Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kedves otthon élő 18 év...

Kedves otthon élő 18 év felettiek és a szüleik. Mik a szabályok?

Figyelt kérdés

Például: "gyerek" egyetemen/főiskolán továbbtanul. Hány órakor van takarodó ekkor és nyári szünetben? Mikor már ordítva benyitnak hozzá, hogy mit képzel magáról?


Hány órakor van ébresztő nyári szünetben?


Hány hétvégi napon kötelező ott lenni a családi ebéden és havonta hány alkalmat hagyhatsz ki (pl elmész valahová reggel, délután/este jössz)?


Meg van szabva, hogy hányszor és mikor találkozhatsz a pároddal vagy hogy hány alkalmat alhatsz ott egy hónapban?


Megmondják, hogy milyen diákmunkát vállalhatsz vagy hagynak a saját fejed után menni?


Átkutatják néha a szobádat, a nekik nem tetsződolgokat látványosan kipakolva vagy megjegyzéseket téve rá? Vagy úgy vagytok vele, hogy ehhez joga van, mert az ő házában laksz?


Ordítottatok már vissza, mikor szerintetek nem volt igaza? Milyen következménye volt, ha igen?


2015. aug. 28. 23:13
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%

1. Akkor amikor nekem jól esik. (Mondjuk én esti tagozaton tanulok heti 2x kell iskolába mennem estére.)

2. Nincs ébresztő (Miért is lenne?) akkor kelek amikor akarok, szerintem ez a normális nyáron.

3. Egyszer sem, ha van kedvem velük eszek, akkor mehetek amikor akarok.

4. Nincs.

5. Igazából diákmunkát nem vállalhatok így, viszont szeretnék elmenni dolgozni, hogy mit nekik mindegy.

6. Természetesen nem, az az én cuccom, egészen addig amíg fegyvereket nem kezdek tárolni senkinek semmi köze hozzá hogy mi van ott.

7. Max nagyon ritkán, visszaordítottak.

2015. aug. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
68%

Én alapjáva véve itthon lakom, de szorgalmi időszakba albérletben, az egyetem városában.

Általában hétvégén itthon vagyok, de sosem mondják meg, hogy hánykor kelljek, tanuljak vagy ilyesmit. Rám van bízva. Házimunkát amit tudok besegítek.


Családi ebédeknél kértem, h szóljanak időbe és akkor megprónbálom úgy szervezni a programjaim.


Szobám sosem kutatták át, sosem titkoltam/dugdostam semmit, nem is fogom. Tudják, h lány létemre sokat sörözöm, a szekrényem tele van sörrel, mert ha látok vmi sörkülönlegességet megveszem és a barátommal megiszom, de inkább csak azért dugdosom el, mert apum vagy bátyám meginná, ha elöl lenne.


Barátommal való találkozásba sem szólnak bele, annyit vagyok vele, amennyit jólesik. Vele is tudok tanulni, de ha nem, akkor általában hazajövök, sosem ment ez a tanulás rovására.


Eddig államin tanultam, albérletet fizették nekem, most fizetősön leszek, mondtam, h kevés órám lesz, így dolgozok és ebből állom, nem várom el hogy ők kifizessék nekem

2015. aug. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
94%

Én 19 éves vagyok.


Este 10-11 óra. Én lefekszem fél 11-kor, hogy fel tutjak kelni.


Mivel otthon lakom, mindig ott vagyok a hétvégi ebéden.


Nincs barátnőm.


Olyan munkát vállalok amilyet akarok, kivéve a feketézés.


Nem kutatnak és nincs is joguk hozzá. Van olyan hogy magán élet. ( a testvérem cigije után kutatnak és elveszik)


Nem emlékszem ilyenre.

2015. aug. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
32%
Az előző vagyok, nyáron max 11 óra, de addigra a hugomon kívül mindenki fent van.
2015. aug. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim válasza:
72%

18 év felett az a normális ha ezeket mind saját maga választja meg az ember, anélkül hogy bárki beleszólhatna, akkor is, ha együtt lakik a családdal. Velem is így van.

Annyi várható el, hogy vegye ki az ember a részét a házimunkából, ami nyilván nem azt jelenti hogy mindent neki kell csinálni, csak úgy arányosan. Illetve amennyiben talál munkát elvárható hogy adjon a családi kasszába belőle. Legyen az akár diák vagy normál munka, ja és senki ne szóljon már bele hogy 18 éven felül milyen munkát végez az ember. (Egy kivétellel, ha prostinak vagy ilyesminek akar menni, de annak ugye normális ember nem akar.)

2015. aug. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
83%

1. Nincs takarodó, sem nyáron, sem iskolaidőben. De ennek az a kikötése, hogy nem késhetek el a suliból.

2. Nincs ébresztő. Nyáron akkor kelek amikor jól esik. Iskolaidőben megvan mikor kel kelnem.

3. Nem kötelező, de ha otthon vagyok szívesen ebédelek velük, mert jókat szoktunk beszélgetni. Egyedül karácsonykor van egy ünnepi ebéd amikor anyuék elvárják, hogy együtt együk az ünnepi ebédet. Nekem ez nem okoz gondot, már így alakítom az életem.

4. Nincs megszabva. Felnőttként kezelnek, és amíg nem csinálok hülyeséget addig szabad kezet kapok.

5. Nem szabnak meg ilyet. Anyu inkább azon volt, hogy ne dolgozzak, hanem tanuljak, de van gyakorlati helyem így dolgozom. Támogatnak benne.

6. Anyum inkább be sem jön, mert akkor porszívóznia kéne :) A szoba az én magánszférám, és tiszteletben tartják. Kopognak ha be akarnak jönni. Cserébe nekem is tiszteletben kell tartanom az ő hálószobájukat. Én is kopogok ha be akarok menni.

Viszont vannak szabályok nálunk is.

pl: Mivel én is ugyanabban a házban lakom, így ki kell vennem a részemet a takarításban ahogy ők is kiveszik. Tudom, hogy anyum utál porszívózni, így ezt magamra vállaltam. 2 naponta én porszívózom fel a lakást. Ha kérik elmegyek a boltba. A kerti munkában is segítek. Karácsonykor 1 nap családi ebéd. A szennyesemet mindig le kell hoznom a szennyes tárolóba. Amikor a szüleim nyaralni mennek, akkor felelősségteljesen gondoskodom a macskánkról, és az akváriumokról.

23/F

2015. aug. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
88%

1. Sosem szóltak bele.

2. Soha nem volt ilyen.

3. Nem szokott családi ebéd lenni, a szüleim is ritkán esznek együtt, nemhogy még én.

4. Nincs párom.

5. Ha akarnék se nagyon tudnék errefelé diákmunkát találni, de nem hiszem, hogy nagyon beleszólnának.

6. Nem, soha nem csináltak ilyet, tisztelik és mindig is tisztelték a privát szférámat.

7. Igen, de alapból általában nem én vagyok az, aki a kiabálást kezdeményezi. Semmi. Mindenki haragszik 1-2 percig, aztán minden olyan, mint előtte volt.

2015. aug. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
81%

- Nincs ébresztő. Amikor diákmunkáznak, úgyis felkelnek. bár bosszant időnként a Jó reggelt! köszönés délután háromkor.:-)


- Nincs kötelező családi ebéd, csak ünnepekkor. nálunk viszont a srácok igénylik, hogy legalább vasárnap együtt együnk (ha nem is délben.-)), keveset van együtt a család.


- Nincs megszabva, csak bejelentési kötelezettség van.


- Nem mondom meg. Elég nagyok, hogy eldöntsék, viszont legalább egy nyári hónap elvárás.


- Eszembe se jutna ilyesmi.


- Volt már ilyen. Egy darabig ordítoztunk (elég heves vérmérsékletűek vagyunk mindannyian), aztán mindenki elvonult lehiggadni. Utána megbeszéltük, hogy akkor mi is legyen.


Egy szülő

2015. aug. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
91%

1. Nincs takarodó, sem most sem suli időben. Annyi a követelmény, hogy ne zajongjak éjjel, de ez amúgy is magától értetődő.


2. Hagynak aludni, de én szoktam kérni őket, hogy 10 óra körül keltsenek fel.


3. Semmi nem kötelező, de van igényem velük is időt tölteni.


4. Nincs megszabva, oda megyek ahová akarok. Annyit kérnek, hogy mondjam meg meddig maradok.


5. Nem szólnak bele, max ajánlanak helyeket ha látnak jó melót.


6. Még az kéne.


7. Normális szüleim vannak, nem pedig mindenben korlátozó idióták. Az ordítva veszekedést letudtuk kamaszkoromban.

2015. aug. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
90%
Bocs. Takarodó sincs.:-)
2015. aug. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!