Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 13 éves lány vagyok, egyszerűe...

13 éves lány vagyok, egyszerűen nem tudok külön szobábaan aludni, csak anyuval. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Igen, igen.. tudom hogy ez nagyon ciki, meg minden, de... én egyszerűen nagyon kötődöm a szüleimhez, nincs testvérem. Mindent anyuval beszélek meg, nagyon jó a kapcsolatunk. Kiskoromban nem volt külön szobám, egészen 5-6 éves koromig, ezért anyuéknál szoktam meg... Aztán amikor saját szobám lett ott aludtam 2 évig, majd amikor nagyobb lettem és rájöttem hogy anyuéknál sokkal jobb, nem vagyok egyedül, nem félek, van akivel beszélgetni, viccelődni.. aztán újra visszaszoktam oda egy külön ággyal.. és azóta sem tudok visszaszokni a saját szobámba, pedig tényleg gyönyörű, egy igazi álom csajsziszoba.. Egykék? Csak én vagyok ezzel így? Máshol tudok aludni egyedül is, ha vendégségben vagyok.. :S gonolom, ha majd nagyobb leszek, akkor sikerül majd az, hogy eljön egy olyan érzés, amikor már egyedül akarok lenni.. de ez rossz? Vagy nagyon ciki és kínos?


Köszönöm az értelmes válaszokat előre is ! :)



2013. szept. 5. 22:54
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
100%

Szerezz be egy éjjeli fényt és menj a szobádba aludni. Első pár alkalom lehet nehéz, utána már simán elalszol.

A szüleid is örülni fognak neki :)

2013. szept. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
Nem fog megenni a heremóka a saját szobádban. Apu és anyu viszont szeretne néha kettesben is maradni.
2013. szept. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
95%
Szia! Az én hugom ugyanígy volt ezzel 11 éves koráig,most annyi éves mint te,de már leszokott erről! Kezdj el a szobádban aludni, kb. egy hét után már csak a szobádban fogsz aludni,nem kell félni! :)
2013. szept. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Még várok véleményeket!! :) eddigi válaszokat köszönöm :))
2013. szept. 7. 23:11
 5/27 anonim válasza:
100%
Szia! Én is most 13 vagyok és nincs testvérem. Kb. 9 éves koromig minden éjjel anyával aludtam. Úgy sikerült leszoknom, hogy beszereztem egy sólámpát aminek elég gyenge a fény de világít. Elalvás előtt zenét halgattam fülhallgatóval (volt hogy elaludtam benne) vagy pedig egy könyvet olvastam amíg az ki nem esett a kezemből... Az első hét nagyon nehezen ment és végig fáradt voltam a késői elalvás miatt, de mára már legszívesebben egyedül alszom!:) Remélem tudtam segíteni, tuti neked is sikerülni fog! Sok sikert!
2013. szept. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
68%
13 évig használni ugyanazt a fogamzásgátlót az ősöknek elég gáz :D.
2013. szept. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
53%
látom nem akarsz kis testvért.....Xd .. :)
2013. szept. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen már beléptél a kamaszkor kezdetének éveibe,ideje leválnod a szüleidről.Ezt azzal kezdheted,hogy szépen átköltözöl a saját szobádba,elkezdesz önállálósodni,felnőni.A szüleidnek is szüksége van magánszférára,meg lassan neked is.El kell fogadnod,hogy nem maradhatsz örökre kislány.
2013. szept. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%
Tudod marha nagy szerencséd van, hogy a szüleid ennek ellenére együtt maradtak, én biztos nem viselném el, ha velünk aludna ilyen sokáig a -lassan- nagylányunk. A szülők is emberek, szeretnének összebújni, szexelni, felnőtt dolgokról beszélgetni, stb. Ezek hiánya pedig a kapcsolat megromlásához vezet.
2013. szept. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
37%

Amit a mostohabátyád tesz veled, az bűncselekmény.


Azért is bűn, mert idő előtt leköti a szellemi, lelki, érzelmi energiáidat.


Gyakorlatilag testileg sem vagy még teljesen kész, hiába látszanak a csinos külső jegyek, hiába menstruálsz. Egy 13 éves lány még gyerek.


Átugrottál egy olyan fejlődési szakaszt, ami felkészít az egészséges, felnőtt szellemi, érzelmi és szexuális életre.


Neked most nem felnőtt életet kellene élned, hanem tanulnod, fokozatosan megjárnod azokat az utakat, amelyek felelős nővé érlelnek.


Hiába mondjuk, hogy menekülj, zavard el, mert ő már felnőtt, klf hódító praktikák birtokában pillanatok alatt ismét elcsavarja a fejed.


Mégis meg kéne próbálnod, mert attól tartok, hogy egész életedre kiható trauma lesz a vége ennek a történetnek.

2013. szept. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!