Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámmal van a baj, vagy...

Anyámmal van a baj, vagy velem? Ez az egész olyan bonyolult.

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és az utóbbi pár évben anyám nem normális. De persze én még ezek után is szeretem, és ha nem lenne velem, hát én azt nem élném túl...

Ott kezdődött, hogy amikor kicsi voltam 4-5 éves, foglalkozott velem, sütöttünk, sétáltunk. Már akkor is sokszor megütött de az nem annyira maradt meg bennem.

Aztán 7 éves lehettem amikor összejött egy pasival akivel az utálat kölcsönös volt. Amikor hazajött a munkából tudtam mi lesz, hogy talál valami indokot, hogy megüsse anyut, és mindig ott voltam vele. Az viszont megmaradt amikor 8 éves voltam, és anyunaka fejét a falhoz verte 2-szer, és korházba kellett vinni, mert vérzett.

Nem bírtam elviselni, hogy bántja anyut, és amikor csak tehettem, direkt rosszul viselkedtem, elviselhetetlenné váltam, 10 éves voltam amikor a suliban lerontottam a jegyeim, mert mindig arra koncentráltam, hogy vajon mire érek haza. A tanárok rendszeresen behívták a "szüleim" mert állandóan sírtam, de nem beszéltem. A pasi elhagyta anyut, mert nem bírta elviselni, hogy ott vagyok, mert eredetileg a pasi úg tervezte, hogy én nem fogok velük élni.

Anya hetekig nem szólt hozzám, nem foglalkozott velem, engem okolt, hogy a pasi elhagyta. Amúgy ebben a pár évben a keresztanyumnál laktam, mert anya nem foglalkozott velem. Csak havonta 1-szer mehettem el, aztán már egyre sűrűbben. Utána vissza is költöztem.

Most 2-en élünk, de van, hogy a legapróbb dolgon felhúzza magát, megüt, hajamnál fogva húz, hogy takarítsak ki. Van amikor annyira félek, hogy már remegek, de meg kell csinálnom amit mond, mert ort áll mellettem, és ha mosogatás közben leejtek egy tányért, mert a kezem annyira remeg, akkor ordibál és beküld a szobámba, karmol, és nagyon trágár szavakat használ. Barátaim nincsenek, teljesen antiszociális személyiség vagyok, nem is szeretek barátkozni, egyedül érzem jól magam, de még ezek ellenére se hagynám ott at anyukám. Mit tegyek, hogy megfeleljek at elvárásainak?


2015. júl. 15. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Eleinte anyáddal volt baj, most már veled is,mert ő nevelt fel. Ezt nem fogod itt gyakorin kibogozni, viszont hazavágod az életed, ha nem engeded őt el és nem keresel szaksegítséget a múltad helyrerakásához. Menj pszichológushoz és dolgozz azon, hogy leválj anyádról, minél előbb, annál jobb! Egészséges élethez olyan messzire kell tőle menekülnöd, amennyire csak lehet. Ő meg magán tud dolgozni, de a jelek szerint esze ágában sincs, mert szerinte normális, ahogy él. Addig örülj, amíg észreveszed, hogy baj van! Nem kell megfelelned az elvárásainak, ő sem felel meg egy anyával szemben felállított elvárássornak. Anyaságból egyes. Mondd ki, lásd be, tegyél ellene!
2015. júl. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Ha kereszt anyud jól bánt veled akkor mindenképp költözz vissza hozzá,nem normális ez a viselkedés anyád részéről!
2015. júl. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyád mellett mégjobban meg fogsz bolondulni, jó lenne ha elköltöznél.
2015. júl. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Anyukád erősen társfüggő, és mindamellett csak az anyaság maradt neki amiben leadhatja a feszkót. Még fiatal vagy, de ez egyre inkább a te felelősséged is lesz, hogy hagyod-e ezt neki. Ha tudsz menni a keresztanyukádékhoz, én is azt javaslom hogy menj vissza. Ettől a közegtől el kell szakadnod, ha szeretnél egy szakmát, munkahelyet, későbbiekben egy jó párkapcsolatot és családot. Biztos elmond majd mérgében minden szemétnek az anyukád, az ilyen tipusú emberek majd feloldódnak az önsajnálatban de ne hagyd magad, a reakcióiért, az ő érzéseiért te nem vagy felelős! Illetve ha nem bánt amit írok, néhány alkalom biztos hasznos lenne egy pszichológusnál. A magánok drágák tudom, de van a rendelőintézetekben is ingyen, beutaló nélkül lehet menni, nagy a várólista de érdemes bejelentkezni.
2015. júl. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%
Szülődben szaddista
2015. júl. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5%
egy rinyálo puhap'cs aki elüldözte az anya pasiját minden mást beképzelsz magadnak
2015. júl. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én a helyedbe visszaköltöznék keresztanyudhoz! Az anyád nem normális nem bánhat igy veled, ezek akésöbbi életedre is kihatással lesznek ugyhogy amint lehet menekülj onnan
2015. aug. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KakiMatyi99 válasza:

1.Elmégy dolgozni.

2.Elköltözöl.

3.A magad életét éled.

4.Elkerülöd a mérgező anyádat.

2016. nov. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!