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!