Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben anyának van igaza és...

Ebben anyának van igaza és tényleg nem kellene haragudnom a nővéremre?

Figyelt kérdés

Ma a tesóm írt egy fiúnak az én chatemből, hogy "beléd vagyok zúgva cica ;)" és igazából is tetszik a fiú, csak ő erről nem tud.

A nővérem ezt poénnak fogta fel, meg hogy úgyis tudja a fiú, hogy nem én írtam, mert normális ember nem ír ilyet és hogy ő is viccnek fogta fel, így legalább újra van esélyem beszélni a fiúval (3 napja dumáltunk utoljára), ha meg rosszul reagál, sosem beszélek vele és nem is látom újra (Bécsben él). Kimagyaráztam, de akkor is zavart, ezért elkértem a testvérem iPhoneját vacsoránál, hogy "megnézek valamit" és írtam az exének, hogy hiányzik és hasonlók. Erre teljesen kiborult, hogy mekkora szemét vagyok, tudom, hogy a mostani barátja mindig nézi az üzeneteit és nagyon féltékeny, ha ezt meglátja, hatalmas balhét fog csinálni. Utána anya is nekem esett, hogy mennyire felelőtlen és meggondolatlan vagyok, meg hogy hozhatom ilyen helyzetbe a saját testvéremet...


De könyörgöm, ő 20 éves, mégis neki jutott először ilyen az eszébe.


2015. aug. 13. 21:50
 1/6 anonim válasza:
29%

Igen sokszor a testvérek nagyon idegesítőek tudnak lenni. Nekem két hugom van és ahogy csak tudnak kiszúrnak velem és van hogy visszaadom nekik de általában megpróbálom türtőztetni magam és nem csinálom ugyanazt a hülyeséget mint ők. Ez tényleg nagy szemétség volt a tesódtól de végül is ki tudtad magyarázni. Legyél te az okosabb és ne kövesd el ugyanazt a hibát! Legközelebb bűntesd azzal hogy nem szólsz hozzá vagy mondj neki valami olyasmit hogy a fiu örökre meg utalt és nem szól hozzád ez azert eleg nagy lelkiismeret

tud okozni és a nővéred mégsem kerül kínos helyzetbe mások előtt.

2015. aug. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Argloss ***** válasza:
96%

Anyukádnak igaza van abban, hogy ilyet nem csinálunk, viszont ez fordított esetben is így van. A nővérednek sem kellett volna a te nevedben írnia senkinek.

Vond le a tanulságot és soha, de soha ne maradj bejelentkezve sehova és a jelszavadat se add meg senkinek sem. Telefont sem adunk kölcsön senkinek. Főleg azoknak az embereknek nem, akik nem tartják tiszteletben az érzéseinket és a magánéletünket.

2015. aug. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Erre azt mondják hogy az a butább aki folytatja. Eleve hülye dolog a másik cuccai között turkálni és ebben igazad is volt. De neked se kellett volna ezt tenned. Tudod hogy a srác nézi a beszélgetéseit és hogy balhét fog csapni. Legrosszabb esetben szakít. Viszont te fiatalabb vagy és csak vissza akartál vágni. Máskor legalább tudod hogy nem szabad. A másik pedig hogy töröljétek ki amit írtál az exnek és a barátja nem fogja látni. Te pedig Írj a fiúnak hogy te szórakoztál. Ezzel le van tudva a dolog. Még annyit hozzáfűznék hogy az már rég rossz ha a nővéred párja nézi a chat-et. Én a helyedben anyukáddal vagy aki hatással van a tesódra,próbálnék beszélni hogy szakítson a fiúval mert később rosszabb lesz. Saját tapasztalatból mondom.
2015. aug. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de mind a ketten hülyék vagytok. A tesódat a te korodban lehet, hogy meg is téptem volna, ha ennyire nem tiszteli a magánszférámat (20 évesen!! anyám borogass, ilyen éretlen, ostoba, bunkó pitsát...). Másfelől viszont bármilyen jogos a felháborodásod, ha ugyanilyen eszközzel ütsz vissza, semmivel sem vagy különb nála.

Anyátok helyében úgy helyreraknálak mind a kettőtöket, hogy megemlegetitek, egy másodpercig nem tűrnék ilyesmit a saját gyerekeimtől. Fiaim vannak, volt elég balhé köztük, de ha valamelyik a másik cuccához mert nyúlni, azonnal közbeléptem. Az volt a szöveg (máig emlegetik:-)), hogy kint a kert végében, puszta kézzel agyonverhetik egymást, ha nem bírnak értelmes ember módjára megegyezni, csak utána támogassák be egymást a házba, hogy elláthassam a sérüléseket.

2015. aug. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg igazad volt. Legalább ő is tudja milyen jó poén az ilyen. Aki 20 évesen ilyen gyökér, az másból úgy sem ért. Te meg mentegetőzz azzal, hogy még csak X éves vagy és hülye. :)
2015. aug. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10%

háát, a testvéred amit csinált nem volt szép, mert hülye felfogás hogy úgyis észreveszi a fiú, hogy nem te írtad, amit te csináltál az viszont még nagyobb hülyeség, mert így több ember életébe kavartál bele: hisz ott az ex aki most kicsit rágódik azon, hogy a nővéred megint szereti, ott a nővéred mostani pasija aki ráadásul féltékeny és kockára tetted ezzel az ő kapcsolatukat.

A nővéred max összehozott a sráccal(ami mondjuk nem fordulhat elő hisz Bécsben lakik) tehát semmi komolyat nem tett tönkre, ellenben te több ember életét is megbolygattad. Nővérednek nem volt igaza amiért beleírt a te dolgodba, te pedig nem viselkedtél éretten amikor ugyanazt tetted mint ő

2015. aug. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!