Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mi a helyes...

Ilyen esetben mi a helyes állásfoglalás?

Figyelt kérdés

Ma kerültem egy olyan helyzetbe, ahol kissé elbizonytalanodtam, hogy mi a helyes ilyenkor.


Férjemmel és a 20 éves lányával beugrottunk egy áruházba hazafelé. A kasszánál a lány az orrunk alá dugott egy aránylag drága desszertet az alábbi kísérőszöveggel:

"Ez nagyon finom, kell nekem, vedd meg!"

Nem az ára volt a bajom, hanem a stílus, úgyhogy mondtam, hogy nem, nem fizetjük ki.

Neki saját keresete nincs, tanul, ami pénze van, az a szülőktől kapott zsebpénz. Nagy puffogva kifizette, majd még hozzátette, hogy bezzeg az apja nekem megveszi, ami nekem kell. Valóban ő fizetett, de a közös bankszámlánkhoz tartozó társkártyával - amin kettőnk keresete van.


Kifelé menet mondtam, hogy az volt a bajom, ahogy "kérte", ha megfelelő hangnemben teszi, szó nélkül megvesszük.

Erre dühösen nekem ugrott, hogy "nem tőled fogok engedélyt kérni, ha kell valami".

A nyelvembe haraptam, nem reagáltam. Amikor hazaértünk, a férjem feljött a cuccokat felhozni, akkor mondtam neki, hogy nem akartam tovább mélyíteni a vitát, de ő négyszemközt ezt beszélje meg a lányával, mert a közös vagyonunkba azért van beleszólásom.

Eddig soha semmilyen, a lány felé történő pénzáramlásba nem szóltam bele, kap pénzt bőven.


Most is a hozzáállása verte ki a biztosítékot, nem az összeg.


A férjem annyiból letolt, hogy most hülye helyzetbe hoztam, mert bár igazam volt, ezt neki kellett volna szóvá tennie, nem nekem - most hogy nézett ki, hogy a lánya ellenében velem értsen egyet?


Erre annyit mondtam, hogy nem a lánya lényével volt gondom, hanem egy konkrét megnyilvánulásával. Szerintem egy 20 éves lánynak már igenis megmondhatja a szülője, hogy "nézd, ebben a szituációban most éppen nincs igazad", ha ő is így gondolja.


Soha nem kerültem még ilyen helyzetben, így nem vagyok teljesen biztos benne, hogy igazam volt-e, jól kezeltem-e a helyzetet.


2012. dec. 8. 19:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Teljes mértékben igazad van én sem vettem volna meg.
2012. dec. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, igazad volt-e, de én is így viselkedtem volna, vagy még "durvábban". Párod gyereke, vagy sem, némi tiszteletet mutathatna feléd, mégiscsak te vagy a felnőtt, plusz a te pénzedből is él, ha jól értem.

De mindegy is, ilyen stílusban senkivel nem lehet beszélni, ezt már rég meg kellett volna tanulnia.

2012. dec. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Fura helyzet. Egy 20 éves lányt (aki úgy viselkedett, mint egy 3 éves) már nagyon nehéz nevelni. Ha nem az árral volt probléma, akkor mondhattad volna, hogy rendben, megvesszük, de legközelebb inkább úgy mondd, "ez nagyon finom, vegyünk egyet".
2012. dec. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Ha a lányka egy légyszívest nem bír feléd kinyögni, akkor lehet neki elkussolni. Nem hoz pénzt, csak visz, főleg 20 évesen ez baromi szánalmas. Nem azért mondom, 20 évesen nekem "csak" egy kis egyetemi ösztöndíjam volt, de mindig volt bennem annyi tisztelet, hogy azt mondjam, kérlek légyszíves....
2012. dec. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Pontosan nem is az a kérdőjel bennem, hogy igazam volt-e a vásárlás visszautasításában. Inkább az bizonytalanított el, hogy a férjem bár igazat adott nekem, letolt amiatt hogy ezzel kellemetlen helyzetbe hoztam őt.

Így beékelődött kettőnk közé és választania kellett úgymond köztünk és ezzel nagyon kényelmetlen helyzetbe került.



A lánnyal amúgy általánosságban nincs gondom, jelen helyzetben is a konkrét szituációban tanúsított viselkedését bíráltam, nem a személyét.

2012. dec. 8. 20:31
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem értem, mivel hoztad kellemetlen helyzetbe a társad?
2012. dec. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Gyakran látok olyat, hogy az elvált szülők agyonkényeztetik a gyereket, mert ezzel próbálják kompenzálni neki a válást. (tulajdonképpen bűntudatuk van, amiért nem családban nőtt fel a gyerek.) Sajnos a párodnak kellene beszélni a lánnyal, mert te "csak" a mostoha vagy és úgyse hallgat rád. Viszont egy húszévest már ő se fog megnevelni. Nincs más hátra, ki kell várni, hogy elhúzzon otthonról a csaj egyetemre vagy saját lakásba, akkor majd megtanulja a pénz értékét is.
2012. dec. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Azzal, hogy nem vártam meg, hogy ő rendezze a helyzetet, hanem átvettem a szót és gyakorlatilag én utasítottam rendre a lányát.

Őt olyan helyzetbe hoztam, hogy a lánya ellenében az én oldalamra kellett volna állnia.



A saját apámat is felhívtam, hogy szülői szemszögből kérjek tanácsot. Hasonlóan nyilatkozott, hogy bár igazam volt, nem volt szerencsés operatív szinten belefolynom - őt is zavarta volna, ha közöttem és egy másik, általa szeretett személy között kell az én rovásomra igazságot tennie.

Szerintem inkább utána, a férjemnek kellett volna elmondani a véleményemet - ha igazam van, ha nem - nem a helyszínen a lányát "nevelni", mert nem tisztem.

2012. dec. 8. 20:43
 9/15 A kérdező kommentje:
*Szerintem=Szerinte (mármint apám szerint, csak elgépeltem)
2012. dec. 8. 20:45
 10/15 anonim ***** válasza:
Te is keresel. Miért ne lehetne beleszólásod, hogy mit vesztek meg, és mit nem.
2012. dec. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!