Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg kell kérdeznem édesanyám...

Kéri Máté kérdése:

Meg kell kérdeznem édesanyám mindenről?

Figyelt kérdés
Sziasztok emberkék! Szerintetek ha valamit vennék magamnak és édesapám megengedte hogy megvegyem azt a bizonyos tárgyat (Saját pénzemből!!!) akkor édesanyám engedélye is kell ahhoz hogy megvegyed ezt a tárgyat? Vagy van erről valami törvény, vagy ilyesmi? (15 éves vagyok ha ez számít)

2015. ápr. 5. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Mi az a valami? Mert ha,állat vagy 18 alatt tiltott,esetleg a családnak költséget jelent akkor illene hallgatni anyádra.
2015. ápr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
törvény nincs, de ha megveszed a tudta nélkül iszonyú nagy balhét csaphat, jogosan. én megkérdezném
2015. ápr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Törvény nincs erre. Csak arra, hogy ha egy nagyobb beruházásról van szó (pl. telefont, tabletet szeretnél venni), akkor azt hiszem nem is köthetsz szerződést nélkülük, mert még nem vagy nagykorú. De pl. ha egy számítógépes játékot szeretnél megvenni, akkor azt megteheted nélkülük is, bár a családi béke szempontjából jobb megbeszélni a dolgot édesanyáddal is!
2015. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen törvény. Ha apukád megengedte megveheted, de azért ha nem vagy biztos anyukádban azért mondd el neki hogy apukád megengedte. Mi lenne az a valami? Ha valami műszaki tárgy, és a saját pénzed költöd rá akkor gondolom nem lenne anyukádnak ellenvetése.

Ha viszont mégsem tárgy hanem mondjuk kutyus vagy más állatka akkor illik az engedélyét kérni.

Akkor is illik kérni, ha mondjuk az ő életét is befolyásolná annak a tárgynak a megvásárlása. Például kamerák a szobádba vagy a ház bármely pontjára.

Mivel 15 éves vagy gondolom nem kocsit szeretnél vásárolni.

2015. ápr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
ha faterod megengedte, akkor vedd meg nyugodtan... amúgy is a saját pénzed.
2015. ápr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

törvény meg iylesmi nincsen.. amúgy nekik ketten kéne ezt megbeszélni.

Nekem volt már pár 15 éves gyerekem, semmi engedélykérés, de meg szokták velem beszélni, hogy szerintem értelmes dolog-e arra költeni a pénzüket?

2015. ápr. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na, akkor elmondanám miről lenne szó. Belerúgtam a saját (6-7 éves) xboxomba, szintén saját pénzből finanszírozott volt, és venni akartam egy újat, de édesanyámnak nem szóltam, hanem megkérdeztem apám, rábólintott és megvemegvettük, viszont anyám ki van akadva hogy nem szóltam. Jogosan?
2015. ápr. 6. 02:20
 8/9 A kérdező kommentje:
A rúgás nem szándékos volt, csak éjjél nem láttam semmit. Amikor megvettem az új gépet, nem volt hozzá semmilyen szerződés
2015. ápr. 6. 02:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jogos, úgy tűnik mind együtt éltek, akkor meg főleg ne veled foglalkozzon.

Apáddal kéne megbeszélnie, hogy neki miért nem szólt?

2015. ápr. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!