Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljem azt az embert,...

Hogyan kezeljem azt az embert, aki mindig lelkiismeretfurdalást próbál okozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy 23 éves srác vagyok, aki már teljesen független a szüleitől, és éli a saját kis életét.

Van munkám, van hol laknom, van autóm, tehát mindenem megvan, ami szükséges.


De sajnos édesanyám úgy próbál rám hatni bizonyos dolgokban, hogy manipulatív és demagóg módon lelkiismeretfurdalást próbál okozni, hogy ezt és ezt csináljam másképp. Ezzel a viselkedésével család többi tagját teljesen az ujja köré csavarta és ,,uralkodik" rajtuk, minden úgy van, ahogy ő szeretné, illetve ha nem, a fent leírt módon próbál hatni édesapámra, aki enged neki.


Egy ideje már ezt csinálja, mikor még otthon laktam akkor is, de mára sajnos, hogy úgy mondjam, tökéletesre sikerült kifejlesztenie ezt a szerintem tudatos módon kidolgozott viselkedésformát.


Kérdésem, hogy hogyan kezeljem őt, ha mond nekem valamit bármilyen témában és próbál a fent leírtak szerint nyomást gyakorolni rám?


Köszönöm válaszaitokat!



2015. aug. 31. 08:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fel tudnál idézni egy konkrét párbeszédet? Úgy egyszerűbb és célirányosabb lehetne a tanácsolás.
2015. aug. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hogy ezt felismerted ez egy nagy lépés a felé hogy teljesen figyelmen kívül is hagyd az ilyen viselkedést.Szóval peregjen le rólad a manipulálás.
2015. aug. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Persze 1-es! :)


1.


- Kisfiam, ha majd jössz ebédre, gombapörköltet fogunk csinálni apáddal.

- Anya, tudod, hogy sosem szerettem a gombát.

- De még nem is kóstoltad.

- Dehogyisnem, anya, tudom milyen íze van és éppen eleget ettem belőle, ahhoz, hogy eldöntsem, hogy nem szeretem.

- Én az anyád vagyok, hogy képzeled, hogy így beszélsz velem és ilyeneket mondasz? Ha más mondja ezt nekem, akkor legyintek, de te a saját gyerekem vagy, és ez nekem anyaként fájdalmas.


2. *Anya panaszkodott, hogy nincsen laptop a munkahelyén ( szükséges munkavégzéshez )*


- Képzeld fiam, nincs laptop a munkahelyemen. Majd kölcsön tudnád adni a tiédet jövő hétig?

- Persze Anya, de hogyhogy nincs ott laptop? Kell lennie, hiszen eddig mindig volt Elég ciki, hogy egy informatikai cégnél nem biztosítanak munkaeszközt.

- Kisfiam, miért ítélkezel? Rossz lehet így élni, ilyen feldúltan, hallatszik a hangodból, hogy nem vagy boldog és így sosem leszel az.

2015. aug. 31. 08:24
 4/12 acelsziv ***** válasza:
100%

"Édesanyám. Ne akarj bennem lelkiismeret furdalást kelteni, mert nem fog menni és csak azt éred el, hogy nem foglak keresni."

Muszáj a sarkadra állnod még ha meg is sértődik, mert így megeszi az életedet.

2015. aug. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1-esre: Jó értem,de attól még nem fogom megenni a gombát. Ha szerinted ez a tiszteletlenség jele arról én nem tehetek, és nem is érdekel. Én a gombát nem szeretem és mivel ezt te pontosan tudtad eddig is és mégis kényszerítenél rá, jobb ha nem is jövök.


2-es: Azért mert lássuk be, nekem van igazam ebben, és lehet véleményem az ügyben.A laptopot meg oda tudom/nem tudom odaadni.

2015. aug. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ööö ez olyan szinten gyerekes dolog, mármint hogy ilyen beszólással képes valakit elnyomni:D elég gyengusz család lehettek, ha már ennyitől le vagytok győzve. Amúgy amikor papol a gombáról, mond neki hogy így meg te nem érzed tisztelve magad mert nagyon jól tudta, hogy nem szereted a gombát és pont és ha ezt nem tudja lenyelni akkor találkoztok jövő héten

a másik eset a lap topos, meg nem is elnyomás csak hiszti , mivel rátapintottál egy lényeges dologra, hogy valszeg igenis adnának laptopot csak lehet nem mer kérni és amikor rákérdeztél gyorsan terelte a témát.

2015. aug. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el a füled mellett. Én is azt csinálom. Szerencsés vagy, mert haza tudsz menni és ott már nem kell hallgatnod.


Amúgy én a gomba ügyben biztos odamennék és rendelnék magamnak egy pizza-t. Vagy vinnék magammal ajándékba olyan ételt, amit anyu nem szeret.

2015. aug. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyik fülön be, másikon ki.

Az nagy lépés, hogy elköltöztél, én pont ezek miatt nem merek, sőőt, pánikbeteg is lettem, mert ez megy gyerekkorom óta. Ha nem veszi fel, mert nem hallja a telefonját, rögtön a rra gondolok, hogy az árok szélén fekszik egy baleset után, mert folyton azt skandálta, hogy miattam hal meg, ha nem lesz...folyton halálról beszélt ilyen módon...

2015. aug. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3. Drága anyukám. A világért sem szeretnék neked fájdalmat okozni, de nem szeretem a gombát, és ezen senki és semmi nem tud változtatni. Hidd el, ha maga Jamie Oliver főzné nekem, akkor sem enném meg.


2. Nem ítélkezem, csak van önálló véleményem. És hidd el, sokkal jobb, és hidd el, azok a legboldogabbak, akik önállóak tudnak maradni, és a saját életüket élik, mégha ez néha fájdalmas is. A boldogsághoz vezető út néha fájdalmas, de nekem így jó.


Egyféleképpen tudsz védekezni, ha minden manipulációját tudatosan hárítod, úgy hogy finoman érezteted vele, hogy nálad ezzel az ég világon semmire sem megy. Egyszer csak megunja. És jelöld ki számára a határokat világosan. Mi az a pont, amitől kezdve nem szólhat bele az életedbe.

2015. aug. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy előző kapcsolatomban volt ilyen a párom és egy adott ponton tudatosítottam benne, hogy mit csinál és, hogy ez egoista dolog. Ugyanakkor bennem meg rossz érzéseket kelt. Ha igazán szeret nekem akar jót és mivel én igazán szeretem neki akarom a jót. Csak így működhet. Ezekután mindig figyelmeztettem, hogy na most! Figyeld csak meg, hogy mit mondtál! Ez zsarolás! Ez bűntény... Le is blokkált minden alkalommal és elmondta a valódi okot, hogy miért is mondta azt... mit szeretne. Sikerült megbeszélnünk. Mert ha nem sikerült volna, elveszített volna. Ezzel csak azt szeretném javasolni, hogy àllits tükröt neki. Mond el, hogy miket csinál. Lehet, hogy vele is ezt csinálták vagy lehet, hogy azt hiszi csak így tarthat maga mellett, vagy csak igy csikorhatja ki a szeretetedről a visszajelzéseket... ki tudja...
2015. szept. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!