Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 25 év felettiek, körülbelül...

25 év felettiek, körülbelül hány könyvet, hány oldalt olvastatok el eddigi életetek során (ami nem tankönyv- és szakirodalom-jellegű)? Hány saját könyvetek van otthon?

Figyelt kérdés
Írjátok oda az életkorotokat is, légyszi!
2015. márc. 11. 22:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem számoltam meg pontosan, mert nagy falat lenne.


Úgy 400 könyvem van. Ebből legalább 200-at olvastam el -némelyiket többször is.

Azért nem mindet, mert sok könyvet örököltem, nem feltétlenül érdekelt mind.


Az oldalszámot még megsaccolni sem tudom. 42 év nagy idő. (Jó, lejön 6, amíg nem tudtam olvasni. :-)

2015. márc. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Több százat olvastam, pontosan nem tudom. Viszont nincs sok könyvem most éppen. Mikor elköltöztem otthonról, nem tudtam elhozni mindet, szóval olyan 30-nál nincs több szerintem.
2015. márc. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

500-600 között van valahol, amit olvastam (380-ig még írtam, de már nincs türelmem)

Otthon kb. 900 könyvem lehet ( persze ebben benne vannak azok is, amiket még a szüleim, nagyszüleim gyűjtögettek össze)

40N

2015. márc. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs, több százat. Azt meg hogy mennyi könyvünk van, őszintén megtippelni se tudom. A nappalink egyik falát teljesen elfoglalják, illetve fölötte van egy galéria rész ott szintén. Aztán az iroda is roskadásig van könyvekkel, a hálószobámban is van két nagy könyvespolc. Ezenkívül a pince egyik szobájában vannak dobozok amikben szintén vannak, de a költözés óta azokat még nem sikerült kipakolni.
2015. márc. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elolvasott könyveket úgy 600-ra tippelném, de én magyar szakon végeztem. :) A könyveim számát hozzávetőlegesen sem tudnám megmondani. Én is kaptam sokat családi hagyatékból, tehát sok.

32F

2015. márc. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy hónap múlva leszek 25, beleférek? :)

Molyon 149 elolvasott könyvem van, ebben benne vannak az épp most olvasottak is. Kevesebb, mint egy éve használom az oldalt, jelöltem be korábbi olvasásokat is, de korántsem mindet. 2014-ben 92 könyvet olvastam a moly szerint, viszont az első pár hónap néhány olvasmánya (amelyek nem voltak maradandóak) nincs közte, de az elmúlt nagyjából 10 évben évente minimum 50 könyvet olvastam, és az elmúlt 4-5 évben ez a szám jócskán nőtt (hála néhány könyves csoportnak, közösségnek sokfelé). Szóval nem tudom pontosan hány könyvet olvastam. Azt viszont pontosan tudom, hogy hány saját könyvem van, ugyanis vezetem néhány éve. Saját könyv alatt azt értem, amit vettem, kaptam, és már elolvastam, vagy mindenképp el szeretném olvasni: jelenleg 473 könyv, ennek minimum a felét még nem olvastam, és ma is könyvcserék, ajándékozások és vásárlás által további 12 kötettel bővült. Mondjuk ebben benne van minden olyan, amit a magam sózrakoztatása és érdeklődése céljából olvastam el, így akad benne tankönyv is (más jellegű, mnit amit tanultam), meg tudományos leírás, életrajz, útleírás, klasszikus és kortárs regény egyaránt. Ezen kívül még párszáz örökölt könyv is van, nagy részét igazából még át sem néztem, hogy mik, és nem is nagyon tudom, hogy mit is kezdjek velük :) (ősrégi kiadású klasszikusok, rossz állapotban, amelyekből a jobbak megvannak új kiadásban is, meg 60-70-80-as évekbeli ponyvák, krimik, erotikus valamik többségében - de azért akad közte számomra is jó könyv :)


24 (lassan 25)/N

2015. márc. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
kb 250 olvasott és kb 150 saját , 29f
2015. márc. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Persze, 6-os válaszoló, beleférsz :)


Köszi az eddigi válaszokat - kíváncsi vagyok még többekre is.

2015. márc. 14. 22:21
 9/12 Márciuska ***** válasza:
100%

Jó sok, kb. 800-900 könyvem lehet. Amit elolvastam, az még több, nagyjából 1300-1400 körül járhatok az elolvasott könyvek mennyiségével, mert régen sok éven át jártam könyvtárba is.

38N

2015. márc. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mivel nem írtad hogy csak könyvszeretők válaszolhatnak, így írok én is.

Nekem kb 10 könyvem van (ami a saját tulajdonom, a családnak még van több is).

Olvasni kb 3 kötelezőt olvastam el, meg a meglévő 10et ami állatenciklopédia vagy rajzolás segédlet, azokat is általánosban.

Viszont nagyon rá vagyok kattanva a sztori CD-kre (amikor a történet nem leírva van, hanem vagy egy mesélő mesél, vagy (és ez van többségben) szinkronszínészek játsszák el a sztorit amit hangeffektek segítenek.

2015. aug. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!