Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt meg lehetne tenni, vagy...

Ezt meg lehetne tenni, vagy van valami törvény ellene?

Figyelt kérdés

Tehát adott egy 22 éves lány, aki az ég világon semmit sem hajlandó megtenni, bárki kéri is meg rá. Nem akar dolgozni, pedig egy éve már, hogy van egy szakmája, amivel el tudna könnyedén helyezkedni, volt biztos munkahelyi lehetősége, jó fizetéssel, de elcseszte, mert hogy ő nem szeretne ebben a szakmában dolgozni.

Nézeget mindenféle állást, de ha véletlenül el is megy valahova, ahova fel is veszik 1 hétnél tovább nem marad ott. A jellemzőbb az, hogy egyáltalán nem is megy. Önmagában szerintem már ez is elég lenne, de van még. Otthon nem csinál meg semmit, nem mosogat, mert fúj, "utálok mosogatni", nem takarít, egyszóval nem veszi ki a házimunkából a részét, pedig meg van rá kérve, sőt még felháborodik, felidegesíti, hogy állandóan meg van kérve és elkezd ordibálni is.

Nem mos, nem főz, csak magukra a barátjával, akivel minden nap otthon vannak.

Ezen felül sokszor kér pénzt és költekezik mindenféle hülyeségre, amire nem is lenne szüksége. Az sem tántorítja el, ha nem kap pénzt, mert ha kap, ha nem, meglopja ugyanúgy a szüleit. Vagy épp összeszed a házból valamit, amit el lehetne adni esetleg és nem feltűnő, hogy hiányzik.

A kérdésem arra vonatkozik, hogy megtehetné-e azt a családfő, hogy azt mondja neki, hogy mondjuk egy heted van arra hogy kiköltözz, ha nem mész kirakom minden cuccodat a kapu elé? (Nem hinném,hogy hajléktalan lenne, hisz mehetne akár a barátjához is lakni, de most ez mellékes.) Esetleg van valami törvény arra, hogy nem rakhatod az utcára a saját gyerekedet?


Tudom, elég hosszú lett, de azért köszönöm, ha elolvastad. És várom a válaszokat.


2015. aug. 7. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Felnott ember, kiteheted. Amennyiben van hova mennie, es irtad hogy van, ugy meg is tennem.


Nem vagyok az a fajta aki utcara dobna a gyereket, de o lathatoan semmit nem akar tenni es akar 50 eves koraban is a nyakunkon ulne.


Mivel van hova mennie, ezert kiraknam.

2015. aug. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
A 22 éves már felnőtt. Határidőt adni, vagy alkalmazkodik, vagy mehet önálló életet élni.
2015. aug. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Gyakorlatilag egy egészséges, elnőtt nő, aki hereként lóg a szülei nyakán, ráadásul a barátja is ott él.

Pároslábbal kell kirugni, annak ellenére, hogy szülők igencsak elcseszték a nevelését.

Álljon a saját lábára, ne érdekeljen milyen módon oldja meg.

2015. aug. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

parazita es meg termeszetesnek is veszi

Az a madar akit az anya nem lok ki a feszekbol nem tanul meg soha se enni se repulni

Dobd ki a fenebe mar regen kellett volna

2015. aug. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
*felnőtt nő
2015. aug. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem felesleges határidőt adni ha egy év alatt nem sikerült összeszednie magát egy hét alatt se fog menni.

Én jól ráijesztenék:

Elég hatásos, hogy egyik reggel fogja magát a család, bemegy kukászsákkal a szobájába és beledobálja a cuccait, majd kirakja az ajtó elé.

Meg fog döbbenni, rimánkodni fog, hogy maradhasson. Akkor kezdetnek kitakaríttatni vele az egész házat, és ha kész estére, visszapakolhatja a cuccait.

Aztán ha van kilátásban biztos állás és elcseszi akkor is ugyanez, hogy most azonnal visszamegy és visszakönyörgi magát a melóhelyre vagy mehet Isten hírével ahova akar. Illetve amíg nem talál melót, addig is írni mennyibe kerül az eltartása (rezsi része, kaja stb...) és ahogy talál valamit egyből elkérni tőle, hisz már van xezer tartozása. Aztán gyűjtheti neki ezt a pénzt külön a szülő, ha nincs rászorulva és egy év múlva odaadni, hogy itt van xezer, ez elég lesz kaucióra meg 1-2 havi lakbérre, köv, hónapban segítek átcuccolni, keress egy szobát.

2015. aug. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Ha nem lesz elérakva étel, nem lesz tiszta ruhája, nem lesz internet, fodrászhoz menés stb, rá fog jönni hogy valamit tennie kell.


Én is hasonló lány voltam, de én suliba jártam. Suli után 3 hónapig munkanélküli voltam, aztán lett egy munkám.


Imádom. 1 éve dolgozom a cégnél, szinte haza se akarok jönni. :)

Ja, nem a szakmámban dolgozom én sem.

2015. aug. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

en tuti 14 napot adnek neki elkoltozni

sehol a vilagon nem divat nagykoru ,,gyereket,, eltartani

parazita

2015. aug. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
ordibál,oda viszi a kanját és még meg is lopja a családját???Már rég ki kellett volna tenned amotyóját,tanuljon a maga kárán.nem jó a jó,legyen jó a rossz.nehogy már carházinak álljon feljebb.bacd nyakon de keményen!
2015. aug. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Magam is egyetértek sokatokkal. Nekem nincs közöm a családhoz ilyen szinten, csak "külső szemlélő" vagyok a dologban. Szerintem nincsen abban semmi rossz, ha eltartják a szülők a gyereket, egészen addig amíg nem tud elmenni dolgozni vagy ilyesmi, hisz anélkül hogy tudna megélni, de ez, hogy volt lehetősége meg minden, meg hogy nem is akar dolgozni, ez már sok.
2015. aug. 7. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!