Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérdezzem meg, hogy nem...

Hogy kérdezzem meg, hogy nem akar-e venni nekem egy lakást?

Figyelt kérdés

Most leszek végzős, jövő szeptembertől pedig egyetemista Budapesten. Az egyik nagyon jó barátnőméknek van ott egy lakásuk, ami egy álom. Az egyik legjobb környéken van, most lett felújítva, minden vadonatúj benne és mivel a barátnőm anyukája lakberendező, az egész belső rész gyönyörű, mint egy babaház. Viszont most eladják és arra gondoltam, hogy apa megvehetné nekem... A féltesóm is kapott egy saját lakást, mikor egyetemista lett és ez tényleg csodaszép.


De most lesz a 18. születésnapom is, arra is egy baromi drága ajándékot kapok szerintem. Nem akarom, hogy telhetetlennek gondoljon, vagy valami hasonló.

Anya azt mondja, hogy beszéljek vele erről nyugodtan, lát esélyt arra, hogy esetleg még bele is menne a dologba. De nem bunkóság, ha elé állok ezzel?

Mert úgyis kéne majd lakás, csak hamarabb kapnám meg, mert az eladása sürgős.

Csak nem akarok rossz színben feltűnni előtte...


2015. aug. 31. 16:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
59%
Kérd nyugodtan! Semmiség az a 0,1 Milliárd. Egy hét alatt összejön annyi a kosztpénzböl.
2015. aug. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
De jó, hogy így tisztában vagy a költségvetésünkkel.
2015. aug. 31. 16:20
 13/21 anonim ***** válasza:
72%
Mondd neki, hogy nem kérsz nagy ajándékot a születésnapodra, beéred egy lakással is... -.-
2015. aug. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt úgy szoktam "intézni", hogy mutatok Apunak egy képet az "álomcuccról" és vagy beleszáll az árba, vagy nem. Bár nálunk a legnagyobb ilyen dolog egy 400.000 Ft-s használt kocsi volt kb. 7 éve, amire én már összeszedtem 300.000-et. Azzal a 100-assal meg kipótolt. Mondjuk nekem volt/van saját keresetem.
2015. aug. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
74%

ez a bérlos dolog nem rossz...

de szerintem egyenesen meg is kérdezhetnéd tole igy, ahogy itt feltetted a kérdést.

2015. aug. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
33%

"A féltesóm is kapott egy saját lakást"


Mindkettőtöket "apuci" csinálta? Mert ha igen, akkor neked is jár a lakás. Ha nem kapod meg, nyugodtan verd a segged a földhöz és toporzékolj!

2015. aug. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nekik, hogy nem eszed meg a spenótot, ha nem kapod meg azt a lakást. Mondd meg egész nyugodtan.
2015. szept. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kérdezz rá. Te ezt megérdemled.
2015. szept. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem veszi meg, vágd ki a balhét Neked ez JÁR!!!
2015. szept. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
78%
Megnézném a fejed mikor kiderül hogy nem azt kapsz :D
2015. szept. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!