Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek milyen a kapcsolatotok...

Nektek milyen a kapcsolatotok a gyereketekkel szexuális értelemben?

Figyelt kérdés

Vázolom a szituációt:


Nekem mindig egy hatalmas nagy kérdőjel volt apám és anyám kapcsolata. Állítólag azért jöttek csak össze, mert mindketten akartak gyereket (nagyon "jól" sült el szerintem).

Anyám beteg fizikailag, le van százalékolva, évek óta gyógyszerek tömkelegét szedi. Kisgyerek koromtól velem osztotta meg mindig nyűgjét baját, ezek közé tartozott a szexuális élete is, melynél mindig azon nyekergett, hogy apám túl "aktív". Persze hozzá tette, hogy sokszor azért is bántott engem főleg szavakkal, mert "útban voltam". Már ettől okádhatnékom volt, tinédzserként már a gyomrom forgott ettől a szituációtól.


Azt gondoltam anyámnak nincs kinek megosztani, ezért mondja nekem. De az évek alatt szert tett nem egy-két ismerősre, és igazán frusztrál, hogy ezen a téren ő nagyon nyitott. De ez már zavar, és unom már hajtogatni neki, hogy nem óhajtok a szexuális életében részt venni.

Sajnos keresetem nem elég, még nem tudok itthonról elköltözni. De sajnos be kell vallanom, hogy sokszor volt már rá példa, hogy eszembe jutottak a szavai, s egyszerűen amikor alkalmam volt mással lenni, szó szerint elment a kedvem, amikor a másikhoz értem...


2015. aug. 14. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Elhiszem.


Nme a gyerekkel kell megbeszélni az ilyen problémákat. Nem titkolni kell, el lehet mondani 1x, de nem napi szinten.


Anyádat is sajnálom, mert nem tud kivel beszélni, de téged is.

2015. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amióta mindannyian felnőttünk a testvéreimmel sokkal gyakrabban hallunk szexuális töltetű megjegyzéseket. Akár a saját kapcsolatainkra vonatkozóan beszólnak, heccelődnek, akár egymásnak mondanak dolgokat.


Igazából nem zavar, mert egészséges kereteken belül mozog a dolog.


Egy időben fura volt, mert hirtelen megengedték maguknak ezeket a megjegyzéseket, de belegondolva, már úgy gondolták, hogy ennyi belefér. És végülis örülök neki, hogy alapvetően így állnak a szexuális életükhöz, a miénkhez, teljesen természetesnek tartják és ez így van jól.


Azt viszont soha nem hallottam, hogy mégis hogy csinálják, milyen pózban, stb. Mi se beszélünk ilyenekről, csupán beszólogatunk.


Pl. tesómék gyakrabban szoktak csókolozni, akár család előtt is, és néha apumék mondják, hogy szobára!! De mellé meg röhögnek, tehát igazából csak heccelték őket.

2015. aug. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Költőnő? ***** válasza:
felnőtt ember semmilyen gyerekkel nem beszél ilyen szinten a szexualitásáról. Pláne nem a sajátjával. Oké h tabu se legyen de azért van egy határ.
2015. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szex olyan mint a spenot, ha kiskorodban eroltetik megutalod..
2015. szept. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Csurmi ***** válasza:

Ez gáz. Teljesen igazad van, Hál Istennek a szüleim egy szót sem ejtettek a saját cekcuális életükről, rosszul is lettem volna. Én sem a sajátomról! :-)

Neked van egy jótanácsom. Anyukádnak van bármi olyan téma, amitől például undorodik vagy nagyon untatja? Amint ezt a témát előveszi, Te azonnal dobd be a másikat. Egy idő után észre fogja venni magát.

(Nálam pl. a forma 1 lenne ilyen untatós téma, vagy ha valaki a műtéteiről akar beszélni.)

2016. márc. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!