Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez tényleg szemétség volt tőlünk?

Ez tényleg szemétség volt tőlünk?

Figyelt kérdés

Anyukánk megsértődött, hogy a húgom az én nevemen lévő takarékszámlán gyűjti a spórolt pénzét.

Nekem kettő van, és a húgom az egyiket "használja", úgy, hogy odaadja a zsebpénze egy részét mindig, én meg havonta beviszem. Ráadásul szoktam egy kis "extrát" hozzárakni, ha a húgom besegít. Pl.: vigyázott a gyerekekre, vagy besegített a nagytakarításban, ilyesmik...

Most a húgom úgy döntött, vesz magának valamit, és ezen édesanyánk kiborult, és követelte, hogy a húgom adja át a pénzét, mert az a beiskolázására kell. Utána azon borult ki, hogy ez a pénz miért az én nevemen van.

Egész tanévben erre spórolt.

(A húgom 14 éves)



2015. aug. 12. 14:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem szemetseg, en is igy tamogatnam a hugomat, sajnos nalunk anyam minden penzt lenyult, kolcsonvett, aztan nem adta vissza :(
2015. aug. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogos.

Eddig nem is tudott erről a pénzről. Ez egyszerűen csak egy anyai féltékenység meg csakazértis.

Nem volt szemétség. Gondolom Te nagykorú vagy.

2015. aug. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Inkább anyukátok részéről volt ez szemétség a reakciója,nem tőletek.
2015. aug. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Tőled, hogy segítesz neki! Lehetne neki is számlája, de azt egyelőre a gondviselője kezelhetné, mivel még csak 14 éves, így valóban ez a legjobb megoldás, amit ti csináltok. Ne hagyjátok magatokat, gyűjtögesse csak tovább azt a pénzt a húgod, és nehogy kiadd a kezedből anyukátoknak!
2015. aug. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, miből gondolja bárki is azt, hogy ez szemétség. Amúgy meg ha szülinapra meg ilyesmikre kapta a pénzt húgod, akkor az az övé, azt ő kapta, hogy vegyen belőle olyat, amit ő szeretne. Anyutok már nem rendelkezhet fölötte, mert pl mi lenne, ha már rögtön el is költötte volna? Azt ajándékba kapta, már nem illik visszavenni. Különben meg ő dolga, hogy hol tartja a pénzét, meg, hogy mikor mire költi el, ha az ott már az övé, mert egyszer neki lett adva. Nem értem anyátokat. Asszem, csak nem tetszik neki, hogy önállósodni akartok.
2015. aug. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Közöld anyátokkal, hogy azt a valamit TE veszed meg a húgodnak a te számládon lévö pénzböl.


Neki - mármint anyádnak - semmi köze ahhoz, hogy a húgod a zsebpénzével mit csinál, ha elköltötte volnam akkor most nem lenne, és nem számíthatna rá. A húgidnak joga van azt venni belöle, amit akar, és anyádnak meg semmi beleszólása, ezzel a pénzzel nem ö rendelkezik.

2015. aug. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Elvenni a gyerek spórolt pénzét, hogy a beiskolázásra legyen költve? Milyen dolog ez már?


Mi akkor nem álltunk úgy anyagilag, tehát nekem éppen csak annyi zsebpénz jutott, hogy félre tudjam tenni ajándékokra... de ha anyám egy fillért is elvett volna tőlem, hogy aztán tankönyvet és írószert vegyen rajta, hát vágtam volna ki az egészet az ablakon, úgy, ahogy van.


A beiskolázási feltételek megteremtése az anyuka feladata, nem a gyereké. Oldja meg ő, hogy képzeli, hogy a gyerek pénzére ácsingózik?

Tényleg jó, hogy te gyűjtöd, mert gondolom, mostanra egy fillér nem lenne belőle.

2015. aug. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyad reakciojat latva nagyon is bolcs dontes volt hogy nalad gyujti a penzet, valoszinu rossz tapasztalatai voltak a multbol.
2015. aug. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Jogilag az a te pénzed, ne a húgodnak add, hanem menj el vele megvenni a dolgot, így anyuka nem tudja megakadályozni. A számlát tartsd meg, azzal bizonyíthatod, hogy tiéd a dolog, így a húgodtól nem vehetik el, hogy pl. eladják.
2015. aug. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Az én ötletem: add be anyukádnak azt hogy a pénze valójában le van kötve több évre (nem lehet csak úgy ni kieszedni), illetve húgod vegye csak meg nyugodtan azt amire spórolt, majd megmondod hogy te vetted meg neki a sok segitségért.

És szerintem igy mindenki jól jár.

2015. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!