Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hárman vagyunk testvérek, én...

Hárman vagyunk testvérek, én vagyok a legfiatalabb és a két nővéremnek van lakása és ezt amibe most lakuklnk édesanyám nekem akarja csak adni mert nekem nincs. Megoldható hogy csak az enyém legyen?

Figyelt kérdés
2015. aug. 30. 12:21
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ugye majd ha ő már nem lesz csak rám akarja hagyni
2015. aug. 30. 12:22
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Életében is rád írathatja, úgy, hogy haszonélvezeti jogot köt ki magának. Onnantól a tiéd.

A nővéreid maguknak vették a lakásukat, vagy a szülőktől kapták? Előbbi esetben nem tartom fair dolognak, hogy anyukád ki akarja őket zárni az örökségből, vagy legalábbis egy részéből.

2015. aug. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is, ha a tesóid a saját erejükből, vagy a társukkal vették a lakást, nem korrekt, hogy csak te örököld a szülői házat. Harmadolni, és kész. Te is tegyél a saját életedért, ne csak beleülj a jóba.
2015. aug. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Megoldható persze.De ahogy előttem is mondták,ha ők szülői segítség nélkül jutottak hozzá,akkor szemét dolog kizárni őket.
2015. aug. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
79%
Csatlakozom az előttem szólókhoz.
2015. aug. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Megoldható, ha felbecsültetitek a lakást, és kifizeted a testvéreid 1/3-ad részét az örökségből. Így teljesen tiszta lesz az ügy.
2015. aug. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Ügyvedhez kell menni és vegrendeletet irnia edesanyadnak. Ha nincs vegrendelet akkor azonos reszben orokoltok es akkor neked ki kell fizetni a tesoidat stb.
2015. aug. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Legegyszerūbb ha még az életében ràd íratja ajándékozási szerzõdéssel, természetesen ügyvéd elõtt. Ekkor nem képezi majd örökösödés tárgyát az ingatlan. De tesódéknak segített, csak mert úgy lenne igazságos, pláne ha még hitelük is van. Halála után szívás lenne, mert van kötelesrész, ha anyud nevén marad a ház.
2015. aug. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a tesok is csak úgy kapták a lakásukat?
2015. aug. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Én idősebb testvér vagyok, és őszintén szólva engem nem zavarna, ha a tesóm úgy kapna lakást, hogy én meg saját magamnak spóroltam össze. Nyilván ha megtehette volna, ő is összespórolta volna. Szerintem a szülők általában nem azt nézik, hogy minden gyereknek egyformán adjanak, hanem azt, hogy minden gyereküknek egyformán legyen meg mindene, akár több, akár kevesebb segítséggel.
2015. aug. 31. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!