Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is eltúlozzák a...

Szerintetek is eltúlozzák a szüleim a hozzám való kötődésüket?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, a szüleim konkrétan könyörögnek hogy ne költözzek el itthonról. Igaz van munkahelyem, de még mindig azt hiszik hogy én nem tudom magamat eltartani, babusgatni kell az egyetlen fiukat. Mindig úgy szoktam csinálni, hogy két-három havonta "ellopom" a csekkeket, és feladom, de ebből mindig vita van, hogy miért teszem, nekem nem telik ezekre, pedig de. Mondtam nekik, hogy szeretnék összeköltözni a barátnőmmel, erre ők húztak fel a szomszéd telekre (az is a miénk )egy házat, hogy akkor ott lesz nekem egy ház. Hihetetlen hogy mennyire ragaszkodnak hozzám. Megsérteni nem akarom őket, mert nagyon szeretem őket,de szerintem ez már túlzás. Mást 25 évesen már rég kitettek otthonról, engem meg nem "engednek".

2015. aug. 8. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Sztem jo dolog,hogy igy szeretnek es támogatnak!Viszont ne hagyd hogy beleszoljanak az életedbe,mert ez később visszauthet es meg a parkapcsolatodat is tönkre teheti...
2015. aug. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Valóban túlzás!

Én is 25 felett költöztem el, volt sírás-rívás, hogy mehetek el, hogy hagyhatom ott őket, stb.

Azóta már 10 év eltelt és még mindig rendszeresen azt kapom, hogy milyen jó lenne, ha hazaköltöznék vagy összeköltöznénk valahol.

A szüleid a szeretetüket egymáson éljék ki, téged meg hagyjanak a barátnőddel önálló életet kezdeni.

2015. aug. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Hehe, jó vicc. :D Ha te ennyire felnőtt vagy, akkor miért is kérsz engedélyt tőlük az önálló életre? :D

Fogd magad, és költözz össze a bnőddel. Ennyi.

2015. aug. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Eztcsinálják, mert engeded. Állj a sarkadra, légy határozott. Egy házat felhúzni nem két perc, simán megakadályozhattad volna, ha tényleg akarod, azzal, hogy kijelented, te nem így képzeled az életed, és összeköltözöl a barátnőddel, ha tetszik nekik, ha nem. Csoda, hogy a barátnőd még bírja.
2015. aug. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a szituáció. Velem is ez volt 22 éves koromig, de aztán kitaláltam, hogy elhúzok az USA-ba dolgozni néhány évre. Muszáj volt egy kis szabadság, elegem volt a babusgatásból, be akartam nekik bizonyítani, hogy felnőttem, és lehet, hogy csúnyán hangzik, de azt akartam, hogy ne kelljen beszélnem/találkoznom velük minden nap. Nagyon aggódva fogadták a tervem, főleg anya. Félelmei voltak attól, hogy milyen messzire megyek meg hogy nem láthatnak minden nap, mi lesz, ha valami történik stb. De ugyebár nem tarthattak itt akarattal. 2 évet töltöttem kint, aztán visszajöttem, és rájuk se ismertem. Beismerték, hogy ez csak az én önállóságomat segítette és nem kellett volna ellenezniük annyira. Persze, egy szülőnek nehéz megmagyarázni, hogy ne aggódjon, amikor a gyereke hirtelen elszakad tőle. Tök érthető, ha aggódik.

De megérte megtennem. Én is ott kint váltam igazán felnőtté. Majdnem egy éve vagyok már itthon, itt élek közel hozzájuk, mégse hívogatnak/rohannak át minden nap. A kapcsolatunk pedig még jobb lett, hiszen már felnőttként kezelnek.

Persze, amit én csináltam, az drasztikus megoldás, de "szoktatni" kellett őket. :D Most, hogy belátták, hogy felnőtté váltam, és a távolság semmit se változtat a szereteten és a kapcsolatunkon, tervezem a végleges kiköltözést, mert ott kint szeretnék majd saját családot.

2015. aug. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én is 25 vagyok (előző válaszoló)
2015. aug. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azert egy haz epitese nem egy nap. Hihetetlen, hogy annak ellenere, hogy te (remelem jol gondolom) mondtad neki mar korabban, hogy nem akarsz a kozelukben lakni, megis nekifogtak, terveztek, idot es penzt szantak egy egesz haz felepitesere. Es Te ebbol mindekozben nem vettel eszre semmit?
2015. aug. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kissé valóban túlzás, de becsüld meg, hogy ennyire fontos vagy nekik!

Velem 9 éves koromtól abszolút nem törődtek a szüleim, mindig csak bántottak, undorítóan viselkedtek...ne tudd meg, hogy mindent megadnék olyan figyelmes, szerető szülőkért, mint amilyenek neked vannak :)

2015. aug. 11. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!