Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudtok erre megoldást? Édesany...

Tudtok erre megoldást? Édesanyámmal nagyon rossz a kapcsolatom, mégis együtt kell élnünk? Kérlek ne írjátok hogy költözzek el mert az nem lehetséged

Figyelt kérdés

Anyagi okok miatt sajnos fiatal felnőttként kénytelen vagyok édesanyámmal élni.Ő már 60 éves Én most egyedülálló vagyok nem keresek rosszul de a munkahelyem bizonytalan.De nem is nekem vannak súlyos problémáism hanem anyukámnak anyagilag.

Nem is ez a lényeg hanem hogy egyszerűen semmi nem felel meg neki amit Én csinálok,már súlyos önértékelési zavaraim vannak miatta.Hogyan tudnék vele élni úgy ne legyen minden napom pokoli?

A munkám is nagyon stresszes de azt remekül tűröm,amúgy kedvesnek tartanak de nagyon zárkózott vagyok így ez sem segít a kapcsolatunkon,mert ha véletlenül elmomdtam neki valamilyen magán életi dolgot rögtön visszavágott vele ha lehetőség volt rá

Én nagyon szerettem őt de ez is meginogni látszik,de magára hagyni nem akarom mert kb éhenhal



#kapcsolat #viszály #Anya.lánygyermek
2013. okt. 27. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod magára hagyni, vagy legalább nem villantod fel előtte a magára hagyás lehetőségét, akkor mégis mivel fogod rávenni, hogy ne nyírjon ki a világból?


Csak mert most mindent megtehet, mert te bármivel is szeretnél visszavágni, rögtön közli veled, hogy nélküled ő éhenhal.


Patthelyzet. Legalább egy időre elköltözhetnél, hogy lássa, mit veszít, mert nem igazán érzi át.

2013. okt. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
sajnos már megpróbáltam ez is elköltöztem visszamentem...ideig óráig normális a kapcsolatunk aztán megint ugyanott tartunk..az pedig nem fér bele anyagilag hogy egyedül lakjak és még neki is segítsek.próbáltam de annyit nem keresek sajnos.Persze ha lesz egy komoly partnerem akkor más lesz a helyzet de hát ott is ezt elmagyarázni hogy te miért adsz anyádnak pénzt..
2013. okt. 27. 17:34
 3/12 anonim ***** válasza:

egyutterzek veled posztolo, hasonlo cipoben vagyok en is, a sajat csaladom mellett meg gondoskodni kell a szulokrol is...

raadasul en probaltam a ket lakast is, de azonkivul hogy anyagilag majd belepusztultam, meg raadasul mindig mindennel baj volt a masik lakasban, es allandoan oda kellett rohangalni megnezni...

ezen sajnos csak az ido segit, mas megoldas nincsen. Mindenkinek eljon a maga ideje, kegyetlenul hangzik tudom, de ezt ki kell varni. 29f

2013. nov. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Most látom hogy írtál

köszi

és neked honnan van türelmed,kitarásod?

2013. nov. 25. 13:23
 5/12 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Az önértékeléseden sokat segítene egy önismereti kör vagy valamilyen tanfolyam ahol emberek vesznek körül.
2013. dec. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
nekem is nagyon rossz a kapcsolatom az anyukammal, viszont vele szembe megengedem, hogy nemtorodom legyek, mert tudom, hogy xsak a rosszindulat szol belole..probalom azt a helyet amit anyamnak kellene betolteni az edesapmmal, a szzerelmemmel es a barataimmal potolni..viszont emiatt ne legyen onertekelesi zavarod, hiszen lathatod te is milyen vagy meg tudod itelni mi szamodra a lehyes
2013. dec. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

De igen, írom, mert az ilyen helyzetre ez az egyetlen normális és járható út: KÖLTÖZZ EL!!! Minél hamarabb!


Ha nincs meló, akkor menj el az ország másik végébe, költözz albérletbe, vagy menj ki külföldöre (nem csak GB létezik).


És döntsd el: vagy szereted az anyádat vagy nagyon rossz a kapcsolatatod vele. A kettő együtt nem megy. Leginkább azt gondolom, hogy szeretnéd, ha valaha is szeretett volna, igaz? sajnos, nem tette - és ezt te is tudod. Ezért vannak súlyos önértékelési zavaraid.


Hol van az apukád? A testvéreid?

Ha súlyos problémáid vannak, miért nem jut eszedbe szaksegítséget kérni (pszichiáter, pszichológus)?

2013. dec. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Apukám lelépet amikor Anyu terhes volt,megpróbált visszajönni de valamiért nem működött a kapcsolatuk

Sajnos azóta eltűnt...

testvérem nincs nagyszülei meghaltak.

van egy remek baráti köröm amúgy de talán egy fiú is de arra még nem vennék mérget hogy ez komoly

Nem hagyhatom sz@rban az egyetlen élő rokonom,minden jót az Ő édesanyjától kaptam egyszerüen nem hagyhatom cserben

2013. dec. 28. 00:47
 9/12 anonim válasza:
Az én anyàm is ilyen. Tesóm nem is beszél vele. Én sajnos haza kellett, hogy költözzek amikor a pàrom lelépett egy màsik csajjal. Sajnos ha anyukàd ilyen el kell hogy keserìtselek, de csak egyre rosszabb lesz. Az enyém egy éve nyugdíjas, itthon van egész nap. Àtkutatja a cuccaimat amíg dolgozom. Kiveszi a kukàból a blokkot és nèzegeti, hogy mit vettem vagy épp mit nem...szóval tiszta horror. Csak azt tudom ajànlani amit magam is tervezek, hogy költözz el és vissza se nézz.... Aki ezt nem élte meg soha az most valószínűleg hâlàtlannak tart, de mindennek van hatàra... Amikor az egyik baràtom meghalt és sírtam, bejött a szobàmba és röhögött, hogy most mit bőgök, mit kell azt sajnàlni...ezt dobta neki a gép. No comment....
2013. dec. 28. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nos igen ez a nézelődés is van...mondjuk ilyen durvát még nem csinált sajnálom :/

Arra gondoltam hogy egy normális férfi ettől ki fog akadni

Ő is nyugdíjas azóta rosszabb

2013. dec. 28. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!