Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy anya elfogadj...

Mit tegyek, hogy anya elfogadja a döntésemet?

Figyelt kérdés

Már több hónapja nem eszek húst; egyszerűen sajnálom az állatokat és ha ránézek egy darab rántott szeletre nem táplálékot hanem egy legelésző tehenet látok a családjával. Bűntudatom van ha eszek és mivel menzás vagyok az olyan levesekbe ami úgy tűnik, hogy abban nincs hús abban is van. A menza a legkevesebb; ha nem eszek ott semmit hát nem, de anya direkt mindig olyan ételeket készít amiben van valamiféle állat így vagy nem vacsorázom vagy müzlit eszek (az utóbbi időben annyi kukorica pelyhet faltam föl, hogy a látványától is rosszul vagyok).

Mit tegyek?



2015. szept. 1. 16:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%
Kezdj el magadnak főzni egyszerű, húsmentes kajákat. Nem csak kukoricapehely létezik.
2015. szept. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
51%
Direkt. Persze. Ezek az anyák direkt ki akarnak szűrni a gyerekükkel. Az nem lehet, hogy ő, apuka és esetleg a tesó is húsevő és nekik a zöldség önmagában SEMMI?
2015. szept. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
66%

Beszéld meg vele, hogy neked zöldséges ételt készítsen, azokból is lehet nagyon finom kajákat csinálni, na meg ott a tofu meg a szója, amit úgy ízesíthet, mint a húst.

Keress recepteket, dobj fel neki alternatív ötleteket a kajára, vagy főzz magadnak valamit. :3

2015. szept. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
2-es; igen, direkt. Ő maga mondta, hogy nem fogja engedni, hogy leálljon a növekedésem (így is 155 cm vagyok, de genetikailag ilyen a család...) és, hogy csak húsos dolgokat fog főzni. Nem ad pénzt arra, hogy mást vehessek, zsebpénzem pedig egyébként sincs és nem is lesz 16 éves koromig...így nehéz helyzetben vagyok.
2015. szept. 1. 16:09
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

Krumpli, más zöldségek, tészta, sajt, ilyesmi csak van otthon? Ezekből tudsz főzöcskézni.

Mondd el neki, hogy állati fehérjére ugyan szükséged van, mint fejlődő szervezet, de az nem egyenlő a hússal. Egyél tojást, sajtot, túrót, tejtermékeket hús helyett. Hátha ezzel megbékél.

2015. szept. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Megpróbálom.
2015. szept. 1. 16:13
 7/28 anonim ***** válasza:
82%
A növekedés nem csak magasságra vonatkozik. .... Hány éves Vagy?
2015. szept. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

14/L

Teljesen normális testalkatú, ha erre gondolsz.

2015. szept. 1. 16:25
 9/28 anonim ***** válasza:
15%
Megértem őket. Akkor most hús helyett eszel szóját meg ilyen baromságokat??? Miért, és ha pl. gyümölcsöt vagy paradicsomot eszel, akkor nem hasonlót csinálsz?? R.I.P paradicsom :(((( xD Az, meg ha állandóan müzlit meg kukoricapelyhet eszel, az marhára egészséges... Ha annyira kerülni akarod a húst, akkor egyél olyat is, ami sok fehérjét tartalmaz... Lehet hús nélkül is élni, de azért azt is kell enni néha...
2015. szept. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%

Az nem jó, ha csak úgy abbahagyod a húst, de semmit nem eszel helyette, amivel pótolhatnád a hiányzó tápanyagokat.

Anyukáddal üljetek le, olvassatok utána, kérjétek szakember tanácsát. Ha látja, hogy komolyan veszed és nemcsak egy hiszti, hogy jaj szegény állatok, akkor biztosan fog segíteni. De az nem megoldás, hogy nem eszel vagy ilyen szarokat eszel, mint a müzli.

2015. szept. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!