Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van ilyen szabály vagy törvény...

Van ilyen szabály vagy törvény, vagy csak apám taláta ki? 19l

Figyelt kérdés

Sziasztok, a barátomal nemsoká 4 honaposak leszünk és van egy olyan erdekes problémám amivel nem tudok mire jutni!

Szóval, apámnak van egy olyan gondolat menete, hogy addig nem mehetek el én a barátomék házába, szüleihez, ahol élnek, amíg el nem jegyzet avagy nem vet feleségül és majd csak utána mehetnék el hozzájuk, csak utana ismerhetnek meg a baratom szülei! Nem azért de ebben hol a logika? 19 éves vagyok a barátom 21 és sztem ez csak egy nagyon rosz kifogás arra h feltenek es nem akarnak elengedni! Anyum szerint is butaság! De en meg aztan vegkep nem tudom mire venni!

A barátom kintvolt külföldön 1 honapig nem láttam a barátomat és nem akarnak elengedni az ebédre amit neki tartanak a barátom szülei mikor hazaér!

Sztetek ez normális? Mit tegyek? Egyáltalán van ilyen :O


Köszönöm a segítséget! Egy kétségbe eset 19 éves lány!

(Bocsanat a helyes írás hibákert diszes vagyok!)



2015. febr. 17. 11:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

Kislány, 19 vagy, nem kell engedély.

Ha a féltés miatt mond ekkora baromságot apukád, akkor nyugodtan menj el, kirakni úgyse fog.

2015. febr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
17%
Mi lenne, ha a szüleid is mennének?
2015. febr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
32%
Erre nincs törvény. A te apád ilyen erkölcsi normákat tart helyesnek. Neked pedig el kell fogadnod, amíg vele élsz.
2015. febr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Nincs ilyen szabály. Az első kapcsolatomban 3 hét után lettem bemutatva, a másodikban fél év után, de ott is csak azért, mert a szülők külföldön élnek.
2015. febr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%

Én, mint szülő, pont, hogy szeretném jobban megismerni a lányom választottját, annak családját, környezetét, temperamentumát, életfelfogását, stb.

Én is szeretném látni, hogy milyen környezetben él az az ember, akivel a gyerekem az életét kívánja összekötni.

2015. febr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

19 évesen komolyan kérdezed? Nem a 19. században élünk, amikor az erkölcs és a jog szinte összefüggött, és lányhoz nem közeledhetett a fiú, csak házassági szándékkal.

Felnőtt ember vagy egy éve. Oda mész és akkor, amikor te akarsz.

2015. febr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, ezt az ostobaságot csak az apád találta ki, ne foglalkozz vele, menj nyugodtan, ha egyszer meghívtak, és el szeretnél menni.

(szép is lenne, ha szabályok és törvények szólnának arról, hogy kit lehet meghívni ebédre...)

2015. febr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Az a baj tugyátok h edesanyam beteg, epilepsziás, és mikor elsönek voltam a baratomeknál! ( Cim szóval, h " meg engedjünk hogy lásanak egyszer, de aztán soha"! ) akkor is féluton anyám bögve felhivot h holvagyok, meg h mi van velem és a baratom is halota az egész szinjatékát!

Ezek miatt kimaradtam a bulikbol, meg az ilyenekböl mert nekem "apolni kel a csalad lelki vilagat, csak ezt nem kapom visza tölük!


Tudom h nem kelene engedejt kérném, de akkor en lenek szamukra a szar szemet állat, és tévedtek, mert igenis kirakna a hazbol, azt mondaná h menyek a mamahoz lakni vagy a pasimhoz!

2015. febr. 17. 11:33
 9/21 A kérdező kommentje:

Ö ugy gondolja, hogy ha en megyek a baratomhoz akkor en udvarlok, neki ami nem a lány dolga! De mondtam mar neki h atol meg h en elmegyek hozajuk az nem azt jelenti h udvarlok, csak latogatoba megyek h meg ismerjem a csaladját, meg gondolom a szülei is meg szeretnének ismerni!Stb....

De nem erti meg, h nem abban a vilagban élünk ahol el zarják a lányokat! Am is egy nagyon nnormális rendes szülei vanak a barátomnak! Nem tudom miért kell vitát csinalniuk belöle!


Tudjátok, sajnos nem fogom tudni meg tenni azt h csak ugy elmegyek oda, mert akkor még el is tiltananak töle, tudom mert már meg teték 1x! Nem akarok meg nagyobb vitát csinalni belöle!

Nem tudo kezelni a helyzetet megfelelően! :/ :(

2015. febr. 17. 11:41
 10/21 anonim ***** válasza:
51%
"Tudjátok, sajnos nem fogom tudni meg tenni azt h csak ugy elmegyek oda, mert akkor még el is tiltananak töle, tudom mert már meg teték 1x! Nem akarok meg nagyobb vitát csinalni belöle! " - Kérdező, ha te gyáva vagy, és nem állsz ki a kapcsolatodért, ha 19 évesen hagyod, hogy az apád rád kényszerítse a saját agyhangyáit, az a te privát hibád, magánügyed, abban nem tud senki sem segíteni. Segíteni csak annak lehet, aki maga is kész lépni.
2015. febr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!