Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítség! Mondanátok megoldást?

Segítség! Mondanátok megoldást?

Figyelt kérdés
Üdv 18 éves srác vagyok 1 évvel ezelőtt költöztünk mostoha apámhoz édesanyámmal és két kishúgommal. A lényeg hogy pár hónapja a levegő puskaporos lett. Nevelőapámnak van egy 13 éves lánya akinek mindent lehet, amit ő csinál szent de ha mi 4-en csináljuk azt akkor már bűn. Nem ehetek nevelőapám kanalával nem ülhetek a székére, nem ihatok a bögréjéből és nem tévézhetek a nappaliba ha ő ott van. Akárhányszor segítségre volt szüksége mindig mentem, ha egyszer nem akkor már semmitérő voltam. És mindez szegény anyám hátán csattan, ha velem van baja, ha húgaim közül van baja valakivel akkor sem velünk balhézik hanem anyámmal kiabál. Csak azért nem szóltam neki vissza mert nincs hova mennünk. Anyám is egyre többet nyúl az italhoz. Jobban hisz egy 13 éves lánynak aki cigizik lehet még füvezik is mint a saját feleségének. A lány pedig kihasználja őt ha anyám otthon van akkor a lány nevelőapámhoz bújik hogy apa mennyire szeretlek ha meg apuka nincs otthon akkor elhordja mindenkinek. Segítsetek kérlek mit tegyek kezdek én is elkeseredni.Leülni beszélgetni pedig senki nem akar csak mennek a napok mintha minden rendben lenne, pedig nincs.
2015. aug. 24. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Vedd videóra a kiscsaj viselkedését amikor nincs otthon apuci. Zsarolástól kezdve mindenre lehet használni...


Sajna a mostohagyerek nem mindig lesz kedvenc. Szerintem a tesóiddal le kellene ülnötök anyátokkal megbeszélni a dolgokat. Mást nem nagyon lehet.

2015. aug. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Tenyleg vedd fel amit a csaj muvel. Telefonnal siman meg tudod csinalni pl. Eleg egy hangfelvetel is.
2015. aug. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, sajnos elég kiszolgáltatott helyzetben vagytok. Nevelőapáddal tisztázni kéne a helyzetet, ha máshogy nem megy, írd le a gondolataidat neki és add oda. Nyilván ő van fölényben, a saját otthonába fogadott négyőtöket, ráadásul van egy tini lánya aki manipulálja és nincs megbékélve a helyzettel, hogy ti is ott vagytok. Sajnos sok mindenben nektek kell alkalmazkodni, de azért nem mindenben és nem kell mindent lenyelni. Óriási baj a legtöbb családban, hogy nincs kommunikáció, rengeteg kapcsolat ment már így tönkre, ami simán megmenthető lett volna egy kiadós, egymást meghallgató beszélgetéssel.

Anyukáddal is komolyan le kell ülni beszélni, hiszen nyilván ő is azért menekül az italhoz egyre gyakrabban, mert úgy nem tűnik olyan nagynak a probléma, csak jön a másnap és minden kezdődik újra. De így a gyerekeit fogja tönkretenni és a húgaidnak is iszonyat rossz példát mutat. Egy család akkor működik jól, ha mindenkinek megvan a maga feladata, segítitek egymást és a problémákat nem halmozzátok és lenyelitek, hanem még akkor frissiben átbeszélitek, mert hónapok, évek alatt olyan durva feszültségek gyűlnek fel, amit már később nem lehet helyrehozni. Neki is férfiként óriási teher és felelősség lehet a nyakában, hogy már négy gyerek (bocs, te is épp hogy nagykorú lettél) sorsa felett felelős, sok ember a feszültségét a kötözködésben, kiabálásban vezeti le. Mond el neki, vagy írd le, hogy mi az, ami téged nagyon bánt, zavar, miért érzed igazságtalannak a viselkedésüket és hogy lehetne javítani a helyzeten, mert ha így folytatódik, akkor mindennaposak lesznek az ordibálások, ami senkinek sem jó. Tartsd tiszteletben nevelőapád dolgait, gondolom van még abban a háztartásban bőven kanál vagy bögre, ha ennyire zavarja, ne nyúlj hozzá. Lehet, hogy nem a te személyed zavarja őt, amikor tévézel, hanem a tévé, nem tud egyedül lenni sehol. Anyukádnak is tisztáznia kéne vele, hogy hol a helye a családban, ha ő a családfő, akkor bátran tegye helyre a húgaidat is, ha butaságot csinálnak, ne szakadjatok kétfelé, hogy ezek az én gyerekeim, én nevelem őket, az meg a te lányod, nekem sincs beleszólásom. Itt két felnőtt embernek, anyukádnak és nevelőapádnak kéne lenni egyenrangú szülőknek és igazságosan nevelni a gyerekeket. Nektek pedig mind a négyen tiszteletben tartani a szülőket. Szabályokat kell felállítani, amit mindenkinek be kell tartania, mert egy családban ha már felmerül a "mi" és a "ti", akkor ott baj van, egy családban csak "mi" vagyunk, közösen, együtt, nem lehet kettészakadni. Probléma mindenhol van, pont ezért a legfontosabb, hogy legyen minden nap egy közös vacsora, vagy reggeli, ahol együtt vagytok mind a hatan és nem egymás háta mögött morgolódva, hanem egymás szemében lehet elmondani a sérelmeket és azonnal meg is oldani, persze nem ordibálva, hanem kulturáltan és egymást végighallgatva.

Éreztetni kell nevelőapáddal, hogy őt tekintitek családfőnek, nem valami ellenségnek, akivel nap mint nap harcolni kell. Egy 13 éves lány borzalmas tud lenni, ha azt érzi, hogy nem szeretik és minden problémát a tízszeresére képes felnagyítani, mindent a saját érdekébe állítani, úgyhogy nagyon óvatosan, de a bizalmába kell férkőzni és elhitetni vele, hogy ti a mostohatestvérei vagytok, nem az ellenségei.

Szervezzetek vele közösen akár a szülőknek közös programot, vagy lepjétek meg őket egy saját készítésű vacsorával, nagyon fontos az is, hogy a szülők kettesben is lehessenek néha, mert a kapcsolatuk rámehet az örök civakodásra. És ha ti már kirepültök a fészekből, ők ketten maradnak, egymásra számíthatnak, ezért is fontos, hogy ne hidegüljenek el egymástól, mert a visszatalálás nagyon rögös és nehézkes, sok házasságban nem sikerül és akkor inkább egyedül maradnak, vagy keresnek mást.

Akár az alkohol problémát is elmondhatod nevelőapádnak, hogy közösen figyeljetek erre oda, nehogy később ebből baj legyen. Egy célért kell dolgozni és akkor meglátod, lesz eredménye és értelme. De ha mindenki utál mindenkit és mindenki mást akar, mindenki csak fúrkálódik, abból egy nagy káosz lesz és a végén mindenki vagy tönkremegy bele, vagy menekülni fog. Sok kitartást és türelmet hozzá, remélem, sikerül helyrehozni.

2015. aug. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat még annyit hogy minket fater lecsesz ha valami nem jó de ha a lány csinál valamit akkor anyámnak egy rossz szava sem lehet. Most akarják elvinni pszihológushoz mert elhitette az apjával hogy neki rossz élete van, és egyből mi vagyunk a hibásak mert tönkretesszük a lánya lelkét, pedig csak az a baja hogy felszed egy "kisfiút" és pár hét után dobja.
2015. aug. 24. 23:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy kényelmetlen a helyzet, de ha nincs hova mennetek, akkor nem pattoghattok. Mondhatni: ez az ára, hogy van tető a fejetek felett. Mégis miből gondolod, hogy van bármi, amivel tudtok hatni a nevelőapádra, hogy majd saját magát korlátozza, meg szabályokat állít fel maga ellen, mikor ő fogadott be 4 embert az otthonába? Ha a költözéskor nem lettek szabályok lefektetve, vagy inkább előre megbeszélve, akkor most miért gondolod, hogy majd belemegy bármibe is, amivel nyilvánvalóan magának, vagy a lányának kellemetlenséget okoz? Ugye te sem gondoltad komolyan, hogy neki bármi érdeke fűződik ahhoz, hogy még ő fogja vissza magát, és alkalmazkodjon hozzátok? az lenne a megoldás, ha lenne hova mennetek, és ebben te már tudod segíteni anyukádat, hiszen nagykorú vagy.
2015. aug. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen csak az a gond hogy nincsenek egyenlő jogok ahogy egy családban kéne.
2015. aug. 26. 16:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze, így működne normális esetben, de láthatóan a mostoha apádnak esze ágában sincs titeket egyenrangúként kezelni, ti meg nem vagytok alkupozícióban. Vagy vittetek oda pénzt, valami nagy értékű dolgot, amivel ti is hozzájárultok a közöshöz? Mert az eddigi leírásodból úgy tűnik, hogy nagyon is rá vagytok szorulva arra, hogy ott lakjatok, anyukád is valószínű, ezért iszik egyre jobban: tudja, hogy sz..r a helyzet, de egyedül nem tud rólatok gondoskodni, lakhatást biztosítani.

Én a helyedben biztosan azon lennék, hogy anyagilag álljon úgy a kiscsaládod, hogy elköltözhessetek, mert ha nagyon pattogsz, akkor félő, hogy utat mutat neked, vagy az egész családodnak, és akkor mehettek a híd alá.

2015. aug. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!