Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám kikészít! Mit...

Édesanyám kikészít! Mit csináljunk, hogy kicsit visszafogja a tempót és ne őt kellejen mindig szentté avatnunk és sajnálnunk?

Figyelt kérdés

Együtt élünk a szüleimmel. Igen, tudom, hogy ez nem a legjobb, de édesanyámék kiváló ötlete az volt, hogy az én nevemre veszik meg a házat, szóval most semmi kedvezményt nem tudok igényelni, amit amúgy lehetne és minden pénzem benne van, ők meg még fizetik a hitelt.

Édesanyám amúgy nagyon rendes, de a kor előrehaladtával egyre inkább mártírrá válik. Mindenből azt hozza ki, hogy őt semmibe sem nézzük, pedig erején túl csinál mindent.

Például megbeszéljük, hogy aznap nem főzünk, mert rendelünk valamit, erre főz vagy 3 féle ételt és húzza a száját, hogy mi mégis rendelünk, mert már a teljes család rákészült. Utána legalább egy hétig meg a miért is főzzek én, ha senkinek sem kell szöveg. Ha azt mondjuk, hogy ne főzzön, akkor jön a "hát ennyire rosszul főzök" kezdetű világfájdalom.

Mindent elpakol, ezért soha semmit nem találunk meg, akkor még ő szenved, hogy persze, mert rajta kívül mindenki olyan rendetlen, hogy ő kell, hogy valamit megtaláljunk. Igen, lehet, hogy ez rendetlenség, de nem értem miért kell a szekrényekben mindent heti 2* átrendezni, úgy hogy nem is szól róla. Például a felbontatlan fogkrémek eddig a fürdőszobában voltak a szekrényben, utána kivitte őket az előszobába, majd a spájzba. Tegnap mivel ott sem találtam, megkérdeztem, hogy hol vannak és egy "rendetlenek vagytok" kiselőadás kíséretében elővett egyet a garázsból.

A gyereknevelésbe is beleszól, utána meg fogja a fejét, hogy még ez is az ő gondja.


Mi válik be ilyenkor?


2015. aug. 7. 08:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Anyukád így akarja fontosnak érezni magát. Le kell állítanod. Mondd meg neki, hogy fogja vissza magát,és foglalkozzon kicsit saját magával, csináljon valami értelmeset. Le kellene kötni az energiáit. Csinálni neki több szabadidőt, elmennie valami közösségbe, ahol nem ér rá a fogkrémpakolgatásra.
2015. aug. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy soha nem volt közösségi ember. Neki tényleg csak a szűk család létezik, nem szereti az embereket.

Egész álló nap pakol, főz és takarít. Már kopik a padlólap mintája. A főztje jó, de nagyon fűszeres. Én például szeretem és bírom is, de a gyerekek nem és az édesapám gyomra is folyton fáj tőle. A párom tiszteletből megeszi, de néha csak azért, mert nem tudja észrevétlenül eltüntetni.

2015. aug. 7. 08:23
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Az én anyám is pont ugyan ez! Nem tudok vele mit csinálni, a szabadidő, kikapcsolódás nem működik. Csak akkor marad nyugton, ha megsértődik, olyankor képes egy hétig is duzzogni. Ha mondom hogy nem kell főzni, akkor azért is megcsinálja, amit a fejébe vesz úgy kell lennie. Pedig van amikor oka van hogy miért mondom. Ha tartom magam a tervhez, jön a szemrehányás, mint a kajarendelésnél. Ahogy öregszik egyre rosszabb sajnos.
2015. aug. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%

ha kertes ház akkor próbáljatok még építeni hozzá. legyen egy különálló-konyha,wc,fürdő,háló rész csak nektek.szóval próbáljatok meg kétgenerációs házat létrehozni. mert így szerintem nem is egészséges. felnőtt emberek vagytok,tudtok magatokra is főzni. de ez csak egy példa volt. ha már ilyen a helyzet nyilván nem költözést javaslok,de hosszú távon ez nem fog menni, kikészítitek egymást. legyen egy külön kis részetek ahova nektek van bejárás csak. engem is idegesítene ha mindent elpakolnának előlem vagy kényszerből kéne azt ennem stb

szóval találjtatok ki valamit. és a szobátok az legyen tabu, ott ne pakolgasson.

anyukád hány éves? nem dolgozik? tényleg jó volna valami ami leköti, biztos unatkozik azért csinálja ezeket

2015. aug. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
1%
Marha nagy rákészülés kell a kajarendelésre, gondolom több órányi agyalás megy veszendőbe, mert főzött rátok inkább.
2015. aug. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

nekem anyósom ilyen

ő nyugdíjas és mikor vele laktunk persze ő egész nap ráért főzni mosni takarítani mire mi hazaértünk nem volt munka otthon...persze ezt uána a fejünkhöz vágta. hétvégén is hajnal négykor már csinálta a dolgát én 7-8körül keltem párommal és elkezdte mondani hogy egész nap lustálkodni akarunk?

ha megmondtuk neki akkor ő is megsértődött és egy hét nyugi volt de utána kezdődött minden előről...sajna velük nem lehet bírni max tűrni

2015. aug. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Borzasztó, hogy dolgoznak egész nap. Én rengeteg ilyet látok 40 felett csak. Kell nekik az elismerés és hogy legyen mindig csinálni. Bele nevelkedtek vagy bele szoktak ebbe az élet stílusba, megkell dicsérni. Én anyám főztjére soha nem azt mondom, h jó hanem h nem rossz. Ha azt mondanám h jó, akk mindig szedne/szedetne, h egyek még meg stb. Nálunk is olyan, hogy soha nincs meg semmi, de ő se tudja h mit hova rak lassan.
2015. aug. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy ?
2015. aug. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
20%

Valóban az lenne a megoldás, ha találna a családtól független tevékenységet, amiben örömét leli. Varrás, kézimunka, olvasás-írás?

Nem leszek népszerű, de szomorúan meg kell állapítanom: a világfájdalom és sértődések sorozata azért van, mert az embereken keresztül érzi, valóban felesleges a világon. Ezt érezteti otthon mindenki, és bármerre megy, a tárdalom is érzékelteti, bár ezt soha senki nem vallja be nyíltan. Így mindenkitől 7 milliárd embertől elhagyatva él, "csak" Istentől nem, hisz minden reggel az Ő kegyelméből ébred és él. Senki nem gondolja komolyan, hogy baj lenne, ha - József Attila szavával- "kinyújtózna a halál oldalán"

2015. aug. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
97%
Nem az hogy meg kell dicsérni, hanem már lassan nem lehet elviselni! Elindítok egy mosást, otthagyom, átrakja másik programra. Esélyem sincs kiteregetni, mert ott áll amikor lejár és őrzi. Én rosszul csinálok mindent. Egy rántottát nem tudtam megcsinálni, mert minden lépésbe belekötött. Kezdve azzal hogy milyen szögben tartom keverés közben a villát stb. A havat már hajnali 4kor ellapátolja, persze azzal vár, hogy még ezt is rá hagyjuk. Bevásárolni egyedül lóg el, olyanokat hoz amit gondol, amit mi mondunk az hülyeség persze. Aztán hallgatjuk hogy már nem bírja, nem segítünk. A boltban ha ott vagyok ciki, mert még úgy is pakol! Ha rászólok hogy ne emelje a nehezet, megsértődik. Aki látja, annak úgy néz ki, hogy én nézem ahogy egy öregasszony pakolja a karton tejet. Nagyon kellemetlen. Úgy kikészíti magát, hogy vörös a feje, nem kap levegőt. Ha csöngetnek úgy fut, mintha üldöznék! Esély sincs megelőzni. Estig tudnám sorolni. És ebből van az, hogy mindent ő csinál. Plusz még a kötekedés is. A mártírokkal nem lehet mit kezdeni. De hidd el kérdező nem vagy egyedül.
2015. aug. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!