Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen érzés a anya nélkül...

Milyen érzés a anya nélkül felnőni?

Figyelt kérdés

Vagy milyen a "női dolgokat" apával megbeszélni? Nagyon érdekelne, aki (sajnos) lányként apa mellett vált nővé, apa kellett vacsit csináljon, apával kellett mindent megbeszéljen...

Milyen ez? Furcsa érzés?



2015. szept. 2. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Mondok jobbat. Legjobb barátnőm anya és apa nélkül nőtt fel, ráhagyták a nagyira, aki rühellte mint a szart. Felnőtt, normális lett, saját maga oldotta meg ezeket a dolgokat.
2015. szept. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát sajnálom a csajt, és mindenkit aki a szerettei/barátai halálát megéli!

De én a kérdésemre szeretnék választ :)

2015. szept. 2. 10:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez attól függ milyen az apa és lánya viszonya. Mennyire tudnak megbeszélni egymással mélyebb, bensőségesebb dolgokat.
2015. szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Enigma-108 ***** válasza:
57%

Anya nélkül felnőni szörnyű lehet. Ezt a szerepet senki sem tudja igazán és tökéletesen pótolni.

Egy érett férfiból lett apával sok mindent meg lehet beszélni, de sajnos nem fog tudni mintaképet adni, hogy hogyan válj nővé.

Amit megtehetsz, hogy ahol és amiben csak tudsz besegítesz apának a háztartásban. Ezáltal házias leszel ami a legtöbb nőtől nemcsak tradicionálisan elvárt dolog, de az önállóságra is nevel és közben erősíti az összetartozást, mert Apa hálás lesz érte.

Én azt szoktam mondani, hogy a Szeretlek szót könnyebb mondogatni, mint tettekkel kifejezni !

2015. szept. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen az apa.

Mi mindent meg tudtunk vele beszélni, imádjuk, így semmi gondot nem okozott anya nélkül felnőni.

Nyilván, akinek az apukája nem tudja betölteni mindkét szülő szerepét, annak hiányérzete van.

2015. szept. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

anya nélkul nottem fel, lelépett, amikor 10 voltam (húgom 8).. apum és nagyszuleim neveltek fel.. apummal bármit meg lehetett beszélni...akár pasi ugyeket, elso szerelem, szex, kozmetikus, bármi

nem volt konnyu, mert a háztartást nekem kellett vinnem, mert a húgom még túl kicsi volt hozzá

anyámmal 3havonta egyszer ha találkozom, s ha beszélgetunk, mindenbe beleszól.. nem tetszett neki az egyetemválasztásunk, párjaink, semmi..o úgy viselkedik, mintha mindig is az életunk része lett volna, pedig mindig tojt ránk, a gyerektartást sem fizette soha.

22/L

2015. szept. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, Enigma...ennyi sületlenséget összehordani!


Élettársam nő, anya nélkül nőtt fel, és csodálatos nő lett belőle. Szeret főzni, de nem várom el tőle, mert a házimunkát megosztjuk, tudod valakinek nem cseléd kell...

Viszont van olyan ismerősöm, aki "példás tradicionális családmodellben" nőtt fel, és alkoholista, depressziós szegény.

2015. szept. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia,bar én meg nem nottem fel,de azert valszolok:)

En is anya nelkul nottem fel miutan jobban szerette a kannas bort mint engem.

Hat kicsit fura a noi dolgokról netről kellett tájékozódni,de valahogy én nem erzem anyám hiányát.

2015. szept. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Enigma-108 ***** válasza:

Sületlenség...


A Kérdésből nem derült ki milyen korú a kérdező !

Én a magam részéről próbáltam egy fiatalabb korú kérdezőből kiindulni.

Többen érintettek a válaszadók közül és legyünk őszinték minden egyes ember esetében ez más és más.

Sajnos sokan nincsenek tudatában a belső fejlődés rendszerének. Amit lát a gyerek, hall, érez annak alapján alakulnak ki benne a szociális minták és viselkedésmodellek. Persze ettől vannak eltérések de alapvetően ez tudat alatt így működik.

Ami pedig a "példás tradícionális családmodellt" illeti szerintem az látszat ! Csak akkor tudhatod abból mi az igaz, ha velük együtt élnél pár hónapot.

Ami a háziasságot illeti a mai fiatalok, lányok nemigazán erre büszkék, hogy pl tudnak főzni, meg sütni... én EZÉRT fogalmaztam így válaszom még ha sületlenség is SZERINTED.

2015. szept. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!