Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérdezzem meg, hogy nem...

Hogy kérdezzem meg, hogy nem akar-e venni nekem egy lakást?

Figyelt kérdés

Most leszek végzős, jövő szeptembertől pedig egyetemista Budapesten. Az egyik nagyon jó barátnőméknek van ott egy lakásuk, ami egy álom. Az egyik legjobb környéken van, most lett felújítva, minden vadonatúj benne és mivel a barátnőm anyukája lakberendező, az egész belső rész gyönyörű, mint egy babaház. Viszont most eladják és arra gondoltam, hogy apa megvehetné nekem... A féltesóm is kapott egy saját lakást, mikor egyetemista lett és ez tényleg csodaszép.


De most lesz a 18. születésnapom is, arra is egy baromi drága ajándékot kapok szerintem. Nem akarom, hogy telhetetlennek gondoljon, vagy valami hasonló.

Anya azt mondja, hogy beszéljek vele erről nyugodtan, lát esélyt arra, hogy esetleg még bele is menne a dologba. De nem bunkóság, ha elé állok ezzel?

Mert úgyis kéne majd lakás, csak hamarabb kapnám meg, mert az eladása sürgős.

Csak nem akarok rossz színben feltűnni előtte...


2015. aug. 31. 16:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

Hát, kérdezd meg, tervezett-e ilyet. De egyébként akkor sem biztos, hogy a lehető legdrágábbat venné meg neked most így hirtelenjében...

Ha pedig nem, akkor fogadd el, hogy ez van. Más sem kap lakást 18 évesen. Sőt, sokan később sem, soha.

Lehet kollégiumba is menni, vagy bérelni.

2015. aug. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Eloszor csak utalj ra majd finoman kérdezd meg szerintem :)
2015. aug. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Mond azt neki, hogy nem kell külön drága születésnapi ajándék, hanem legyen a lakás az ajándék.
2015. aug. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Szerintem fog venni, mert a féltestvérem is kapott, mikor Ő ballagott a gimnáziumból.

A szülinapom jövő héten lesz, az ajándékom már megvan, úgy sejtem.

2015. aug. 31. 16:09
 5/21 anonim ***** válasza:
65%
Csak említsd meg neki is ezt az álomlakást, és hogy mennyire jó lenne ilyenben lakhatnál, aztán várd a reakciót.
2015. aug. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%
Kérd azt, hogy béreljék Neked. Szerencsés esetben meg a család kiszámolja, hogy az jobb befektetés a családnak, ha megveszik, mint ha csak bérlik.
2015. aug. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
25%
Azért jöttél hogy dicsekedj a szar lakásoddal meg az elkényeztetett kis életeddel? Ha tudod hogy megkapod akkor minek teszed fel a kérdést?
2015. aug. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%

Lehet, hogy szülinapodra egy lakást kapsz :)

Szerintem meséld el neki, hogy a barátnőd lakását el akarják adni és pont ilyenre vágytál és milyen jó lenne, mert ott lakhatnál, ha mész egyetemre. Aztán majd úgyis megy magától a beszélgetés és nyilván érezni fogod a reakcióján, hogy mik a tervei.

2015. aug. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy lakásvétel ennél picit komolyabb dolog. Lehet, hogy azért a pénzért jobb is kapható jobb helyen.
2015. aug. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Ez a bérlős dolog jó ötlet.

Annál a lakásnál nincs jobb. Vagyis számomra nincsen. :)

2015. aug. 31. 16:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!