Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meghalt az édesanyám? Mikor...

Meghalt az édesanyám? Mikor fogom ezt felfogni? Mikor lesz jobb? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

1 hete meghalt az anyukám rákban. Nagyon hiányzik , lehetetlen felfogni ezt a borzalmas eseményt, ha csak rá gondolok, megkérdezem magtól, hogy már mi értelme van az életemnek?! Miért? Miért pont ő???? MIÉRT???!!!

Mot csináljak? Nem hiszem el! Egyedül maradtam...

Iskolába nem megyek mert hát itt az ősz és nemsokára tél és karácsony...oh karácsony..hmm..egy ünnep anya nélkül...

Most meg a sírás is rámtört... Szerintetek hogyan tovább? :'(

16/L


2015. aug. 11. 18:27
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Nem azt akartam írni hogy "mot csináljak" hanem "most mit csináljak?" Bocsi a helyesírási hibáért.
2015. aug. 11. 18:30
 2/21 1342550 válasza:
53%
Apukád ?
2015. aug. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.

Talán furcsán hangzik, de nagyon is átérzem amin keresztülmentél.

Nyolc éves voltam, amikor meghalt az édesanyám agyvérzésben.

Talán még a mai napig nem tudom ezt felfogni és feldolgozni.

Nem is lehet igazán.

Édesanyád nagyon szeretett téged, s biztos vagyok benne, hogy most is figyel rád, s nagyon nagyon büszke rád, hogy ilyen remek lánya van.

Tudom, hogy ez egy nagyon nehéz időszak. Egy év nagyon kevés idő. De idővel enyhül a fájdalom.Anyukád azt szeretné,ha te boldog legyél, s boldog életed legyen.

Ne haragudj a zavaros megfogalmazásért, de egy kicsit én is elérzékenyültem:(

2015. aug. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy anya,főleg egy kamaszkora közepén lévő lánynak nagyon tud hiáyozni.Férjem édesanyja 51 évesen most januárban ment el.Férjem 30.Nagyon hiányzik nekünk.Részvétem édesanyád miatt.. (elötte másfél évvel meg édesapja hunyt el,akit 27 éve nem látott.Nem olyan rég meg a nagypapája.)


Ssjnálom.

2015. aug. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
29%

Iskolába nem megyek, gondolod, hogy kiszállsz a sarokra, úgy szerzel pénzt?! Iskolai végzettség nélkül semmi esélyed valami jobb munkára, nem hiszem, hogy anyukád örülne, ha drogos, részeges útszéli senki lenne belőled.

Szedd össze minden erődet és tanulj szeptembertől. Anyukád mindig melletted lesz, ha nem is láthatod.

2015. aug. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem msz, és hidd el, sokkal jobb lesz, amikor nem kattogsz, hanem lefoglalod magad mással.


13 voltam, mikor anya meghalt, ráadául váratlanul. Ti legalább tudhattátok, hogy mi a helyzet, felkészülhettetek rá. Mi nem.

2015. aug. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem hatos:(

Az én anyukám is váratlanul halt meg:(

Ami kihagytam.

Az, hogy nem mész iskolába, felejtsd el.

Muszáj tanulnod...

Tudom, hogy nehéz neked,de azzal, ha otthon lennél teljesen kikészítenéd magad. Édesapádról nem írtál.Ő vele mi van?

tesók?

nagyszülők?

2015. aug. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Édesapám a szemem láttára halt meg, esett össze a kertben, nem voltam még 13 éves sem. Hosszú évekig nem tudtam feldolgozni ezt a tragédiát, csak 53 éves volt. De megráztam meg, 16 éves koromra igazi kemény csaj lett belőlem, aki három műszakban güriző édesanyám és hiszékeny nagymamám helyett megvédtem az otthonunkat. (El akrták csalni idegenek, lakásmaffia korabeli változata). És 17 éves koromtól édesanyám mellett álltam, mindvégig. Neked is ezt tudom tanácsolni, meg tudod tenni, igenis megállsz a saját lábadon. Kutya kemény dolog, de nem a sírás, az alkohol vagy a bulizás a megoldás. Ha normális barátaid vannak, akkor melléd állnak és segítenek neked.
2015. aug. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Előző vagyok: ráadásul apám mindig azt hitte, nincs bennem elég kitartás, nem fogok jutni semmire az életben. Nagyot tévedett, az Ő tartását és keménységét örököltem.
2015. aug. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Sajnos fiatalként még nehezebb lehet, mert van időd gondolkozni, szomorkodni rajta.Nekem anyu egy éve halt meg, én felnőtt vagyok, mindent egyedül kellett intéznem, és a lányom miatt is tartanom kellett magam.Így nem tudtam annyira elmerülni a gyászban sem.Sajnos..vagy szerencsére? Nem tudom, de nekem segített hogy eléggé hívő vagyok.Hiszek abban is, hogy a lélek nem hal meg, az tovább él valahol, csak a test fárad el, elhasználódik és levetjük, mint egy rossz ruhát.Láttam anyu halála után (meg más ismerős halála után is)olyan érdekes jeleket, amik arra utalnak, hogy haláluk után még próbáltak kommunikálni, üzenni a maguk módján.Ne keseredj el nagyon, mert azzal az anyukád dolgát is megnehezíted.Bár fizikailag nem érzékeled, még kommunikálhatsz vele.

Nem tudom, miért ne,m mész iskolába, de szerintem talán jót tenne neked, alapból hasznos lenne tanulni, de kicsit a figyelmed is elterelné.Barátokkal, rokonokkal kéne nagyon tartani a kapcsolatot, szükséged lesz rájuk, ne szigeteld el magad.

2015. aug. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!