Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok tenni ebben az...

Mit tudok tenni ebben az esetben? Mi a helyes?

Figyelt kérdés
A volt férjemmel 5 éve elváltunk.At élettársammal 4 éve közösen neveljük az én két lányomat,egyikük 14 a másikuk 8.Az apjukkal ritkán találkoznak,mert messze lakik,nem jön hozzájuk,csak akkor látja őket ha mi elvisszük hozzá.A gyerekek szeretik,és az apjuk is szereti őket a maga módján.Sajnos az apjuk a szüleivel él akikkel nagyon nem jó a viszonya,amikor ott vannak a lányok,akkor is sokat kiabál az édesanyjával,mindennek lehordja az apját.stb.Most a nyári szünetben nála voltak 1 hetet,de már a 3. nap megütötte mind a két lányt.Első ilyen eset,sosem csinált ilyet.A gyerekek nagyon kiakadtak ezen(jogosan) és utálták az egész hetet,mert tele volt feszültséggel,és veszekedéssel.A lányok nálunk nyugodt családi élethez szoktak,nincs hangos szó,veszekedés,nem szidunk senkit alpári módon,egyszóval úgy élünk,ahogy sztem ideális.A lányok,is nyugodt,boldog gyerekek.Így azt hiszem még nehezebben viselik,ami az apjuknál zajlik.Mind a kettő úgy jött haza,hogy soha többet nem akarnak menni az apjukhoz,persze,ugyanúgy írogatnak az apjukkal,vagy beszélgetnek telefonon(vagyis csak a kicsi,a nagyot azóta nem hívta),és tudom,hogy ettől függetlenül megvan a szeretet a részükről,és azt is tudom,hogy ugyanúgy menni fognak az apjukhoz,csak azt nem tudom,hogyan védjem meg őket? A stressztől ami alatt vannak amikor ott vannak, a sok sírástól amikor ebszélek velük ilyenkor,a rossz élményektől,vagy az esetleges veréstől,mert attól félek,lehet ez az egy pofon csak a kezdet volt.Mit tegyek?
2015. aug. 19. 23:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Megértelek, ha az én gyerekemet valaki megütni, akár az apja, nem engedném többet oda őket.


Viszont az a gond, hogy ezt nem tudod bizonyítani, és az "apának" joga van látni a gyerekeit.

Nagyon nehéz a helyzet.


Amit én tennék, nem vinném többet a gyerekeket, ha az apának ez nem tetszik, akkor pereljen. Sajnos a gyerekek sem fogják megúszni, mert pszichológus fog velük beszélni, de ez még mindig a kisebbik rossz.

2015. aug. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nézd, mindegy, mennyre szereti a lányokat, és a lányok őt, ez bántalmazás. kérd a bíróságtól, hogy személyes kapcsolattartás csak felügyelettel legyen lehetséges.

Ha akarsz neki adni még egy esélyt, esetleg beszéld meg vele, hogy nyaralni elviheti a lányokat (felesben kifizetitek, ha másképp nem megy), de a szüleihez nem. És több dobása nincs.

2015. aug. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Illetve, ha nem akarnám a gyerekeket tortúrának alávetni, akkor jöjjön az apuka, inkább kifizetném az útiköltségét, és találkozhat a gyerekekkel a saját otthonukban, illetve programokra viheti őket.
2015. aug. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem engedném őket többé. Stresszelnek, sírnak, az a környezet nem jó nekik. Ha apuka látni akarja őket, akkor menjen ő. Ráadásul meg is ütötte a gyereket!?

Aki a szüleivel is ilyen alpári módon beszél, számomra rettentő ellenszenves ember. A bíróság is így fogja gondolni. Kérheted a láthatási feltételek megváltoztatását is.


Nincs gyerekem, de ez a véleményem

29/N

2015. aug. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én kérném a bírósàgtól,higy csak és kizàrólag az én felügyeletemmel talàlkozhassanak.Persze nem tudom,hogy működik a bírósàg,milyen szempontok alapján dönt,de a kiabálàs meg pofozkodás semmi szín alatt nem megengedett a mai világban.
2015. aug. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Persze nekem is az jutott egyből eszembe,hogy soha többet nem lehetnek ott a lányok...és ha nem akarnak menni,én nem is fogom vinni őket,de mi van ha menni karnak,nem mondhatom nekik,hogy nem mehetnek...utálom ezt a helyzetet,mert nem találom a jó megoldást.Talán tényleg azt kellene,hogy jöjjön ő hozzájuk,de az otthonunkba nem akarom beengedni,nem ok nélkül váltunk el,többször is megerőszakolt,én nem akarom,hogy még egyszer a közelembe jöjjön.
2015. aug. 19. 23:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem úgy tűnik, mintha futni akarnának az után, aki rosszul bánik velük. Egyelőre elég, ha nem erőltetitek őket az apjukhoz, ha nem akarnak menni.
2015. aug. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Erőltetve nem lesznek sosem,de nekik is nagy dilemma hisz ott vannak a nagyszüleik akiket szeretnek,két tényleg nagyon jó ember,éltem velük pár évet a nagy megszületése után,tehát tudom.És szeretik az apjukat is,bár nem tudom,mi a határ amikor besokallnak.Talán tényleg az lenne a legjobb ha nem mennének oda többet,de rájuk bízhatom vajon a döntést?Vagy tényleg jogi útra kell ezt terelnem? Mivel teszek nekik jót?
2015. aug. 19. 23:44
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A megoldás egyszerű: láthatásra apjuknak kell elvinni, ha nem jön értük, akkor nem mennek, te ne vidd önszántadból megveretni őket.

Nagyszülőket meg hívd meg vendégségbe, ha tényleg szeretik az unokájukat, majd jönnek ők.

Ha az apa bíróságra viszi az ügyet azért a 14 évest mindenképp meg fogják hallgatni a verésről, kérhetsz olyan láthatást, ami a családsegítőben van a családsegítősök felügyelete alatt. Nem kell beengedned a házadba, de biztos helyen lesznek a gyerekek, ahol figyelnek rájuk. Ha meg erre se jár el, akkor meg kérheted a láthatás megszüntetését.

Aki szereti a gyerekét, az nem veri meg, főleg ha havonta 1x látja csak. Valószínűleg csak a társadalmi elvárás miatt találkozik velük, mert ha hiányoznának neki, ott toporogna a kaputokban minden láthatás kezdetén.

2015. aug. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"3. nap megütötte mind a két lányt"


Tudni kéne, ez mit jelent. Semmi erőszaknak nem vagyok híve, de egy füles és a komoly verés között vannak fokozatok.


Mi történt és miért?

2015. aug. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!