Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen hatással lehet egy...

Milyen hatással lehet egy gyerekre az érzelmi illetve tesi bántalmazás hosszú távon?

Figyelt kérdés
Az életemben már hosszú ideje jelen van ez a kettő és kíváncsi lennék, hogy miben különbözhetek a többiektől akiknek ezek nincsenek jelen az életükben. 17/L

2015. aug. 23. 04:12
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

A kérdésedre nem lehet egyértelmű választ adni. Sok mindentől függ hogy kitől éri a bántalmazás , milyen korban milyen nemű, rokoni fokozatú a bántalmazó....

Az biztos hogy negatív befolyással bír a bántalmazott életében, és nagyon nehezen vagy egyáltalán nem lehet kitörölni az emléket az áldozat tudatából.

Téged bántalmaztak? Ki és miért?

2015. aug. 23. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen ez függ a te szélyiségedtől és a bántalmazás mértékétől. Engem néha elkalapáltak otthon, ha már nem bírták a nyűglődésem, de engem nem nagyon tört meg.
2015. aug. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%
Milyen tanuló gyerek vagy?Te mindent megteszel, hogy a családnak is jó legyen.Én is elkalapálnálak, ha azt látnám, hogy mindent megadunk a gyermeknek és bukdácsol a suliba vagy bárhol máshol mert nem végzi a kötelességét csak szórakozik.Milyen okból bántanak régóta?
2015. aug. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ez teljes mértékben személyiségfüggő, és sokat jelent a bántalmazott életkora, a bántalmazás mértéke, és az idő hossza is amíg ennek van kitéve. Ebből komoly probléma is lehet, ha a bántalmazott ezt fogadja el normálisnak, vagy a későbbiekben képtelen kiállni a saját érdekeiért.

Természetesen most nem egy-két -megérdemelt - atyai pofonra gondolok, hanem olyan helyzetre ahol a bántalmazás napi rendszerességgel folyik, és most lényegtelen hogy testi vagy lelki terrorról van szó.

2015. aug. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az első bántalmazás után a rendőrséghez kell fordulni.
2015. aug. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Rossz. Persze van olyan is hogy megkeményít az lehet jó a késöbbiekben.
2015. aug. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én csak kitartóbb és maximalista lettem tőle. Természetesen nem tett jót, de nem is haltam bele, pedig 20 éven át nagyon durván kaptam. Persze van, aki összeomlik...

21N

2015. aug. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nincs rá jó hatással.Sérülhet, amit egy életre sem tud kiheverni.Önbzalma meg nulla lehet mert egy életen át letiporták a szülők.Sajnos van ilyen, de nem a rendőrséghez mennék panaszra.Ők mondták problémás gyerekre, hogy miért nem pofozza meg az apja.A gyermekvédelemhez kell menni ilyenkor, ami az Önkormányzatoknál működik.De ők is a családba tartást erőltetik.Maximum beszélnek a szülőkkel hogy hagyja békén a gyermeket.Ritkán emelik ki családból.Lehet hogy ezek után még nagyobb pofonokat kap a szülőktől, hogy árulkodott.
2015. aug. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy év és felnőttnek számítasz.Hamar eltelik.Meglátod.Addig nyugi.
2015. aug. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tudod, amikor egy kisgyerek elesik, a legrosszabb, amit tehetünk, ha felkapjuk, mert akkor rájön, hogy most valami rossz történt vele, és valószínűleg fájnia kell valaminek, hiszen sajnálják őt.

Te tisztában vagy vele, hogy a bántalmazás okozhat lelki traumát, és tudat alatt már várod, hogy ez bekövetkezzen. Így hálátlan dolog a kérdésre válaszolni. Ha azt mondjuk okozhat, megerősítünk a várakozásodban, ha azt mondjuk, nem okozhat, akkor meg nem vagyunk korrektek.

2015. aug. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!