Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek nagyon gáz hogy...

Szerintetek nagyon gáz hogy nem adok haza pénzt?

Figyelt kérdés
Húsz fölött vagyok, a szüleimmel élek, a bevételem nagyon minimális. Gáz hogy nem adok belőle haza? Mert másnak a szülei autót vesznek meg jogsit kifizetik, vagy lakást kap, albérletet fizetnek neki. Tényleg olyan nagy dolog hogy engem legalább ennyivel segítenek?
2015. aug. 11. 19:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Ha ti ezt így beszéltétek meg, és előreláthatólag a szüleid nem fogják ezt neked felróni, akkor hidd el, hogy én pl. nem foglak megszólni érte. Efelől nyugodtan alhatsz.
2015. aug. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Az erösen függ attól, hogy mennyi a tényleges jövedelmed (mert az, hoyg szerinted kevés, nem egzakt), meg mennyi a szüleidjövedelme, illetve mennyi fix kiadásuk van emellett.


Ugyanis milliomos szülök esetében az autó/jogosítvány/lakás nem probléma, de minimálbérek és hiteltartozás esetében már a kajád is megterhelés nekik. Ez utóbbi esetben igenis nagy dolog, hoyg ingyen eltartanak.

2015. aug. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

#2

DE a Kérdező azt írja, hogy őt így segítik. Akkor gondolom, nem ő találta ki, hogy egy kanyi vasat se ad haza, hanem a szülei felajánlották.

2015. aug. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%
Időnként nem ártana valamiféle gesztusértékű megnyilvánulás, esetleg segítség a házimunkában.
2015. aug. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

szerintem nem gáz.de nem mindegy hogy áll anyagilag a család.

mindenesetre kérdezd meg őket,hogy őszintén,szükség lenne -e arra,hogy adj haza pénzt, és ha igen,mennyit.

de ha jól áll a család akkor inkább tegyél félre hogy tudj majd költözni.

amúgy meg elég gyerekes dolog irigykedni másokra,hogy bezzeg nekik ezt meg azt kifizetik a szülei..ez nem jelent feltételen szeretetteljes családi viszonyt..nem minden a pénz..tudok olyat akinek az apja mindent megvesz,milliós kocsi,drága telefon és ruhák.mégis panaszkodik a gyerek,hogy az apját nem érdekli,hogy mi van vele a suliban,mit csinál,kik a barátai.és egyátalán,alig beszélgetnek.egyszer mondta,hogy jobban örülne normális apa-fia viszonynak,mint annak a sok cuccnak amit vesz neki..szóval ilyen is van..

de persze nem azt mondom,hogy minden ilyen helyzetben rossz a kapcsolat:D

csak hogy felesleges másra irigykedni.

2015. aug. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
17%

Jah ez mindig attól függ milyen gazdag szülőkről van szó. Az enyémek jól kerestek, valszeg tól jól, így mindig jöttek azzal hogy volt osztálytársam hazaad, aztán beteszik neki takarékba. (éljen a bizalom)


Hamar el költöztem. Én a középvonalban vagyok, de úgy gondolom, ha eljön az ideje, akkor kérnék, ha tényleg rászorulnánk. De ezt családja válogatja.

2015. aug. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%
Az a körülményektől függ, hogy mennyire gáz. Ha a szülőknek nem kell saját maguktól megvonni dolgokat, hogy téged huszonévesen eltarthassanak, te teszel azért, hogy a bevételed belátható időn belül magasabb legyen (képzed magad pl.), nem szórod el a pénzedet olyasmire, amit a szüleid miattad nem engedhetnek meg maguknak, hanem félreteszed vagy a képzésedre fordítod, akkor aligha lehet bárkinek kifogása ez ellen. Az természetesen továbbra is elvárható, hogy "természetben" segítsd őket, kivedd a részed a házimunkából, ez alap.
2015. aug. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
szerintem nem gaz , ha belefer nekik, ahogy masok irtak. ki mas segitsen, ha nem ok? engem a ferjem tart el mert jelenleg nem tudok dolgozni meg . na ez gaz.
2015. aug. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha így egyeztetek meg akkor teljesen normális.

Ahogy írtad téged így segítenek.


Engem se így se úgy nem tudtak segíteni.

2015. aug. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy miben egyeztetek meg. Pl. szüleim házasságuk után egy évig anyám szüleinél laktak ingyen, ott az volt az egyezség, hogy azzal tudják őket támogatni, hogy ez idő alatt otthon lakhatásért, ételért nem kell fizetni. Én is fiatal felnőttként ingyen laktam fateroméknál még egyetem után is 2 évig.
2015. aug. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!