Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van még itt valaki, akinek...

Van még itt valaki, akinek teljesen idegroncs az apja, és elviselhetetlen, és az egész családot kikészíti? Mi a fenét csináljak?

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy apám 8 éve külföldön dolgozik,és rengeteget utazik,kiskoromban csak 2 hetente találkoztunk,azonban mikor hazajött,mindig csak veszekedett és morgott mindenért. Ez most is így van,csak naponta hazajár. Minden kis apró dolgon felkapja a vizet,és ha valamiben nem ad neki bárki igazat,akkor könnybe lábad a szeme,vérig van sértve,és nem szól senkihez napokig. Aztán mire nagy nehezen feldolgozza azt,ami történt (1-2 nappal később),akkor megint felhozza a témát,és ha megint nem adsz neki igazat,akkor megint eljátsza ugyanezt. Volt már abból családi tragédia,hogy valaki elfelejtette az ablakot becsukni,vagy véletlenül kiöntötte a sampont. Ez a hímes tojás lélek,ami a legjobban idegesít,a munka mellett,rengeteg felesleges munkát tesz a saját,és a család vállára. Én nem mehetek a barátnőmhöz,mert déli 40 fokban segítenem kell neki fűrészelni,de ha nem mosolyogva csinálom,beleköt,és ha valami apró dolgot rosszul csinálok,akkor leordítja a fejem,de ha valamit mondok én is,akkor elkezd bőgni.


Múltkor pl az volt a baja,hogy vettem néhány új ruhát,majd kikértem 1-2 ismerős véleményét,de mivel eléggé hülye fejem volt a képen,így kitakartam.

Ezt meglátta,és lebaszott,hogy ilyet csak egy hülye gyerek csinál, mi az hogy nekem hülye fejem van a képem,tiszta idióta vagyok. És amikor mondtam neki,hogy mi a baja,azzal,hogy valakinek elküldtem egy képet,amin kitakartam az arcom,arra az volt a válasza,hogy "jól van neked nem lehet semmit se mondani" és vérig sértve kivonult,majd hallom,még 1 óra múlva is ott sóhajtozott a konyhában,és bámult maga elé.


A másik ilyen eset,az volt,hogy járok futni,és elég dagi vagyok,sajnos,pont ezért járok. Futás közben rám dudált,röhögve egy román kamionos az útról,én meg utána néztem,és kéz jelzéssel egy "mi van"?-t fejeztem ki. És mikor ezt megtudta,akkor jöttek a bölcsességek,hogy "mosolyogj a világra és az visszamosolyog rád",meg hogy én ne gondoljam,azt,hogy mindenki rosszindulatú... Mikor mondtam,hogy egyáltalán nem gondolom azt,akkor megint, "HÁT LEHET NEKED BESZÉLNI,NEM ÉRTED MIT AKAROK EZZEL MONDANI" és ilyen sírós arcot vágva,vörös képpel sóhajtozva elvonul...


Nekem már ebből elegem van,anyám,és a bátyám sem bírja már ezt.

Egy ilyen semmi dolgon 3 napig rágódik,és öli meg magát idegileg.


18 év alatt,egyszer sem volt még olyan,hogy elismerte volna,hogy hibázott,ahelyett,hogy pityergésbe kezd,és nekünk kell végigpuszilgatni,mint egy kisgyereket,hogy befejezze.


Ráadásul azt sem tudja,hány éves vagyok, 17. szülinapomkor is mondta,hogy nehogy merjek cigizni,most,hogy lehet.


Jövőre egyetemre szeretnék menni,szóval könnyen lehet,hogy "kirepülök" de én ezt egyszerűen nem bírom.

Már ott tartunk,hogy mindig neki van igaza,csak azért,hogy ne bőgjön.

Egyszerűen elegem van.

18F


2015. szept. 1. 19:17
 1/6 A kérdező kommentje:
És ha valamit segítek,vagy valamiben sikeres vagyok,tanulás,nyelvvizsga,vagy bármi,soha egy gratulálok,vagy egy köszönöm nem hagyja el a száját.
2015. szept. 1. 19:33
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Az én apám meg egy alkoholtól bűzlő szemét...Mindenkivel bunkó aztán ha valaki szól őneki áll feljebb...13\£
2015. szept. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ismerem az erzest
2015. szept. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nehéz helyzetben vagy. Sajnos ameddig nem tudsz változtatni addig el kell viselned minden igazságtalanságot és bántást mert nem tehetsz ellene semmit. Addig ameddig kell mosologsz és bólogatsz mert az ilyen szülővel nem lehet megbeszélni a problémákat mert egyből elkezd mártírkodni. Kihasználja azt hogy ő a pénzkereső és rá vagytok utalva. Azért merek ilyeneket írni mert én is hasonló helyzetben vagyok a mostoha apámmal, csak ő ellél is rosszabb mert ő sajnos tör zúz már azért is ha valaki szólni mer valamiért, ami adott esetben zavarja. Utána természetesen jön a mártírkodás, hogy mennyire hálátlan kölykök vagyunk, hozzá kell tennem hogy 24 vagyok és dolgozom. Mindegy. A lényeg, hogy szerintem tűrj ameddig kell, mert az értelmes, logikus, tisztelettudó beszéd az ilyen emberekre úgy vettem észre, hogy nem hat. Mindig úgy fogja keverni a lapokat, hogy te gyere ki belőle rosszul, és fogadd el, hogy neki van igaza.
2015. szept. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Nekem anyám volt olyan, aki mindenen ordított. Ha ide tettél valamit az a rossz, ha oda, az a rossz. Folyamatos, több órás ordítások voltak. A lehető leggyorsabban elléptem tőlük egy párkapcsolatba - nem a legelsőbe, mert annak sincs értelme.

Menjél koleszba, keresd az alkalmat, hogy akár közös albérletbe menjél később, mert sajnos nagyon rosszat tesz veled és Te is magaddal, ha maradsz. Addig meg könyveld el magadban, hogy mentálisan beteg, olyan mint egy ovis gyerek, úgy kicsit könnyebb elviselni a helyzetet. Nem tudom hogy írjam, de próbáld úgy kezelni a helyzetet, mintha valami kívülálló lennél. Érzelmileg ne érintsen amennyire lehet (pl. mikor nem Veled foglalkozik, hanem pl. a sampon kiömlése a téma, ilyenkor könnyebb, aztán jó esetben meg tudod tanulni ezt a hozzáállást akkor is mikor Te vagy a célpont, de remélhetőleg nem leszel ott annyi ideig). Amennyire lehet zárd ki az életedből, ne tudjon szinte semmit.

És még egy: MINDEN pillanatban a jövődet tervezd. Írj fel magadnak célokat. Álmodozz róluk és tegyél értük. Így amíg ott vagy mentálisan is egyre többször el tudsz szabadulni, később pedig, ha terveid vannak akkor a fizikai valóságban is könnyebb lesz.

Amikor rajtakapod magad, hogy azon jár az agyad milyen hülyeségeket csinált rögtön gondolj arra, hogy jövőre fősuli, milyen lesz, "mi leszel ha nagy leszel", hol fogsz dolgozni, mit fogsz sportolni, milyen klassz családod lesz, esetleg segítesz tesódnak is eljönni, stb. Ez eleinte nehezen megy, de később egyre könnyebb.

2015. szept. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó! Ez lesz valószínűleg a forgatókönyv,hiszen túl vagyunk 1 költözésen,ráadásul itt nincsenek barátaim,300km-re vagyunk,otthonról,a barátaimtól,de természetesen nem volt beleszólásom a költözésbe.

Tehát minden gond nélkül,fogok tudni elmenni c:

2015. szept. 2. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!