Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Per nélkül ez megoldható?

Szeditke33 kérdése:

Per nélkül ez megoldható?

Figyelt kérdés
Kislányom apukájával nagyon rég nem vagyunk együtt. A kapcsolatunk nagyon jó, szinte baráti, soha nem volt probléma, akkor viszi a kislányt amikor akarja stb. Viszont se összeházasodva nem voltunk, se hivatalos élletársink nem volt. Viszont sajnos most már kellene erről hivatalos papír, gyerekelhelyezés stb, mert sokszor falakba ütközünk. Nekem lassan 4 éve új kapcsolatom van, azóta pici babánk is, és pl itt a szocpol, ameddig nincs papír, hogy én nevelem a kislányt, így 2 gyerek után nem is tudjuk igénybe venni... Szóval az lenne a kérdés, mivel nagyon jóba vagyunk, muszáj bíróságra menni ilyen dologgal? Pl nem lehet ezt jegyző, vagy nem tudom hol intézni, hogy hivatalosan külön vagyunk, és én nevelem a kislányt... Erről csak papír kéne nekünk, ha ehet bíróság nélkül... Köszönöm előre is.
2015. aug. 19. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:
nem kell félni a bíróságtól, nem ördögtől való. Bementek panasznapon együtt, segítenek megfogalmazni a beadványt, kaptok időpontot és mivel közös megegyezés van, egy alkalom alatt meg is születik a határozat, amiben feketén-fehéren le van írva, hogy kinél van elhelyezve a gyermek és esetleg megszabnak valami tessék-lássék láthatást és tartásdíjat is, amihez akkor és úgy tartjátok magatokat, ahoyg az nektek jól esik, ha baráti a viszony. De a hivatalos határozat fontos, később is kelleni fog. Nincs ebben semmi kellemetlen, együtt intézzétek, be fogja látni az exed is, hogy ez elkerülhetetlen és nem neki akarsz evvel bonyodalmat, hanem Ő könnyíti meg számotokra a jövőben ügyintézést és egyebeket! igazán dícséretes és irígylésre méltó, hogy ilyen baráti maradt a kapcsolatototk, beszéljétek meg ezt is, biztosan nem lesz ebből semmi gond.
2015. aug. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, muszáj bíróságra menni, mert ő adja ki a határozatot. De ha nagyon jó barátok vagytok akkor ezzel sem lesz gond. Beadjátok a kérelmet, leírjátok, hogy közös megegyezéssel döntöttetek. Majd megjelentek egy tárgyaláson ahol szóban is elmondjátok mit szeretnétek, és a bíró elfogadja.

Az egész nem fog tartani 10 percig sem. (mármint a tárgyalás)

2015. aug. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi. Nem félünk a bíróságtól, meg ő is tudja, hogy muszáj, evvel sincs baj. Csak olyan rohadt kényes, hogy igazából tényleg soha nem volt probléma, és pert kell intézni. Gyerektartás nem fizet, én nem kérek, ha valamire szükség van, szó nélkül állja, de van egy közös hiteles autónk, amit ott hagytam neki, de mivel fizeti a hitelt, így úgy döntöttem, hogy eszem ágába sincs kérni még pénzt is tőle... Igen tényleg nagyon jó, hogy ilyen a viszonyunk, és tényleg mindenbe segít ha kell, kb 5-6 éve vagynk külön, de pl a kislány mindennap beszél vele, vagy telefon, vagy skyp, és az összes suli szünetet nála tölti, pedig 400km-re vagyunk egymástól, de átlagba Pesten veszi át a gyereket...
2015. aug. 19. 09:31
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Még annyit, hogy hol intézzük? Ő Pest megye, én és a kislány Pest álladó, viszont Szombathely tartózkodási.. Mindenképp személyesen, és hol? köszi szépen
2015. aug. 19. 09:37
 5/5 anonim ***** válasza:
a kislány állandó lakcíme szerinti illetékes bíróságon. Ha ez Pest, akkor abban a kerültben, ahol állandóra be van jelentve. guglizd ki, ha ott nincs kiírva, nézd meg a telefonszámot, azt biztos feltüntetik és kérdezd meg mikor van panasznap. Nálunk időpontot adnak arra is, de van ahol csak be kell menni és kivárni a sorod. Arramemnjetek el együtt, ott megfogalmazzák a beadványt, mindent közös megegyezéssel, a bíró szinte csak jóváhagyja majd.
2015. aug. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!